poniedziałek, 20 sierpnia

Oznaczenie treści
Widok: Szczegóły | Lista

Wkrótce premiera

MUZYKA


Filtrowanie:
Od:
Sierpień 2018
Klasyka

Według daty

Polska

Gatunek:
Ranking:
488   1989
Sony Classical zaprasza do wysłuchania 8-płytowego zestawu nagrań Oscara Levant – amerykańskiego pianisty, aktora i kompozytora.
Ten wszechstronnie uzdolniony artysta był niezwykle popularny ze względu na doskonałe poczucie humoru w radio, filmach i programach telewizyjnych. Występował z powodzeniem w musicalach u boku takich gwiazd jak: Fred Astaire, Ginger Rogers, Gene Kelly. Jako pianista występował pod batutą takich mistrzów dyrygentury jak: Arturo Toscanini, Sir Thomas Beecham, Dimitri Mitropoulos, Fritz Reiner czy Eugene Ormandy.
Uchodził również za niezrównanego interpretatora dzieł...

Gatunek:
Ranking:
515   2037
Sony Classical ma zaszczyt zaprezentować 2-płytowy zestaw nagrań zatytułowany "Best of Leonard Bernstein".
To kolejne wydawnictwo stworzone z okazji 100. rocznicy urodzin tego Wielkiego Twórcy Muzyki XX wieku. Tym razem usłyszymy dzieła takich kompozytorów jak: Mozart, Beethoven, Mendelssohn, Brahms, Mahler, Szostakowicz i Copland. Solistami były gwiazdy scen muzyki klasycznej XX wieku: klarnecista Benny Goodman mezzosopran Frederica von Stade, skrzypkowie Joshua Bell i Zino Francescatti, pianiści Glenn Gould i Philippe Entremont...
Lista utworów:
CD 1: "The Conductor"
1. Mendelssohn: Symphony No. 4 in...

Gatunek:
Ranking:
799   2795
Marie-Claire Alain, jedna z najwybitniejszych wirtuozów organów XX w. , dorastała w znakomitej muzycznej rodzinie, której członkowie pałali niemal obsesyjną miłością do Bacha. Alain dokonała kompletnych nagrań dzieł organowych tego kompozytora. Po raz pierwszy zmierzyła się z tym wyzwaniem mając 33 lata, w 1959 r. , aby ukończyć nagrania 8 lat później. Te nagrania, określane przez samą Alain, jako najbardziej "instynktowne" w jej karierze fonograficznej, są teraz po raz pierwszy w historii dostępne na CD. Nagrania zremasterowano specjalnie z myślą o tej edycji z oryginalnych taśm matek....

Gatunek:
Ranking:
835   2885
W muzycznym świecie późnego XIX i wczesnego XX w. relacje pomiędzy Hiszpanią i Francją były bliskie i owocne. Dzieła takich kompozytorów jak Albéniz, Granados, Falla, Turina czy Mompou – barwne, emocjonalne i pociągające – przez wiele lat fascynowały francuskiego pianistę Jeana-Françoisa Heissera. Student Vlado Perlemutera (ucznia Ravela), Heisser opisał swoje przywiązanie do muzyki hiszpańskiego jako "wewnętrzne, niewytłumaczalne i pierwotne". Gramophone chwalił go za "czystość stylu, elegancję, prostotę i werwę", które wyróżniają go jako jedynego w swoim rodzaju interpretatora...

Gatunek:
Ranking:
847   2903
Nowy album Alice Sary Ott, tym razem z przepiękną francuską muzyką fortepianową, stworzoną przez kompozytorów, którzy znali się i cenili nawzajem swoje dzieła.
Lista utworów:
1. Debussy: Rêverie, L. 68
Debussy: Suite bergamasque, L. 75
2. 1. Prélude
3. Menuet
...

Gatunek:
Ranking:
864   2941
Sto lat po jego śmierci, 25 marca 1918 roku, wielu artystów harmonii mundi pragnie oddać hołd Claude'owi Debussy'emu, magikowi melodii i barwy, wielkiemu "kolorystaowi" i ojcu muzyki współczesnej. Chcieliśmy również uhonorować kompozytora Pelléasa jako jednego z tych artystów, którzy jeszcze przed Louisem Armstrongiem i Bill Evansem mieli decydujący wpływ na pewne harmoniczne barwy jazzu. Dlatego pochwalmy inicjatywę odpowiednio nazwanego Quatuora Debussy'ego, który, przy przyjaznej współpracy czołowych osobistości jazzowych, na swój sposób powrócił do Préludesa. A na koniec utworu, jaki...

Gatunek:
Ranking:
945   3086
Krystian Zimerman prezentuje nowy album z nagraniem II Symfonii "The Age of Anxiety" Leonarda Bernsteina w stulecie urodzin kompozytora.
Lista utworów:
Part I
1. The Prologue
2. Lento moderato
3. Variation 1. L'istesso tempo
...

Gatunek:
Ranking:
956   3103
"Niezwykle usatysfakcjonowany naszą muzyczną współpracą nad nagraniami muzyki Brahmsa i Schumanna zaproponowałem Helene Mercier, abyśmy podeszli wspólnie do kompletów 21 Tańców węgierskich i 16 Walców op. 39 Brahmsa, które - w przeciwieństwie do mnie - Helene miała już w swym repertuarze i wykonywała podczas koncertów. Dla nas obojga szczególnie ważne było uchwycenie cygańskiego ducha Tańców węgierskich, tak jak wiedeńskiej elegancji Walców. Muszę pokornie przyznać, że byłem pod ogromnym wrażeniem sposobu i poziomu, w jaki moja partnerka z Quebecu rozumiała tą szalenie znaczącą...

Gatunek:
Ranking:
991   3167
Symfonie Brahmsa w wykonaniu Staatskapelle Berlin pod dyrekcją Daniela Barenboima.
Lista utworów:
CD 1: Symphony No. 1 In C minor, Op. 68
1. Un poco sostenuto - Allegro - Meno allegro
2. Andante sostenuto
3. Un poco allegretto e grazioso
...

31.08.2018

Gatunek:
Ranking:
835   2885
Lista utworów:
Fantasiestücke op. 12
1. Des Abends
2. Aufschwung
3. Warum?
4. Grillen
...

Gatunek:
Ranking:
835   2885
Wspaniała perspektywa: porównać i skontrastować tę parę kwintetów świetlnych na fortepian i wiatr.
Dzieło "dojrzałości" - dwudziestoośmioletni Mozart uznał je za "jedne z najlepszych" - i "młodzieńczy wysiłek" Beethovena w wieku 26 lat. Oba utwory, pochodzące z pomyślnej fazy kariery każdego kompozytora, spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem.
Ich niefologetrycznie teatralny charakter nie zagubił się w zasłużonych wirtuozach, tworzących zespół Dialoghi Ensemble z epoki, słyszany tu w harmonijnym wystroju.
Lista utworów:
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
Quintet for piano and...

Gatunek:
Ranking:
467   1959
Pomysł nagrania płyty narodził się podobno na przyjęciu urodzinowym Waldemara Dąbrowskiego, kiedy genialni artyści, Janusz Olejniczak i Jerzy Maksymiuk, siedli do fortepianu, aby zadedykować i podarować jubilatowi pewien drobiazg muzyczny.
Potem na tym samym przyjęciu był drugi utwór, a teraz mamy całą płytę, 15 miniatur – już nie na cztery ręce, ale na dwa fortepiany, a niektóre to po prostu piosenki ozdobione tekstami Ewy Piaseckiej-Maksymiuk i śpiewane przez Kasię Moś.
Płyta cudowna. Słucha się jej jednym tchem. Te muzyczne drobiazgi to przede wszystkim tańce: tango, walc,...

Gatunek:
Ranking:
916   3020
Sony Classical zaprasza do wysłuchania albumu brytyjskiego pianisty i kompozytora Alexisa Ffrencha. Artysta rozpoczął improwizacje na fortepianie w wieku 4 lat. Był stypendystą The Purcell School for Young Musicians, Royal Academy of Music oraz Guildhall School of Music and Drama.
Lista utworów:
1. Reborn
2. At Last
3. Moments
4. Bluebird
...

07.09.2018

Gatunek:
Ranking:
916   3020
Sony Classical zaprasza do wysłuchania kolejnego albumu Benjamina Appla, niemieckiego barytona, uznanego przez Gramophone za " Młody Artysta Roku 2016".
Benjamin Appl to bez wątpienia jeden z najciekawszych artystów młodego pokolenia. Były członek legendarnego chóru Regensburger Domspatzen prezentuje wspaniałe możliwości wokalne, czarującą osobowość i doskonałą prezencję sceniczną. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Muzyki i Teatru w Monachium oraz Guildhall School of Music & Drama.
Tym razem usłyszymy arie z oratoriów i kantat Jana Sebastiana Bacha. Artyście towarzyszy słynne Concerto Köln...

07.09.2018

Gatunek:
Ranking:
935   3054
Sony Classical ma zaszczyt zaprosić do wysłuchania kolejnego albumu Leifa Ove Andsnesa, uznawanego przez Wall Street Journal za "jednego z najbardziej utalentowanych muzyków swojego pokolenia". Andsnes, prócz tego, że przez całe życie aktywnie nagrywał, występował w największych salach koncertowych świata i grał z czołowymi orkiestrami. Jest zapalonym kameralistą, przez dwie dekady pełnił funkcję dyrektora artystycznego w Risor na Festiwalu Muzyki Kameralnej. W 2012 r. pełnił funkcję dyrektora muzycznego Ojai Music Festival w Kalifornii. Został wprowadzony do Hall of Fame Gramophone w lipcu...


Oznaczenie treści
Co znajdę na stronie "Premiery płyt"?
Kiedy odbędzie się premiera nowej muzyki znanych artystów wydanej na płytach CD? W tej kategorii informujemy o tym, kiedy pojawią się najnowsze albumy muzyczne i jaka jest dokładna data premiery nowej muzyki artystów z Polski oraz ze świata. Prezentujemy także teledyski, klipy, lyric video, filmy z sesji nagraniowych oraz wywiadów z muzykami, a także zdjęcia, obrazki i okładki ze zbliżających się płyt CD oraz tracklisty (listy utworów) nowych premier muzycznych. W ramach serwisu prezentujemy między innymi nowości z następujących gatunków: premiery Hip-Hop, Pop, Rock, Metal, R&B, czy też muzyki elektronicznej. Piszemy również o aktualnych informacjach muzycznych, a także zamieszczamy wiadomości o wydawnictwach na płytach CD oraz zapisach koncertów w formacie DVD i Blu-ray. Nadchodzące premiery muzyczne 2018 mają aktualne daty wydań w Polsce lub na świecie.
Data ostatniej aktualizacji:
Reklama

 Ranking

Gatunek:
Klasyka


 W sklepach

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie
Wszystkie
Pop
Rock
Metal
Hip-Hop
Elektroniczna
Alternatywa
Blues/Jazz
Country
Filmowa
Folk/Ludowa
Klasyka
Punk
Reggae/Ska
Soul/RnB
Składanki
Koncerty/Live
Inne
Będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach związanych z premierą (zmiana daty, nowy trailer itp.) jak i o samej premierze.
E-mail:
Zapamiętaj adres e-mail