piątek, 14 sierpnia

Oznaczenie treści
Widok: Szczegóły | Lista

Wkrótce premiera

MUZYKA


Filtrowanie:
Od:
Sierpień 2020
Klasyka

Według daty

Polska

Gatunek:
Ranking:
459   1986
Legendarny kompozytor muzyki filmowej John Williams dodał właśnie debiut w charakterze dyrygenta Filharmoników Wiedeńskich do swojej i tak już nieprawdopodobnie długiej listy osiągnięć. Dwa koncerty, które odbyły się w sali koncertowej Musikverein w Wiedniu 18 i 19 stycznia tego roku złożyły się na program albumu "John Williams in Vienna". Na albumie znajdą się kultowe tematy skomponowane przez Johna Williamsa do takich filmów jak Gwiezdne Wojny, Harry Potter, Indiana Jones czy Park Jurajski.
W koncertach Williamsowi i orkiestrze towarzyszyła Anne-Sophie Mutter, jedna z najwybitniejszych...

Gatunek:
Ranking:
650   2365
Lista utworów:
1. Fantasia for piano, chorus, and orchestra ("Choral Fantasy"), Op. 80
2. Symphony No. 9 in D minor ("Choral"), Op. 125

Gatunek:
Ranking:
721   2506
Legendarny kompozytor muzyki filmowej John Williams dodał debiut w charakterze dyrygenta Filharmoników Wiedeńskich do swojej i tak już nieprawdopodobnie długiej listy osiągnięć. Dwa koncerty, które odbyły się w sali koncertowej Musikverein w Wiedniu 18 i 19 stycznia 2020 roku złożyły się na program albumu "John Williams in Vienna". Na albumie znajdą się kultowe tematy skomponowane przez Johna Williamsa do takich filmów jak "Gwiezdne Wojny", "Harry Potter", "Indiana Jones" czy "Park Jurajski".
W koncertach Williamsowi i orkiestrze towarzyszyła Anne-Sophie Mutter, jedna z najwybitniejszych...

Gatunek:
Ranking:
932   2947
Sony Classical zaprasza do wysłuchania 3 płytowego albumu, zawierającego arcydzieło Józefa Haydna Il ritorno di Tobia. To pierwsze oratorium Józefa Haydna, skomponowane w 1775 r. na zamówienie wiedeńskiego Tonkünstler - Societät. Utrzymane w obowiązującym w stolicy stylu włoskim, bazującym na opera seria, może posłużyć za przykład możliwości Haydna jako kompozytora operowego.
Oratorium niebędące bynajmniej "pierwszą próbą" (za takie można może uznać wcześniejsze dramatyczne kantaty), lecz dojrzałymw swoim stylu dziełem, stanowi wyjątkowe uzupełnienie dwóch najsłynniejszych,...

Gatunek:
Ranking:
963   2992
Duet "Tal & Groethuysen" to obecnie najbardziej uznany duet fortepianowy świata. Ich interpretacje utworów Mozarta, Schuberta czy Mendelssohna, wielokrotnie nagradzane przez międzynarodową krytykę muzyczną, są dla wielu nieosiągalnym punktem odniesienia. Yaara Tal i Andreas Groethuysen znani są również z ogromnego zainteresowania mniej znanymi dziełami, ratując w ten sposób wiele z tych "skarbów" od zapomnienia.
Tym razem usłyszymy 18 etiud autorstwa niemieckiego kompozytora Reinharda Febela, opartych "Kunst der Fuge" Jana Sebastiana Bacha
Lista utworów:
CD 1: 18 Studies for Two Pianos based on...

Gatunek:
Ranking:
445   1955
Natalia Kukulska przedstawia największy muzyczny projekt w swoim życiu! Artystka powraca w wielkim stylu, w towarzystwie wybitnych muzyków i... Fryderyka Chopina!
"Czułe struny" to największa artystyczna produkcja na naszym rynku fonograficznym, jak również̇ wydarzenie bez precedensu na świecie. Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Dostały one nową, wielowarstwową oprawę̨ od pięciu znamienitych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła...

Gatunek:
Ranking:
812   2733
Sony Classical zaprasza do wysłuchania kolejnego albumu utalentowanego pianisty koreańskiego, mieszkającego na stałe w Niemczech Williama Youn. Tym razem album dedykowany został sonatom fortepianowym Franciszka Schuberta. Artysta, mimo młodego wieku, ma za sobą koncerty z tak renomowanymi zespołami jak: Cleveland Orchestra, Filharmonicy Monachijscy, Deutsche Symphonie-Orchester Berlin, Münchner Kammerorchester, Narodowa Orkiestra Belgii, Mariinsky Theatre czy Seoul Philharmonic Orchestra.
Lista utworów:
CD 1
Piano Sonata No. 21 in B-flat Major, D. 960
1. I. Molto moderato
2. II. Andante sostenuto
...

Gatunek:
Ranking:
963   2992
Deutsche Harmonia Mundi zaprasza do wysłuchania kolejnego albumu Huelgas Ensamble - doskonałego zespołu wokalnego, specjalizującego się w wykonywaniu polifonicznych utworów średniowiecza i renesansu. Tym razem artyści zabierają nas w muzyczną europejską podróż. Wśród wykonywanych dzieł odnajdziemy 4 głosowy motet Mikołaja Zieleńskiego. Nagrań dokonano w 2019 roku w późnoromańskim kościele w Talant (Francja), podczas festiwalu “Festival de Pentecôte. To prawdziwy rarytas dla miłośników muzyki dawnej.
Lista utworów:
CD 1
Antoine Busnois (ca. 1430-1492)
1. Bel Acueil, rondeau ŕ...

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
687   2433
Monumentalne Wariacje Goldbergowskie Bacha zapisały się w literaturze fortepianowej jako kompozycja o wyjątkowym kunszcie i blasku. Lang Lang rozpoczął pracę nad tym arcydziełem ponad 20 lat temu i prezentuje to nagranie jako rezultat długiej osobistej i emocjonalnej podróży. To nowy etap w rozwoju artystycznym Lang Langa, to projekt życia.

22.03.2011

Gatunek:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
01. Misirlou [From Pulp Fiction] [3:09]
02. Amado Mío [From Gilda] [4:28]
03. Nature Boy [3:33]
04. Come Together [3:05]
05. Unrequited [6:03]
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
01. Help is On the Way [3:53]
02. Savior [3:23]
03. Prayer of the Refugee [2:08]
04. Re-Education (Through Labor) [3:52]
05. Swing Life Away [3:23]
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
01. Madhouse [4:33]
02. Antisocial [4:04]
03. Peace Sells [3:20]
04. Holy Wars... The Punishment Due [3:06]
05. Angel of Death [3:52]
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Według naszych informacji premiera płyty 'Rudolf Schock - Ach, ich hab' in meinem Herzen' zapowiadana jest na 29.03.2011 (Stany Zjednoczone).

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
01. Kuiper Belt Wamfle [2:43]
02. Tight Size Tie Try [2:11]
03. Itty Bitty Symphony [2:30]
04. Beat That Clock [2:46]
05. But do the cranes know [4:13]
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
01. Like a Passing River [4:36]
02. Wrecked Town [5:15]
03. Movement 1 [1:55]
04. Movement 2 [4:22]
05. Movement 3 [4:36]
...


Oznaczenie treści
Co znajdę na stronie "Premiery płyt"?
Kiedy odbędzie się premiera nowej muzyki znanych artystów wydanej na płytach CD? W tej kategorii informujemy o tym, kiedy pojawią się najnowsze albumy muzyczne i jaka jest dokładna data premiery nowej muzyki artystów z Polski oraz ze świata. Prezentujemy także teledyski, klipy, lyric video, filmy z sesji nagraniowych oraz wywiadów z muzykami, a także zdjęcia, obrazki i okładki ze zbliżających się płyt CD oraz tracklisty (listy utworów) nowych premier muzycznych. W ramach serwisu prezentujemy między innymi nowości z następujących gatunków: premiery Hip-Hop, Pop, Rock, Metal, R&B, czy też muzyki elektronicznej. Piszemy również o aktualnych informacjach muzycznych, a także zamieszczamy wiadomości o wydawnictwach na płytach CD oraz zapisach koncertów w formacie DVD i Blu-ray. Nadchodzące premiery muzyczne 2020 mają aktualne daty wydań w Polsce lub na świecie.
Data ostatniej aktualizacji:
Reklama

 Ranking

Gatunek:
Klasyka


 W sklepach

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie
Wszystkie
Pop
Rock
Metal
Hip-Hop
Elektroniczna
Alternatywa
Blues/Jazz
Country
Filmowa
Folk/Ludowa
Klasyka
Punk
Reggae/Ska
Soul/RnB
Składanki
Koncerty/Live
Inne
Będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach związanych z premierą (zmiana daty, nowy trailer itp.) jak i o samej premierze.
E-mail:
Zapamiętaj adres e-mail