wtorek, 22 października

Oznaczenie treści
Widok: Szczegóły | Lista

Wkrótce premiera

MUZYKA


Filtrowanie:
Od:
Październik 2019
Klasyka

Według daty

Polska

Gatunek:
Ranking:
278   1670
Sony Classical zaprasza do wysłuchania kolejnego albumu znakomitych wykonawców spod znaku Klazz Brothers & Cuba Percussion. Tym razem uwaga artystów skierowała się w kierunku twórczości Ludwiga van Beethovena z powodu 250 rocznicy urodzin kompozytora , obchodzonych przez świat muzyki w 2020 roku.
Klazz Brothers & Cuba Percussion to formacja znana z doskonałych produkcji crossover pokonujących granice pomiędzy muzyką klasyczną, jazzem połączonym z latynoskimi rytmami i melodiami.
Od 2002 roku udało im się wydać 8 albumów, które sprzedały się w nakładzie prawie pół miliona egzemplarzy !...

Gatunek:
Ranking:
659   2770
Album został wydany przez wytwórnię Christophorus (CHE 02192).
Lista utworów:
1. Alexander Nevsky Cathedral Tallinn - Ringing During The Liturgy
2. Pskovo-Pechersky Dormition Monastery Pechory - Funeral Bells
3. Holy Dormition Convent Of Women Pühtitsa - Funeral Bell-Ringing
4. Pskovo-Pechersky Dormition Monastery Pechory - Ringing During The Holy Week
...

Gatunek:
Ranking:
1181   3695
Sony Classical ma zaszczyt zaprosić do wysłuchania albumu, którego bohaterem jest Luka Šulić - połowa słynnego duetu wiolonczelowego 2Cellos. Założony w 2011 roku chorwacki duet szturmem zdobył miejsce pośród największych gwiazd nagrywając cover Michaela Jacksona Smooth Criminal i umieszczając go na serwisie YouTube.
Luka Šulić edukację muzyczną rozpoczął w wieku pięciu lat w Mariborze. Jako piętnastolatek został jednym z najmłodszych studentów Akademii Muzycznej w Zagrzebiu w klasie prof. Valtera Dešpalja, którą ukończył zaledwie trzy lata później. Naukę kontynuował w Wiedniu u...

Gatunek:
Ranking:
1265   3821
Sony Classical zaprasza do wysłuchania kolejnego albumu dedykowanego pieśniom Roberta Schumanna. Myrthen to drugi album z planowanego przez artystów do roku 2020 cyklu 10 albumów zawierających wszystkie pieśni Roberta Schumanna. Wykonawcami są: Christian Gerhaher – baryton, Camilla Tilling - sopran i pianista Gerold Huber.
Gerhaher to jeden z najwybitniejszych śpiewaków współczesnych specjalizujących się w wykonywaniu pieśni. Nagrodzony Royal Philharmonic Society Music Award (Best classical singer of 2014), a także International Opera Award (wokalista ), w 2014 roku otrzymał również nagrodę za...

Gatunek:
Ranking:
1309   3899
Z okazji 30-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polska a Republiką Korei powstał wyjątkowy album Sinfonii Varsovii. dokumentujący muzyczną współpracę oddalonych o tysiące kilometrów i połączonych kulturą obu krajów. "Möbius", czyli tytułowa wstęga, rozpościera się ponad granicami geograficznymi, stylistycznymi i czasowymi, by pokazać, jak twórczość Krzysztofa Pendereckiego, Jeajoona Ryu i Geonyonga Lee wzajemnie się przenika.
Zaczęło się od Augusta Ferdinanda Möbiusa, matematyka i astronoma, który jako pierwszy opisał właściwości wstęgi nazwanej jego imieniem....

Gatunek:
Ranking:
1041   3490
Album został wydany przez wytwórnię Christophorus (CHE 02182).
Lista utworów:
1. Tag Und Nacht War Gleich Entfernet
2. Laßt Uns Das Kindlein Wiegen
3. Ciaccona
4. Der Spiegel Der Dreyfaltigkeit
...

Gatunek:
Ranking:
1099   3576
Nagranie muzyki wielkiego czeskiego kompozytora epoki baroku Jana Dismasa Zelenki. Zelenka był jednym z najważniejszych twórców na dworze królów polskich w Dreźnie. Wykonawcy to zespoły Ensemble Inégal i Prague Baroque Soloists pod dyrekcją Adama Viktory, które specjalizują się w stylowym wykonawstwie muzyki dawnej. Artyści ci są czołowymi muzykami nurtu historycznego wykonawstwa w Czechach. Na płycie nagrana jest msza Zelelnki i inne kompozycje religijne.

Gatunek:
Ranking:
1138   3634
Nagranie muzyki wielkiego czeskiego kompozytora epoki baroku Jana Dismasa Zelenki. Zelenka był jednym z najważniejszych twórców na dworze królów polskich w Dreźnie. Wykonawcy to zespoły Ensemble Inégal i Prague Baroque Soloists pod dyrekcją Adama Viktory, które specjalizują się w stylowym wykonawstwie muzyki dawnej. Artyści ci są czołowymi muzykami nurtu historycznego wykonawstwa w Czechach. Na płycie nagrano kantatę Zelenki: "Il serpente di bronzo".

Gatunek:
Ranking:
1152   3653
8 płytowy zestaw nagrań 16 kwartetów smyczkowych Ludwiga van Beethovena w wykonaniu legendarnego Guarneri Quartet. Założony w 1964 roku podczas Marlboro Festival zespół, przez blisko pół wieku koncertował na największych scenach muzycznych świata. Prezentowany Państwu cykl nagrań powstał w 1969 roku dla RCA.
Lista utworów:
CD 1
Ludwig van Beethoven
String Quartet No. 1 in F Major, Op. 18 No. 1
1. I. Allegro con brio
...

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
1212   3744
4 płytowy zestaw nagrań legendarnego skrzypka włoskiego Uto Ughi. Urodzony w 1944 roku artysta uważany jest za jednego z największych żyjących skrzypków włoskich, a także popularyzatora muzyki klasycznej we współczesnej kulturze. Usłyszymy 10 sonat Ludwiga van Beethovena, zarejestrowanych w 1978 roku wspólnie z pianistą Lamarem Crowsonem.
Lista utworów:
CD 1
Ludwig van Beethoven
Sonata for Violin And Piano No. 1 in D Major, Op. 12 No. 1
1. I. Allegro con brio
...

Gatunek:
Ranking:
1238   3787
Sony Classical ma zaszczyt zaprosić do wysłuchania albumu zawierającego dzieła Franciszka Schuberta, w wykonaniu Arcadija Volodosa, obwołanego "geniuszem fortepianu", jednego z najwybitniejszych pianistów naszych czasów. Jego wirtuozeria, unikalny sposób frazowania, używana przez niego paleta barw i liryczna narracja sprawiła, że stał się niezrównanym interpretatorem muzyki romantycznej.
Od swojego debiutu w 1996 roku występuje na całym świecie grając z wieloma najlepszymi orkiestrami, w tym z Berlin Philharmonic, Israel Philharmonic Orchestra, Philharmonia Orchestra, Royal Concertgebouw...

Gatunek:
Ranking:
1238   3787
Z okazji przypadającej w 2020 roku 250 rocznicy urodzin Ludwiga van Beethovena Sony Classical przypomina, nagrany w latach 90 tych XX wieku zestaw kameralnych dzieł tego kompozytora w wykonaniu jednego z najlepszych europejskich zespołów L'Archibudelli.
Lista utworów:
CD 1
Ludwig van Beethoven
Trio for Violin, Viola and Violoncello in E-Flat Major, Op. 3
1. I. Allegro con brio
...

Gatunek:
Ranking:
1284   3849
Lista utworów:
1. Funiculì, Funiculà (Arr. By Robert Ramskill)
2. Nella Fantasia (Arr. By Robert Ramskill)
3. Shenandoah (Arr. By Fiona Pears & Ian Tilley)
4. Lucky, Lucky, Lucky Me (Arr. By Fiona Pears & Ian Tilley)
5. The Impossible Dream (Arr. By Tom Rainey)
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Z okazji 250 rocznicy urodzin wielkiego kompozytora z Bonn Sony Classical zaprasza do wysłuchania 6 płytowego zestawu nagrań zatytułowanego "Arturo Toscanini Conducts Beethoven". Nagrań dokonano w latach 1949 – 1952, przeważnie w Carnegie Hall, z udziałem NBC Symphony Orchestra.
Lista utworów:
CD 1
Symphony No. 1 in C Major, Op. 21
1. I. Adagio molto - Allegro con brio
2. II. Andante cantabile con moto
...

Gatunek:
Ranking:
131   1286
Po wielkim sukcesie albumu "Si", który sprzedał się w ilości ponad miliona egzemplarzy na całym świecie, laureat Złotego Globu i najpopularniejszy tenor świata Andrea Bocelli zapowiada specjalną, rozszerzoną edycję albumu. Na albumie znajdą się między innymi nowe duety z Ellie Goulding i Jennifer Garner.
Lista utworów:
1. Alla Gioia (Ode To Joy)*
2. Return To Love Feat. Ellie Goulding*
3. Un Rêve De Liberté
4. Ragazzo Mio (Danny Boy)*
...


Oznaczenie treści
Co znajdę na stronie "Premiery płyt"?
Kiedy odbędzie się premiera nowej muzyki znanych artystów wydanej na płytach CD? W tej kategorii informujemy o tym, kiedy pojawią się najnowsze albumy muzyczne i jaka jest dokładna data premiery nowej muzyki artystów z Polski oraz ze świata. Prezentujemy także teledyski, klipy, lyric video, filmy z sesji nagraniowych oraz wywiadów z muzykami, a także zdjęcia, obrazki i okładki ze zbliżających się płyt CD oraz tracklisty (listy utworów) nowych premier muzycznych. W ramach serwisu prezentujemy między innymi nowości z następujących gatunków: premiery Hip-Hop, Pop, Rock, Metal, R&B, czy też muzyki elektronicznej. Piszemy również o aktualnych informacjach muzycznych, a także zamieszczamy wiadomości o wydawnictwach na płytach CD oraz zapisach koncertów w formacie DVD i Blu-ray. Nadchodzące premiery muzyczne 2019 mają aktualne daty wydań w Polsce lub na świecie.
Data ostatniej aktualizacji:
Reklama
 W sklepach

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie
Wszystkie
Pop
Rock
Metal
Hip-Hop
Elektroniczna
Alternatywa
Blues/Jazz
Country
Filmowa
Folk/Ludowa
Klasyka
Punk
Reggae/Ska
Soul/RnB
Składanki
Koncerty/Live
Inne
Będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach związanych z premierą (zmiana daty, nowy trailer itp.) jak i o samej premierze.
E-mail:
Zapamiętaj adres e-mail