wtorek, 28 stycznia

Oznaczenie treści
Widok: Szczegóły | Lista

Wkrótce premiera

MUZYKA


Filtrowanie:
Od:
Styczeń 2020
Klasyka

Według daty

Polska

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
736   2762
Li Yundi jest jednym z najbardziej znanych i wpływowych pianistów na świecie. W 2000 roku, jako osiemnastolatek Li Yundi zdobył pierwszą nagrodę w XIV Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim. Został najmłodszym laureatem w historii tego konkursu. Warszawa i Chopin odgrywają w jego karierze wyjątkową rolę, czego kolejnym dowodem jest album nagrany z Orkiestrą Filharmonii Narodowej.
Płyta z koncertami fortepianowymi Chopina, jest pierwszym nagraniem Li Yundi w roli pianisty-dyrygenta, artysta dyryguje tu orkiestrą Filharmonii Narodowej od fortepianu, oraz pierwszym nagraniem 2 Koncertu f-moll op. 21....

31.01.2020

Gatunek:
Ranking:
779   2855
Sony Classical zaprasza do wysłuchania pierwszego albumu Dirka Maassena, niemieckiego pianisty i kompozytora nagranego dla tej wytwórni. Artysta, mieszkający na stałe w Ulm, rozpoczął grę na fortepianie w wieku 10 lat. Maasen występował w wielu zespołach i projektach artystycznych reprezentujących zróżnicowane style, nie stroniąc od używania instrumentów elektronicznych.
Lista utworów:
1. Feather
2. Fjara
3. Peace of Mind
4. Eternal (mvmt. I)
...

Gatunek:
Ranking:
822   2950
Sony Classical ma zaszczyt zaprezentować album zawierający rejestrację VI Symfonii Gustawa Mahlera. To kolejna wspólna płyta NHK Symphony Orchestra i jej nowego szefa artystycznego Paavo Järvi.
NHK Symphony Orchestra to zespół o 90 – letniej tradycji. Za ich pulpitem dyrygenckim stawiali wielcy mistrzowie batuty: Herbert von Karajan, Wolfgang Sawallisch, Othmar Suitner, Lovro von Matacic, Horst Stein, Charles Dutoit and Vladimir Ashkenazy i inni.
Lista utworów:
Mahler: Symphony No. 6 “Tragic"
Gustav Mahler (1860-1911)
Symphony No. 6 in A minor “Tragic"
...

Gatunek:
Ranking:
928   3117
"Agrippina" jest jednym z najbardziej znanych dzieł Georga Friedricha Händla. Jest to jedna z pierwszych oper kompozytora, powstała specjalnie na okres karnawału. To czarna komedia, która od razu po premierze zyskała olbrzymią popularność. Pełno w niej wirtuozowskich arii zapadających w pamięć. Album jest nagraniem live zrealizowanym w maju 2019 roku. Główną rolę Agrippiny zaśpiewała doskonała Joyce Di Donato, śpiewaczka znana z partii w operach Händla. W nagraniu usłyszymy plejadę znanych oraz wschodzących gwiazd, w tym Marie-Nicole Lemieux, Franco Fagioli, Luca Pisaroni, Elsa Benoit. Oraz...

Gatunek:
Ranking:
1063   3320
"Sonety krymskie" Stanisława Moniuszki są bardzo rzadko prezentowane publiczności – ze względu na trudności wykonawcze nie stały się pozycją koncertową. Dzięki temu wydawnictwu można ich wreszcie wysłuchać w pełnej krasie. Nagranie Chóru Polskiego Radia i {OH} Orkiestry Historycznej jest wzorcową realizacją wydaną po raz pierwszy od ponad 50 lat.
"Sonety krymskie" to kantata, którą Stanisław Moniuszko napisał do słów zaczerpniętych ze słynnego zbioru 18 sonetów Adama Mickiewicza w 1867 roku. Pierwsze wykonanie kompozycji Moniuszki w 1868 roku w Warszawie spotkało się z...

Gatunek:
Ranking:
892   3069
Koncert Noworoczny z Wiednia jest jednym z najstarszych i najbardziej spektakularnych wydarzeń muzycznych w roku. W swojej ponad siedemdziesięcio-letniej historii orkiestrę prowadziło wielu najwybitniejszych dyrygentów na świecie. To tradycyjne wydarzenie od 1 stycznia 1941 roku traktowane jest jako oficjalna inauguracja światowego roku muzycznego. Dzięki transmisjom radiowym i telewizyjnym koncert dociera do odbiorców w 90 krajach świata.
W 2020 roku do zadyrygowania orkiestrą Wiedeńskich Filharmoników zaproszony został jeden z najwybitniejszych obecnie dyrygentów obecnych na muzycznych scenach...

07.02.2020

Gatunek:
Ranking:
1041   3277
Sony Classical ma zaszczyt zaprosić do wysłuchania albumu zatytułowanego "Classic", którego bohaterem jest Stjepan Hauser- połowa słynnego duetu wiolonczelowego 2Cellos.
Założony w 2011 roku chorwacki duet szturmem zdobył miejsce pośród największych gwiazd nagrywając cover Michaela Jacksona "Smooth Criminal" i umieszczając go na serwisie YouTube.
2 Cellos to duet chorwackich wiolonczelistów prezentujący swój unikalny styl muzyczny łączący w sobie najlepsze cechy muzyki klasycznej, filmowej, pop i rocka. Niezależnie od tego czy grają Bacha, Vivaldiego czy szaleją na scenie prezentując...

Gatunek:
Ranking:
1087   3361
Classical ma zaszczyt zaprezentować "Inferno e Paradiso", kolejny album Simone Kermes, światowej gwiazdy muzyki wokalnej, zdobywczyni licznych nagród krytyki muzycznej.
Tym razem diva z towarzyszeniem zespołu Amici Veneziani przedstawia słuchaczom niezwykle osobisty wybór 14 utworów ilustrujących "7 cnót i 7 grzechów". Odnajdziemy tu nie tylko dzieła kompozytorów muzyki klasycznej, ale także utwory takich gwiazd jak Lady Gaga i Sting.
Lista utworów:
1. Leonardo Vinci - In Braccio A Mille Furie (Wrath)
2. Giovanni Bononcini - M'incateni E Se Mi Sciogli (Kindness)
3. Johann Adolph Hasse - Non Ha Piů...

Gatunek:
Ranking:
1119   3418
Sony Classical zaprasza do wysłuchania kolejnego albumu utalentowanej niemieckiej wiolonczelistki młodego pokolenia Raphaeli Gromes. Ta młoda artystka, będąca laureatką licznych konkursów wiolonczelowych prowadzi intensywną działalność koncertową w Europie. Jej poprzednie albumy, zatytułowane Serenata Italiana , Hommage ŕ Rossini spotkały się ze znakomitym przyjęciem przez melomanów i krytyków muzycznych, zaś album Offenbach znalazł się w Top 20 najlepiej sprzedających się albumów muzyki klasycznej w 2019 w Niemczech.
Tym razem uwaga artystki skierowana została w kierunku twórczości...

Gatunek:
Ranking:
1126   3433
Sony Classical ma zaszczyt zaprezentować album zawierający nagrania dzieł Beli Bartoka. To kolejna wspólna płyta NHK Symphony Orchestra i jej nowego szefa artystycznego Paavo Järvi. NHK Symphony Orchestra to zespół o 90 – letniej tradycji. Za ich pulpitem dyrygenckim stawiali wielcy mistrzowie batuty: Herbert von Karajan, Wolfgang Sawallisch, Othmar Suitner, Lovro von Matacic, Horst Stein, Charles Dutoit and Vladimir Ashkenazy i inni.
Lista utworów:
Bartók: Music for Strings, Percussion and Celesta, Divertimento for String Orchestra, Dance Suite
1-3. Divertimento for String Orchestra, BB118 /...

Pieśni Stanisława Moniuszki i Mieczysława Karłowicza w interpretacji jednego z najwybitniejszych współczesnych śpiewaków operowych, któremu partneruje na fortepianie rewelacyjny Helmut Deutsch, ukazały się właśnie na płytach Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Album wydany został dzięki współpracy z Teatrem Wielkim – Operą Narodową.

22.03.2011

Gatunek:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
01. Misirlou [From Pulp Fiction] [3:09]
02. Amado Mío [From Gilda] [4:28]
03. Nature Boy [3:33]
04. Come Together [3:05]
05. Unrequited [6:03]
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
01. Help is On the Way [3:53]
02. Savior [3:23]
03. Prayer of the Refugee [2:08]
04. Re-Education (Through Labor) [3:52]
05. Swing Life Away [3:23]
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
01. Madhouse [4:33]
02. Antisocial [4:04]
03. Peace Sells [3:20]
04. Holy Wars... The Punishment Due [3:06]
05. Angel of Death [3:52]
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Według naszych informacji premiera płyty 'Rudolf Schock - Ach, ich hab' in meinem Herzen' zapowiadana jest na 29.03.2011 (Stany Zjednoczone).


Oznaczenie treści
Co znajdę na stronie "Premiery płyt"?
Kiedy odbędzie się premiera nowej muzyki znanych artystów wydanej na płytach CD? W tej kategorii informujemy o tym, kiedy pojawią się najnowsze albumy muzyczne i jaka jest dokładna data premiery nowej muzyki artystów z Polski oraz ze świata. Prezentujemy także teledyski, klipy, lyric video, filmy z sesji nagraniowych oraz wywiadów z muzykami, a także zdjęcia, obrazki i okładki ze zbliżających się płyt CD oraz tracklisty (listy utworów) nowych premier muzycznych. W ramach serwisu prezentujemy między innymi nowości z następujących gatunków: premiery Hip-Hop, Pop, Rock, Metal, R&B, czy też muzyki elektronicznej. Piszemy również o aktualnych informacjach muzycznych, a także zamieszczamy wiadomości o wydawnictwach na płytach CD oraz zapisach koncertów w formacie DVD i Blu-ray. Nadchodzące premiery muzyczne 2020 mają aktualne daty wydań w Polsce lub na świecie.
Data ostatniej aktualizacji:
Reklama
 W sklepach

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie
Wszystkie
Pop
Rock
Metal
Hip-Hop
Elektroniczna
Alternatywa
Blues/Jazz
Country
Filmowa
Folk/Ludowa
Klasyka
Punk
Reggae/Ska
Soul/RnB
Składanki
Koncerty/Live
Inne
Będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach związanych z premierą (zmiana daty, nowy trailer itp.) jak i o samej premierze.
E-mail:
Zapamiętaj adres e-mail