wtorek, 17 października

Oznaczenie treści
Widok: Szczegóły | Lista

Wkrótce premiera

MUZYKA


Filtrowanie:
Od:
Październik 2017
Klasyka

Według daty

Polska

20.10.2017

Gatunek:
Ranking:
314   1365
Legendarny szwedzki kompozytor, twórca piosenek i współzałożyciel grupy ABBA prezentuje solowy album, nagrany dla Deutsche Grammophon, na którym znalazły się utwory ze wszystkich etapów jego kariery w aranżacjach na fortepian solo.

"Piano" to 21 utworów obejmujących całą dotychczasową twórczość artysty. Piosenki zespołu ABBA, musicale oraz kompozycje solowe zostały zaaranżowane na fortepian solo i wykonane przez samego kompozytora. Album został zarejestrowany pod okiem inżynier dźwięku Linn Fijal, będącej też manadżerką należących do Andersonna RMV Studios, które znajdują się w...

Gatunek:
Ranking:
767   2613
legendarny cykl z muzyką Beethovena w wykonaniu Bernsteina i Filharmoników Wiedeńskich na 5 płytach CD i dysku Blu-ray Audio
dźwięk zremasterowany w rozdzielczości 192kHz/24-bit
książeczka (po angielsku i niemiecku) w twardej oprawie i eleganckim opakowaniu zawiera:
transkrypcję słów Bernsteina, którymi artysta zapowiadał symfonie Beethovena w transmisjach telewizyjnych z 1980 roku
esej o Bernsteinie i Beethovenie autorstwa Jeda Distlera

Gatunek:
Ranking:
804   2701
Premierowe nagranie sióstr Katii i Marielle Labèque dla Deutsche Grammophon, zatytułowane Invocations, to muzyczna wypowiedź, którą artystki tworzą na swój własny, charakterystyczny sposób. Znajdujące się na labumie Święto Wiosny Strawińskiego oraz Epigrafy antyczne Debussy'ego zaprezentowane są w wersjach, nie – jak przewidzieli to sami kompozytorzy – na cztery ręce, lecz na dwa fortepiany.

“W zasadzie nigdy nie używamy dwóch klawiatur, aby wykonać dzieła pierwotnie pomyślane na jedną. Zwykle są to utwory, w których pewnego rodzaju intymność gry na cztery ręce ma głęboki sens"...

20.10.2017

Gatunek:
Ranking:
804   2701
Album Marcina Wyrostka i jego zespołu znacząco różni się od jego dotychczasowej twórczości. Przez lata koncertowania z repertuarem o charakterze, argentyńskim, bałkańskim i latynoamerykańskim u muzyków pojawiła się potrzeba sięgnięcia do własnych korzeni muzycznych.

Zainspirowanie się polską twórczością było także spowodowane licznymi koncertami poza granicami kraju, na których Marcin Wyrostek występował w roli promotora polskiej kultury.

Powstałe przy tej okazji kompozycje i aranże stały się zalążkiem do powstania płyty Marcin Wyrostek "Polacc", gdzie rozmaite motywy "Pol"-...

Gatunek:
Ranking:
846   2787
Ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Maxa Richtera do serialu telewizyjnego "Black Mirror" (Episode: Nosedive).

Lista utworów:

1. On reflection
2. Dopamine 1
...

Gatunek:
Ranking:
1089   3352
Pavarotti Complete Opera Recordings:

• 95 płyt CD i 6 krążków Blu-ray Audio w oryginalnych opakowaniach

• Po raz pierwszy w historii zestaw prezentuje WSZYSTKIE ROLE, w które wcielił się Pavarotti

...

Gatunek:
Ranking:
1171   3494
"Dobrze przypomnieć energię, intensywność i radość muzycznych interpretacji Jacqueline du Pré" (Gramophone)

Jacqueline du Pré odeszła 19 października 1987 roku po wielu latach walki z ciężką chorobą. Warner Classics na 30. rocznicę śmierci artystki przypomina jej najpiękniejsze interpretacje.

Lista utworów:

...

Gatunek:
Ranking:
1187   3518
"Czasami pracowaliśmy jakby w jakimś transie, były chwile, kiedy wydawało nam się, że nic innego wokół nas nie istnieje. " (Marianne Crebassa)

Zjawiskowa mezzosopranistka Marianne Crebassa i pianista Fazil Say łączą siły w wyjątkowym projekcie inspirowanym francuską piosenką. Pełni tajemnic!

Album "Secrets" zawiera m. in. dyskretnie erotyczne "Trois Chansons de Bilitis" Debussy'ego; teksty na potrzeby pieśni opracował Pierre Louÿs, inspirując się starożytną literaturą grecką. Znajdziemy tu również wspaniałą "Szeherezada Ravela" - trzy kontrastujące ze sobą pieśni, które...

Gatunek:
Ranking:
522   1869
W październiku, nakładem Polskiego Radia, ukazuję się płyta skrzypka Jakuba Jakowicza i pianisty Bartosza Bednaryczka. Płyta poświęcona będzie w całości muzyce kameralnej Franciszka Schuberta i usłyszymy na niej "Fantazję C-dur D934", "Sonatę a-moll D385" oraz "Rondo h-moll D895".

Album jest zwieńczeniem wielu recitali schubertowskich, które Jakowicz i Bednarczyk wykonywali w ostatnim czasie, a wybór nagranego repertuaru nie jest przypadkowy. Fantazja C-dur D934 na skrzypce i fortepian to arcydzieło, które od wielu lat fascynowało Muzyków, i który wielokrotnie pojawiał się w programie ich...

Gatunek:
Ranking:
941   2976
Robert Stolz - to austriacki kompozytor i dyrygent, ostatni z "królów wiedeńskiego walca".

Prezentowany Państwu unikalny, 12-płytowy zestaw nagrań tego artysty z Berliner Symphoniker oraz Wiener Symphoniker to wyjątkowy zbiór walców, polek, marszów i innych tańców autorstwa Johanna Straussa I i II, Józefa Lannera, Carla Michaela Ziehrera i wielu innych, zarejestrowanych w latach 60 - tych i 70 - tych ubiegłego wieku.

Stolz wprowadził na scenę szereg premierowych spektakli muzycznych, sam skomponował 47 operetek i muzykę do 90 filmów (dwukrotnie nominowany do Oscara, w tym za Wiosenną...

Gatunek:
Ranking:
967   3024
Zmarły w 2013 roku dyrygent Colin Davies to jeden z najwybitniejszych brytyjskich "mistrzów batuty".

W 1965 otrzymał Komandorię Imperium Brytyjskiego (otrzymał też najwyższe odznaczenia kilku innych krajów - m. in. Włoch, Francji, Niemiec). W 1971 po odejściu G. Szella został dyrektorem muzycznym sceny Covent Garden. Gościnnie występował na estradach koncertowych i scenach operowych prawie całego świata.

Dokonał wielu znakomitych nagrań. Przedstawiany Państwu zestaw 5 płyt CD to komplet nagrań symfonii Johannesa Brahmsa z Orkiestrą Radia Bawarskiego, której Davis był Dyrektorem...

Gatunek:
Ranking:
973   3041
Yuuko Shiokawa i András Schiff prezentują niezwykle interesujący program złożony z sonat na skrzypce i fortepian, który rozpoczyna się od Sonaty E-dur nr 3 Bacha, a kończy Sonatą G-dur nr 10 Beethovena. W środkowej części albumu usłyszymy natomiast Sonatę e-moll nr 2 Busoniego. Tak jak na ich poprzednim, wydanym przez ECM, doskonale przyjętym albumie z fantazjami Schuberta, Shiokawa i Schiff grają z wielką pewnością siebie, prezentując doskonałe zrozumienie wykonywanej przez siebie muzyki.

Większość kameralnej muzyki Bacha powstało w latach 1717 – 1723, kiedy kompozytor pełnił...

Gatunek:
Ranking:
1010   3156
W przeciwieństwie do wielu współczesnych mu artystów, Bruno Maderna (1920-1973) nie przejawiał szczególnego zainteresowania nową muzyką. W zamian, umiłował sobie muzykę dawną – a zwłaszcza tę pochodzącą z okresu włoskiego renesansu i wczesnego baroku.

Jego transkrypcje dalekie były jednak od ortodoksyjnych, "historycznie uzasadnionych" interpretacji. Głęboko wierząc, że sztukę można przedstawić odzierając ją z pierwotnego kontekstu, z lubością używał współczesnych środków wyrazu, dzięki nim odkrywając nową, nieznaną dotąd treść w dziełach starych mistrzów.

Na...

Gatunek:
Ranking:
1016   3172
Wojciech Kilar kochał w całym tego słowa znaczeniu góry. Jego miłość do nich, połączyła się z miłością do folkloru. Melodie góralskie, ich rytm i harmonia zafascynowały go.

W tej twórczej inspiracji był kontynuatorem twórczości Karola Szymanowskiego. Płyta zawiera dwa najbardziej znane utwory z nurtu folklorystycznego Kilara: "Krzesany" (1974), skomponowany na Orkiestrę Symfoniczną, oraz "Orawa" (1986) na Orkiestrę Kameralną. Dzieła te utworzyły wyjątkowy prąd polskiej awangardy muzycznej w muzyce klasycznej inspirowanej kulturą ludową.

Oprócz tego na płycie znajdują się...

Gatunek:
Ranking:
1019   3195
Rudolf Serkin – amerykański pianista i pedagog, uważany jest często za jednego z najwspanialszych interpretatorów dzieł Beethovena, Mozarta i Brahmsa.

Przedstawiany Państwu unikalny, 6-płytowy box prezentuje 14 koncertów Wolfganga Amadeusza Mozarta, nagranych przez niego w okresie od 1951 do 1977 roku. Zdaniem recenzentów Gramophone i BBC Music prezentują doskonały przykład właściwej interpretacji muzyki okresu klasycyzmu.

Lista utworów:

...


Oznaczenie treści
Co znajdę na stronie "Premiery płyt"?
Kiedy odbędzie się premiera nowej muzyki znanych artystów wydanej na płytach CD? W tej kategorii informujemy o tym, kiedy pojawią się najnowsze albumy muzyczne i jaka jest dokładna data premiery nowej muzyki artystów z Polski oraz ze świata. Prezentujemy także teledyski, klipy, lyric video, filmy z sesji nagraniowych oraz wywiadów z muzykami, a także zdjęcia, obrazki i okładki ze zbliżających się płyt CD oraz tracklisty (listy utworów) nowych premier muzycznych. W ramach serwisu prezentujemy między innymi nowości z następujących gatunków: premiery Hip-Hop, Pop, Rock, Metal, R&B, czy też muzyki elektronicznej. Piszemy również o aktualnych informacjach muzycznych, a także zamieszczamy wiadomości o wydawnictwach na płytach CD oraz zapisach koncertów w formacie DVD i Blu-ray. Nadchodzące premiery muzyczne 2017 mają aktualne daty wydań w Polsce lub na świecie.
Data ostatniej aktualizacji:
Reklama
 W sklepach

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie
Wszystkie
Pop
Rock
Metal
Hip-Hop
Elektroniczna
Alternatywa
Blues/Jazz
Country
Filmowa
Folk/Ludowa
Klasyka
Punk
Reggae/Ska
Soul/RnB
Składanki
Koncerty/Live
Inne
Będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach związanych z premierą (zmiana daty, nowy trailer itp.) jak i o samej premierze.
E-mail:
Zapamiętaj adres e-mail