piątek, 22 lutego

Oznaczenie treści
Widok: Szczegóły | Lista

Wkrótce premiera

MUZYKA


Filtrowanie:
Od:
Luty 2019
Klasyka

Według daty

Polska

Gatunek:
Ranking:
694   2213
Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa – organistka i organoznawca, konserwator-zabytkoznawca – jest aktywną popularyzatorką organów i muzyki organowej. Od 2000 r. związana jest z Siedlcami, gdzie prowadzi szeroko zakrojoną działalność na rzecz tamtejszych instrumentów. Dzięki życzliwej współpracy z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków, Kurią Diecezjalną Siedlecką i Zespołem Szkół Muzycznych w Siedlcach obecnie w mieście można podziwiać kolekcję 11 organów o zróżnicowanej stylistyce brzmienia i wyglądu, odznaczającą się wysoką wartością artystyczną.
"Niniejsza płyta stanowi...

Gatunek:
Ranking:
737   2333
Album Fazil Say "1001 Nights In The Harem" dedykowanemu twórczości, urodzonego w 1970 roku w Ankarze kompozytora i pianisty tureckiego. Say napisał swój pierwszy utwór - sonatę fortepianową - w 1984 roku, w wieku czternastu lat, będąc studentem Konserwatorium w Ankarze .
W tym czasie stworzył kilka kameralnych utworów bez opusu, w tym Schwarze Hymnen na skrzypce i fortepian oraz koncert gitarowy. Fazýl Say czerpie inspirację z muzyki ludowej swego regionu, a także z twórczości kompozytorów takich jak Béla Bartók, George Enescu i György Ligeti , którzy również czerpali z bogatego folkloru...

Gatunek:
Ranking:
814   2547
Kontynuacja cyklu nagrań dzieł Szostakowicza w wykonaniu Boston Symphony Orchestra pod dyrekcją Andris Nelsonsa.
Lista utworów:
CD 1
Symphony No. 6 In B Minor Op. 54
1. Largo
2. Allegro
...

Gatunek:
Ranking:
844   2629
Nagrane podczas koncertu na żywo: "Święto Wiosny" Strawińskiego oraz "Morze" Debussy'ego w wykonaniu The New York Philharmonic pod dyrekcją Jaapa van Zwedena.
Lista utworów:
Igor Stravinsky (1882–1971) Le Sacre Du Printemps (1911–13)
Part One: L'adoration De La Terre
1. Introduction
2. Augures Printaniers (Danses Des Adolescentes)
...

Gatunek:
Ranking:
844   2629
Na płycie "Moniuszko: Pieśni. Volume 3" znajdziemy 24 pieśni w wykonaniu młodej, utalentowanej śpiewaczki Karoliny Róży Kowalczyk-sopran, której w duetach towarzyszy Katarzyna Szymkowiak-mezzosopran.
Płyta ta jest już trzecią z serii "Moniuszko: Pieśni", którą firmuje Jolanta Pawlik - wybitna pianistka i producentka płyt w tym nagrodzonej Grammy "Night In Calisia".
Ideą przewodnią towarzyszącą powstaniu tej serii jest zaprezentowanie najnowszych nagrań pieśni Moniuszki - tych znanych jak również na nowo odkrytych w wykonaniu młodych, wyróżniających się Artystów Utwory zebrane na...

Gatunek:
Ranking:
761   2384
Pochodzący z Włoch wybitny kompozytor Giovanni Mane Giornovichi, urodzony w 1747 roku w Petersburgu, zmarł w 1804 roku. Artysta prócz komponowania grał również na skrzypcach, aktywny w różnych krajach europejskich.
Lista utworów:
1. Concerto No 15 In E For Violin & Orchestra
2. Concerto No 13 In A For Violin & Orchestra
3. Air - Villageoises De Julie (Theme & Five Variations)
4. Concerto No 14 In A For Violin & Orchestra

Gatunek:
Ranking:
829   2591
Płyta jest celebracją muzyki chóralnej na przestrzeni wieków, na której znajdziemy również współczesne utwory chóralne, które przedstawiane są obok psalmów, pieśni ludowych i innych wyjątkowych dzieł, które przetrwały próbę czasu. Muzyka na płycie bada style chóralne na całym świecie, a także ich kompozytorów. Album został wydany przez wytwórnię Bis (BIS 961). Wydawnictwo otrzymało nagrodę Goldberg 5. Zawartość: Violin & Oboe Concertos.

Gatunek:
Ranking:
840   2624
Pochodzący z Francji wybitny kompozytor Louis Hector Berlioz, urodzony w 1803 roku w La Cote-Saint-Andre, zmarł w 1869 roku w Paryżu. Artysta trudnił się w komponowaniu symfonii romantycznych, prekursor nowoczesnej kolorystyki, jego twórczość nadała kierunek rozwoju XIX wiecznej symfonice. Prócz komponowanie był również pisarzem i krytykiem muzycznym.
Album został wydany przez wytwórnię Bis (BISSACD 2317). Wydawnictwo otrzymało nagrodę Classic FM Editor's Choice (Classic FM, 01-2018).
Lista utworów:
CD 1
1. Scene 1 - Plaines De Hongrie
2. Scene 2 - Ronde Des Paysans
...

Gatunek:
Ranking:
840   2624
Album amerykańskiej pianistki Lary Downes. Ta niezwykle ciekawa i wszechstronna artystka zyskała rozgłos dzięki entuzjastycznym recenzjom w New York Times, Boston Globe i The Huffington Post. Jej debiutancki album nagrany dla Sony, zatytułowany "For Lenny" zadebiutował na 15 miejscu The Billboard Classical Chart, a także został nominowany w 2017 roku do Classical Recording Foundation Award.
Lara Downes grała z szeregiem tak wspaniałych artystów jak: gwiazda muzyki folk Judy Collins, wiolonczelista Yo-Yo Ma, baryton Thomas Hampson, poetka i pisarka Rita Dove, multiinstrumentalista i wokalista Rhiannon...

08.03.2019

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
836   2614
Kolejnty album w wykonaniu doskonałej sopranistki Nurii Rial. Urodzona w 1975 roku artystka należy do najbardziej cenionych głosów, o czym świadczą występy z uznanymi zespołami i orkiestrami m. in. takimi jak: Il Giardino Armonico, Simphonieorchester Basel czy Les Musiciens du Louvre.
Jako solistka śpiewała pod batutą między innymi Rene Jacobsa, Giovanni Antoniniego, Paula Goodwina, Pierre'a Cao, Howarda Griffithsa, Thomasa Hengelbrocka. Potwierdzeniem jej wybitnego talentu były występy na najważniejszych festiwalach europejskich, jak również koncerty w Boliwii, Meksyku, Izraelu i na Kubie.
Tym...

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
892   2754
Kolejny album w wykonaniu amerykańskiego mistrza wiolonczeli pochodzenia chińskiego Yo – Yo Ma. Tym razem usłyszymy niedawno skomponowany koncert wiolonczelowy Esa Pekki Salonena. Soliście towarzyszy Los Angeles Philharmonic pod dyrekcją kompozytora.
Yo – Yo Ma to laureat nagrody Avery Fisher Prize w 1978 oraz wielu nagród Grammy, doktor honoris causa uniwersytetów: Harvarda (1991) i Princeton (2005).
Odznaczony został w 2001 Prezydenckim Medalem Wolności i Narodowym Medalem Sztuki, zaś w 2012 roku otrzymał nagrodę muzyczną Polar Music Prize przyznawaną przez Stig Anderson Music Award...

Gatunek:
Ranking:
915   2811
"Rachmaninoff: Rhapsody On A Theme Of Paganini & Poulenc: Organ Concerto" to kolejna płyta światowej gwiazdy muzyki organowej Camerona Carpentera, artysty grającego na zaprojektowanym przez siebie instrumencie. Pomimo zdystansowanych opinii purystów organowych, temu 35 – letniemu artyście udało się pozyskać do sal koncertowych tysiące młodych odbiorców, których reakcje podczas występu są niezwykle entuzjastycznie.
Jego poprzednie płyty dla Sony Classic stały się olbrzymim sukcesem komercyjnym, dzięki licznym koncertom, a także olbrzymiej ilości wejść na strony artysty na Youtube. Carpenter...

29.03.2019

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
925   2824
Studyjny album Lang Langa. Na "Piano Book" artysta powraca do swojej pierwszej miłości – utworów na fortepian, które sprawiły, że postanowił zostać muzykiem. Prezentuje najpopularniejsze dzieła stworzone z myślą o uczących się grać na fortepianie i kochających ten instrument, takie jak m. in. "Dla Elizy" Beethovena, "Clair De Lune" Debussy'ego czy "Preludium C-dur" Bacha.
Album jest swego rodzaju wyrazem refleksji nad muzyką, która miała największy wpływ na dzieciństwo Langa, towarzyszyła mu w trudnych momentach życia, i wreszcie jest ciągle obecna w jego pracy z młodymi pianistami na...

22.03.2011

Gatunek:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
01. Misirlou [From Pulp Fiction] [3:09]
02. Amado Mío [From Gilda] [4:28]
03. Nature Boy [3:33]
04. Come Together [3:05]
05. Unrequited [6:03]
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
01. Help is On the Way [3:53]
02. Savior [3:23]
03. Prayer of the Refugee [2:08]
04. Re-Education (Through Labor) [3:52]
05. Swing Life Away [3:23]
...


Oznaczenie treści
Co znajdę na stronie "Premiery płyt"?
Kiedy odbędzie się premiera nowej muzyki znanych artystów wydanej na płytach CD? W tej kategorii informujemy o tym, kiedy pojawią się najnowsze albumy muzyczne i jaka jest dokładna data premiery nowej muzyki artystów z Polski oraz ze świata. Prezentujemy także teledyski, klipy, lyric video, filmy z sesji nagraniowych oraz wywiadów z muzykami, a także zdjęcia, obrazki i okładki ze zbliżających się płyt CD oraz tracklisty (listy utworów) nowych premier muzycznych. W ramach serwisu prezentujemy między innymi nowości z następujących gatunków: premiery Hip-Hop, Pop, Rock, Metal, R&B, czy też muzyki elektronicznej. Piszemy również o aktualnych informacjach muzycznych, a także zamieszczamy wiadomości o wydawnictwach na płytach CD oraz zapisach koncertów w formacie DVD i Blu-ray. Nadchodzące premiery muzyczne 2019 mają aktualne daty wydań w Polsce lub na świecie.
Data ostatniej aktualizacji:
Reklama
 W sklepach

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie
Wszystkie
Pop
Rock
Metal
Hip-Hop
Elektroniczna
Alternatywa
Blues/Jazz
Country
Filmowa
Folk/Ludowa
Klasyka
Punk
Reggae/Ska
Soul/RnB
Składanki
Koncerty/Live
Inne
Będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach związanych z premierą (zmiana daty, nowy trailer itp.) jak i o samej premierze.
E-mail:
Zapamiętaj adres e-mail