wtorek, 16 października

Oznaczenie treści
Widok: Szczegóły | Lista

Wkrótce premiera

MUZYKA


Filtrowanie:
Od:
Październik 2018
Klasyka

Według daty

Polska

Gatunek:
Ranking:
823   2966
Znakomite wczesne nagrania Anne-Sophie Mutter z towarzyszeniem Berliner Philharmoniker pod dyrekcją Herberta von Karajana, w wersji deluxe 3CD + Blu-ray Audio. Płyta Blu-ray Audio przedstawia klasyczne analogowe albumy Anne-Sophie Mutter z muzyką Mozarta i Beethovena zremasterowane w nowym formacie 2. 0 24bit/192kHz oraz cyfrowe nagranie koncertów Mendelssohna & Brucha w jakości 16bit.
Do wydawnictwa dołączona jest 60-stronicowa książeczka (po niemiecku, angielsku i francusku) z nowymi tekstami Jürgena Kestinga i wspomnieniami samego Herberta von Karajana.
Lista utworów:
CD 1: Wolfgang Amadeus Mozart:...

Gatunek:
Ranking:
916   3180
Album Amato Bene w wykonaniu doskonałej skrzypaczki młodego pokolenia Anastasii Petryshak. Urodzona w Kijowie artystka ma swoim w dorobku wiele cennych nagród konkursów muzycznych, a także udział w koncertach w znaczących salach Europy i Ameryki. Usłyszymy m. in pierwszą rejestrację koncertu "Amato Bene" Antonio Vivaldiego.
Lista utworów:
Antonio Vivaldi
Concerto for Violin, Strings and Basso Continuo in C Minor RV 761, "Amato Bene"
1. Allegro
2. Largo
...

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
-   -
To kolejna odsłona tego, założonego w 2011 roku chorwackiego zespołu, który szturmem zdobył miejsce pośród największych gwiazd muzyki. Swą karierę rozpoczęli w 2011 r. , nagrywając cover Michaela Jacksona "Smooth Criminal" i umieszczając go na serwisie YouTube.
Cover doczekał się 13 000 000 wyświetleń na serwisie. W tym samym roku 2Cellos zrealizowali nagrania do swojego debiutanckiego albumu zatytułowanego "2Cellos".
Najnowszy album zespołu dedykowany jest najnowszym przebojom muzyki pop, takim jak “Perfect" Eda Sheerana czy “Despacito" Luisa Fonsi, czy nieco starszym jak “Seven Nation...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Przez ostatnie lata Giuliano Carmignola zyskał reputację jednego z najwybitniejszych interpretatorów muzyki Baroku. Uważany za "księcia barokowych skrzypków" prezentuje interpretacje Sonat i Partit Bacha, tym samym wzbogacając obszerny katalog Deutsche Grammophon o pierwsze nagrania tych kompozycji na instrumencie historycznym.
W jego pełnym pasji i introspekcyjnym podejściu do tych utworów widać głębokie rozmiłowanie w muzyce Jana Sebastiana i prawdziwy artyzm.
Lista utworów:
CD 1
Sonata No. 1 in G minor, BWV 1001
1. Adagio
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Symfonia nr 9 Ludwiga van Beethovena w wykonaniu jednej z czołowych europejskich orkiestr kameralnych - Kammerorchester Basel pod dyrekcją Giovanni Antoniniego. To kolejna płyta z cyklu nagrań kompletu symfonii Beetovena. Tym razem, obok doskonałych solistów towarzyszy im Chór Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.
Tracklist:
Ludwig van Beethoven (1770 – 1827)
Symphony No. 9 In D Minor Op. 125
1. I. Allegro ma non troppo, un poco maestoso
2. II. Molto vivace
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Suity na wiolonczelę solo J. S. Bacha to prawdopodobnie najpopularniejsze kompozycje na ten instrument – tu w nowoczesnej interpretacji młodego szkockiego kompozytora Petera Gregsona.
Gregson zdecydował się nagrać sześć kompozycji z zespołem pięciu wiolonczel w różnych kombinacjach, z subtelnym elektronicznym tłem, stworzonym i granym przez samego kompozytora.
Artysta współpracuje z wieloma wiodącymi kompozytorami muzyki filmowej, w tym z Rupertem Gregsonem-Williamsem i Maxem Richterem. Wystąpił również na albumie Eda Sheerana (Perfect, How Would You Feel, Happier).
Kompozytor został w 2015...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Paweł Gusnar to artysta wszechstronny, uznany solista, kameralista i pedagog, niestrudzony promotor polskiej twórczości saksofonowej. W opinii recenzentów: "budzi podziw swoboda i łatwość, z jaką odnajduje się w każdej stylistyce, wirtuozeria oraz sposób budowania muzycznej narracji, umiejętność łączenia technicznej perfekcji z dbałością o jakość dźwięku w najdrobniejszych szczegółach. W jego rękach saksofon staje się niewyczerpalnym narzędziem odkrywania nowych jakości" (Emilia Dudkiewicz).
Saxophone Varie vol. 3 – to dwupłytowy album Pawła Gusnara z polską, współczesną,...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Najważniejszy spośród kompozytorów francuskich epoki baroku, François Couperin zbudował karierę na dworze króla Ludwika XIV. Jego kreatywność znalazła odzwierciedlenie w muzyce sakralnej, kameralnej, a nade wszystko wspaniałej spuściźnie jego twórczości klawiszowej, która prezentowana jest tu w wykonaniu klawesynistki Laurence Boulay.
Interpretacje fortepianowe pochodzą od takich gwiazd, jak: Marcelle Meyer i Georg Cziffra, a wśród artystów prezentujących różnorodne szkoły wykonawcze, usłyszymy także: Williama Christie, Christophe Rousseta i Johna Eliota Gardinera.

Gatunek:
Ranking:
-   -
Do udziału w nagraniach swojego nowego albumu Sir Bryn Terfel zaprosił wyjątkowe gwiazdy znane z kina i TV: Emmę Thompson i Roba Brydona. Oprócz nich na albumie usłyszeć można takich artystów jak: Alfie Boe, Katherine Jenkins, Joseph Calleja oraz Danielle de Niese
Lista utworów:
1. I Believe
2. The Fields of Athenry
3. Perhaps Love (with Alfie Boe)
4. If I Were a Rich Man from "Fiddler on the Roof"
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Najbardziej charyzmatyczny klawesynista naszych czasów Jean Rondeau zwraca się w stronę muzyki Domenico Scarlattiego. Jego trzeci album nagrany dla Erato wypełniony jest sonatami uwielbianymi za swój blask i lekką wirtuozerię.
Neapolitański twórca napisał swoje miniaturowe arcydzieła w czasie służyby na dworze królewskim w Madrycie. Mają w sobie ducha tańca, a Rondeau wykorzystuje ich potencjał, aby jak sam mówi: "opowiedzieć historię tym, którzy wysłuchają płyty od początku do końca. Artysta musi myśleć o tym, jak opowiedzieć historię, jak nieustannie stymulować ciekawość...

Gatunek:
Ranking:
-   -
120 utworów na 120 lecie Deutsche Grammophon - doskonały przewodnik po kultowym katalogu DG. Chronologicznie uporządkowana (od 1898 do chwili obecnej) kolekcja zabiera słuchacza w podróż w czasie, przez 120 lat nagrań i interpretacji muzyki klasycznej.
Box zawiera niedawno ponownie odkryte nagrania z głównego archiwum DG, przeniesione na format cyfrowy, zremasterowane i zaprezentowane tutaj po raz pierwszy.
Bezkonkurencyjny zestaw nagrań wybitnych artystów pokazuje szerokie artystyczne spektrum katalogu Deutsche Grammophon: od Caruso do Netrebko, od Kreislera do Mutter, od Knappertsbuscha do Nelsonsa i...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Véronique Gens to jedna z najwspanialszych sopranistek francuskich. W latach 2005, 2008 i 2011 nagrała trzy recitale, w których repertuar stanowiły arie pochodzące z francuskich oper tragicznych późnego XVII, XVIII i XIX w od Lully'ego do Saint-Saensa. Véronique Gens powołuje do życia tragiczne heroiny antyku, takie jak Dydona, Medea czy Kasandra. Towarzyszy jej znany francuski dyrygent Christophe Rousset oraz jego zespół Les Talens Lyriques.
Véronique Gens soprano
Les Talens Lyriques
Christophe Rousset direction
Lista utworów:
CD 1: TRAGÉDIENNES 1
...

26.10.2018

Gatunek:
Ranking:
215   1375
Album Andrei Bocellego - najpopularniejszego tenora świata, zdobywcy m. in. Złotego Globu, Brit Award i World Music Award.
Artysta ma na swoim koncie sprzedaż ponad 80 mln płyt!

Gatunek:
Ranking:
768   2834
Albumu "Puccini In Love" w wykonaniu duetu marzeń: Roberto Alagna i Aleksandra Kurzak. To pierwszy wspólny album tej pary wybitnych śpiewaków, gwiazd największych teatrów operowych Świata z nowojorską Metropolitan na czele, a prywatnie pary małżeńskiej.
Usłyszymy wybór największych duetów miłosnych Pucciniego z La Bohčme, Madama Butterfly, Manon Lescaut, a także z rzadziej wykonywanych oper jak Fanciulla del West, La Rondine czy Il Tabarro.
Artystom towarzyszy orkiestra Sinfonia Varsovia, dyryguje Riccardo Frizza.
Lista utworów:
1. Tosca, Atto I: "Mario!" - "Son qui!"
2. La Bohčme Atto I: "O...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Największe, najbardziej kompletne i najbogatsze wydanie dzieł wszystkich Jana Sebastiana Bacha.
W 333 rocznicę urodzin Jana Sebastiana Bacha Deutsche Grammophon, we współpracy z Decca Classic i 30 innymi firmami fonograficznymi oraz Leipzig Bach Archive, prezentuje największy tego typu projekt w historii nagrań muzycznych.
Wydanie zawiera:
• Ponad 280 godzin muzyki, 750 wykonawców, materiały z 32 firm fonograficznych
• 10 godzin nowych nagrań, w tym 7 premier światowych
• Legendarne nagrania ("Gardiner", "Suzuki"itd. )
...


Oznaczenie treści
Co znajdę na stronie "Premiery płyt"?
Kiedy odbędzie się premiera nowej muzyki znanych artystów wydanej na płytach CD? W tej kategorii informujemy o tym, kiedy pojawią się najnowsze albumy muzyczne i jaka jest dokładna data premiery nowej muzyki artystów z Polski oraz ze świata. Prezentujemy także teledyski, klipy, lyric video, filmy z sesji nagraniowych oraz wywiadów z muzykami, a także zdjęcia, obrazki i okładki ze zbliżających się płyt CD oraz tracklisty (listy utworów) nowych premier muzycznych. W ramach serwisu prezentujemy między innymi nowości z następujących gatunków: premiery Hip-Hop, Pop, Rock, Metal, R&B, czy też muzyki elektronicznej. Piszemy również o aktualnych informacjach muzycznych, a także zamieszczamy wiadomości o wydawnictwach na płytach CD oraz zapisach koncertów w formacie DVD i Blu-ray. Nadchodzące premiery muzyczne 2018 mają aktualne daty wydań w Polsce lub na świecie.
Data ostatniej aktualizacji:
Reklama
 W sklepach

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie
Wszystkie
Pop
Rock
Metal
Hip-Hop
Elektroniczna
Alternatywa
Blues/Jazz
Country
Filmowa
Folk/Ludowa
Klasyka
Punk
Reggae/Ska
Soul/RnB
Składanki
Koncerty/Live
Inne
Będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach związanych z premierą (zmiana daty, nowy trailer itp.) jak i o samej premierze.
E-mail:
Zapamiętaj adres e-mail