piątek, 17 stycznia

Oznaczenie treści
Widok: Szczegóły | Lista

Wkrótce premiera

MUZYKA


Filtrowanie:
Od:
Styczeń 2020
Rock

Według daty

Polska

Gatunek:
Ranking:
400   1636
Pięć lat po wydaniu poprzedniego krążka, art-rockowi bohaterowie z Austin powracają z albumem. To dobrze znane elementy poprzednich wydawnictw łączone w nowe formy i odcienie. Po trasie koncertowej w nowym składzie w zespole można wyczuć nową świeżość.
Lista utworów:
1. The Opening Crescendo
2. All Who Wander
3. Something Like This
4. Into The Godless Void
...

20.01.2020

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
108   816
Album zawiera 18 utworów grupy UFO, hard rockowego giganta z Decca Records z początku lat 70. Uwzględniono wszystkie hity w tym "Boogie" i "Prince Kajuku", "Cmon Everbody", "(Come Away) Melinda", "Inidentified Flying Object", "The Coming of Prince Kajuku", "Silver Bird" i wiele innych.
Utwory "Give Her The Gun" i "Sweet Little Thing" to prawdziwa rzadkość. Te dwa utwory były pierwszą współpracą Phila Mogga, Pete Way, Andy Parkera z ich nowym gitarzystą Michaelem Schenkerem w 1973 roku. Te dwa tytuły, które zostały wydane po raz pierwszy na tej kompilacji i są prawdziwą gratką dla prawdziwych...

20.01.2020

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
199   1111
Album "Astral Traveller" formacji Yes zawiera nagrania dla BBC z ich najlepszego okresu z lat 1969/1970.
Znajdziemy tutaj potężny zespół o cielesnej sile, który nie przypomina ich technicznego, precyzyjnego stylu z późniejszych lat, ale pełen nowych pomysłów.
"Astral Traveler" to pobudzający album, który wyraźnie pokazuje, w jaki sposób instrumenty klasycznego rocka (gitara, bas, perkusja i klawiatura) mogą tworzyć nową muzykę, która jest jednocześnie odważna i inteligentna,
Skład zespołu:
Bass, Vocals – Chris Squire
Drums – Bill Bruford
...

Gatunek:
Ranking:
146   984
Materiał nagrany został 20 czerwca 2019 roku w amfiteatrze Red Rock w Morrison, w stanie Kolorado. Koncert odbył się w ramach amerykańskiej trasy Johna Fogerty'ego i przy okazji 50-lecia występu Creedence Clearwater Revival na festiwalu Woodstock w 1969 roku. Na płycie znalazły się wykonane na żywo klasyki Fogerty'ego i Creedence Clearwater Revival, w tym "Proud Mary", "Fortunate Son", "Bad Moon Rising" i "Centerfield" jak również koncertowe pewniaki "Suzie Q" oraz "I Heard It Through the Grapevine".
Lista utworów:
1. Born On The Bayou (Live at Red Rocks)
2. Green River (Live At Red Rocks)
3. Lookin'...

Gatunek:
Ranking:
211   1147
Album "Olias Of Sunhillow" wydany pierwotnie w 1976 roku jest pierwszym solowym dziełem wokalisty grupy YES Jona Andersona.
Jest to ścieżka dźwiękowa do jego złożonej wizji, a każdy dźwięk, który słyszy słuchacz, stanowi część mistycznej historii, którą miał na myśli. Unikalna instrumentacja, wokal i ogólna faktura doskonale oddają nieziemskie uczucie i dość dynamiczny przepływ całej muzyki. Absolutnie spektakularny głos Andersona jest połączony z grą gitary akustycznej, instrumentów klawiszowych oraz bardzo interesującej i różnorodnej perkusji.
W rezultacie nie jest to proste,...

31.01.2020

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
53   575
Zespól Besides, jeden z czołowych przedstawicieli post-rocka w kraju, powraca z nową płytą zatytułowaną "Bystanders". To koncept-album, na którym znajdzie się osiem utworów instrumentalnych, inspirowanych historiami więźniów Auschwitz i losami mieszkańców okolicznych ziem, żyjących w cieniu obozu podczas II wojny światowej. Członkowie Besides pochodzą z Brzeszcz (okolice Oświęcimia) - album zrodził się z osobistej potrzeby przepracowania nagromadzonych przez lata emocji, wywołanych bliskością tego szczególnego miejsca.
Tak o projekcie mówi zespół:
“Auschwitz – symbol zła...

Gatunek:
Ranking:
110   819
Czwarty studyjny album zespołu Łydka Grubasa. W jego skład wchodzi 11 kompozycji połączonych tematyką współczesnych mediów społecznościowych, które w ciągu ostatnich lat posiadły osobliwą moc połykania naszych dusz i umysłów.
W typowym dla Łydki, groteskowym i humorystycznym, muzycznym oraz tekstowym, krzywym zwierciadle, swoje odbicie odnajdzie niejeden z Was!
Ten żywiołowy, przebojowy i mocno zróżnicowany gatunkowo album powstał na przełomie 2019/2020 roku w białostockim Hertz Studio, odpowiedzialnym za brzmienie min. zespołów takich jak Vader, Decapitated, Behemoth. Na płycie nie...

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
456   1841
"Foolish Loving Spaces" to trzeci album niezwykle popularnej indie-rockowej formacji Blossoms.
Za produkcję płyty Blossoms odpowiadają stali współpracownicy zespołu – James Skelly oraz Rich Turvey z Parr Street Studios w Liverpoolu. Teksty Toma Ogdena dotyczą romantycznych wzlotów i upadków. Myles Kellock na klawiszach zapewnia chwytliwe motywy jak z kultowych gier komputerowych, a gitara Josha Dewhursta nadaje materiałowi filmowego klimatu. Joe Donovan na perkusji i Charlie Salt na basie dbają o taneczny wymiar "Foolish Loving Spaces".
Blossoms tak opowiadają o nagrywaniu albumu: "To czyste...

Gatunek:
Ranking:
51   565
"It Might Be Time" to paranoiczny cień odbijający się na pięcie Achillesa. To przerażająca idea, że twoje mojo wyszło na spacer i może już nie wrócić. To poddawanie w wątpliwość, zastanawianie się: "czy ja wciąż to mam? Czy kiedykolwiek to miałem?". Twój paranoiczny wewnętrzny obserwator drwiący z twojego własnego zaprzeczenia, każący ci się obudzić i zaakceptować, że skończył się twój okres ochronny. Dynamiczny, dosadny prog-pop, z pulsującym klawiszowym groove'em, przerywanym przez uderzenia niespokojnej perkusji i z elementami niespokojnego, wewnętrznego funku.
"The Slow Rush"...

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
151   1008
"Notes on a Conditional Form" to czwarty album w dorobku brytyjskiego zespołu The 1975, następca świetnie przyjętego przez fanów i krytykę "A Brief Inquiry Into Online Relationships" (2018). Obie płyty tworzą dyptyk "Music for Cars". Krążek promują single "The 1975", w którym słyszmy esej wygłoszony przez aktywistkę na rzecz środowiska – Gretę Thunberg oraz rockowe "People".

06.03.2020

Gatunek:
Ranking:
489   1918
Czwarty studyjny album uwielbianego w Polsce urban-popowego duetu Bars and Melody.
Leondre Devries i Charlie Lenehan mieli zaledwie 13 i 15 lat, gdy oczarowali publiczność i jurorów brytyjskiej edycji "Mam Talent" na tyle, że otrzymali bilet gwarantujący występ w odcinkach na żywo. Wystarczyła jedna piosenka, by młodzi wokaliści otrzymali wsparcie od samego Simona Cowella, który słusznie przewidział światową karierę zespołu. W krótkim czasie wokół młodych Brytyjczyków rozpętało się istne szaleństwo. Ich singiel "Hopeful" z miejsca trafił do Top 5 singli w UK. Bars and Melody zaczęli...

06.03.2020

Gatunek:
Ranking:
499   1946
Inside Again to warszawski zespół złożony z doświadczonych muzyków udzielających się w przeszłości w takich grupach jak Annalist, Mothernight, Ił-62, Benedek czy Experience. "Nightmode" to konglomerat elementów metalu, rocka, elektroniki i brzmień instrumentów etnicznych obrazujący szaloną podróż przez noc zamkniętą w 9 kompozycjach.
Całość opatrzona oprawą graficzną nawiązującą do poszczególnych utworów i tworzącą spójny obraz z muzyką i tekstami opisującymi cały wachlarz postaci i zdarzeń, których można doświadczyć między zachodem a wschodem słońca.
"And when sun is...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
01. Preludin [2:05]
02. Of Once and Future Kings [6:59]
03. Breaking Ice (Intro: Dedication to Sigfried Carver V2009) [4:33]
04. I Don't Need Magic Anymore [5:04]
05. Heart of Mine [6:22]
...

22.03.2011

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
01. Mass for atropos 1 [1:43]
02. Defense Mechanism [6:29]
03. I Was Never Here [3:12]
04. Snail [3:39]
05. River [6:07]
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
01. All You Need Is Now [4:33]
02. Blame the Machines [4:09]
03. Being Followed [3:49]
04. Leave a Light On [4:37]
05. Safe (In the Heat of the Moment) [4:01]
...


Oznaczenie treści
OSTATNIE ZMIANY
Filtrowanie:
Pop Rock Metal Hip-Hop Elektroniczna Alternatywa Blues/Jazz Country Filmowa Folk/Ludowa Klasyka Punk Reggae/Ska Soul/RnB Składanki Koncerty/Live Inne [X]

Co znajdę na stronie "Premiery płyt"?
Kiedy odbędzie się premiera nowej muzyki znanych artystów wydanej na płytach CD? W tej kategorii informujemy o tym, kiedy pojawią się najnowsze albumy muzyczne i jaka jest dokładna data premiery nowej muzyki artystów z Polski oraz ze świata. Prezentujemy także teledyski, klipy, lyric video, filmy z sesji nagraniowych oraz wywiadów z muzykami, a także zdjęcia, obrazki i okładki ze zbliżających się płyt CD oraz tracklisty (listy utworów) nowych premier muzycznych. W ramach serwisu prezentujemy między innymi nowości z następujących gatunków: premiery Hip-Hop, Pop, Rock, Metal, R&B, czy też muzyki elektronicznej. Piszemy również o aktualnych informacjach muzycznych, a także zamieszczamy wiadomości o wydawnictwach na płytach CD oraz zapisach koncertów w formacie DVD i Blu-ray. Nadchodzące premiery muzyczne 2020 mają aktualne daty wydań w Polsce lub na świecie.
Data ostatniej aktualizacji:

 Newsy

Gatunek:
Rock


Reklama

 Ranking

Gatunek:
Rock


 W sklepach
Na żywo

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie
Wszystkie
Pop
Rock
Metal
Hip-Hop
Elektroniczna
Alternatywa
Blues/Jazz
Country
Filmowa
Folk/Ludowa
Klasyka
Punk
Reggae/Ska
Soul/RnB
Składanki
Koncerty/Live
Inne
Będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach związanych z premierą (zmiana daty, nowy trailer itp.) jak i o samej premierze.
E-mail:
Zapamiętaj adres e-mail