wtorek, 16 października

Oznaczenie treści
Widok: Szczegóły | Lista

Wkrótce premiera

MUZYKA


Filtrowanie:
Od:
Październik 2018
Blues/Jazz

Według daty

Polska

19.10.2018

Gatunek:
Ranking:
-   -
Koncert solowy jednego z najsłynniejszych obecnie pianistów jazzowych zarejestrowany w Wenecji 2006 roku.
Lista utworów:
CD 1
1. Part I
2. Part II
3. Part III
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Sara Jaroszyk jest artystką wszechstronną – śpiewa, komponuje, pisze teksty, tańczy.
Odkąd pojawiła się na muzycznej scenie, określana jest mianem zjawiskowej wokalistki. Jej debiutancki singiel "DNC" wydany w 2017 r. sukcesywnie zdobywał popularność i radiowe listy przebojów. Młodą wokalistkę usłyszeć można również na ostatniej płycie Michała Urbaniaka pt. "Beats & Pieces" oraz w składzie zespołu P. Unity.
Debiutancki album Sary Jaroszyk, zatytułowany "Światłocienie", to zaskakująca mieszanka gatunków R&B, soulu z wysublimowanym popem i elektroniką oraz z elementami subtelnego...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
CD 1: 1958 Mono Mix
1. Only The Lonely
2. Angel Eyes
3. What's New?
4. It's A Lonesome Old Town
...

19.10.2018

Gatunek:
Ranking:
-   -
Debiutancki album pianisty i kompozytora Jamesa Francies dla prestiżowej wytwórni Blue Note.
Tracklisting:
1. Leaps
2. Reciprocal
3. Sway
4. My Day Will Come (feat. Yebba)
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
1. The Lonely Bull
2. Spanish Flea Rise
3. Work Song
4. I'm Getting Sentimental Over You
5. Green Peppers
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
"Kind of Blue" to tytuł jednej z najbardziej znanych i najlepiej sprzedających się płyt w historii jazzu. Ukazała się w 1959 roku, a była efektem współpracy Milesa Davisa z m. in. Billem Evansem, Jimmy Cobbem i Johnem Coltranem.
Specjalne wydanie (2CD+DVD) z okazji 50 rocznicy nagrania albumu z pewnością ucieszy wszystkich fanów jazzu.
Lista utworów:
CD 1
1. So What
2. Freddie Freeloader
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Gratka dla miłośników tradycyjnej jazzowej wokalistyki na najwyższym poziomie.
"Lullaby Of Birdland" to zestaw kilkunastu zremasterowanych nagrań, jakie w trakcie swojej wspaniałej kariery zarejestrowała największa obok Billie Holiday i Elli Fitzgerald jazzowa wokalistka, Sarah Vaughn. Jest wśród nich oczywiście interpretacja utworu tytułowego, który Amerykanka nagrała z trębaczem Cliffordem Brownem. Znajdziemy także "Embraceable You" i "They Can't Take That Away From Me" George'a i Iry Gershwinów.
Lista utworów:
1. Lullaby of Birdland (2007 - Remaster)
2. April in Paris (2007 - Remaster)
3....

Gatunek:
Ranking:
-   -
Wybór 20 zremastertowanych nagrań z repertuaru wybitnego amerykańskiego saksofonisty i klarnecisty jazzowego Gerry'ego Mulligana, dokonanych przez niego w kwartecie w latach 50. XX wieku. Wśród nich piękna interpretacja, chociażby ballady "My Funny Valentine"
Lista utworów:
1. Bernie's Tune (2004 - Remaster)
2. Walking Shoes (2004 - Remaster)
3. Makin' Whoppee (2004 - Remaster)
4. Frenesi (2004 - Remaster)
...

26.10.2018

Gatunek:
Ranking:
425   1845
Premiera albumu Wayna Shortera - "Emomon" 24. 08. 2018

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
594   2496
"Stardust Birthday Party" to drugi album Rona Gallo. Jego debiutancki krążek "Heavy Meta" z 2017 został w dużej mierze zainspirowany amerykańskim chaosem społeczno-politycznym oraz zawirowaniami osobistymi. "Stardust Birthday Party" to opowieść o drodze do samego siebie i zadawaniu pytania "Kim jestem?". Punk-poeta Gallo w jednym z utworów składa również hołd Johnowi Coltrane'owi.
Lista utworów:
1. Who Are You? (Point To It!)
2. Always Elsewhere
3. Prison Décor
4. Party Tumor
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
1. Tangle With Ya
2. What I Haven't Done
3. Empty Handed
4. Bound For Glory
5. Break In The Chain
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Z okazji 60-lecia legendarnego festiwalu Jazz Jamboree, znany promotor muzyki jazzowej - Mariusz Adamiak prezentuje największe gwiazdy, które miały okazję występować na festiwalu.
Jazz Jamboree Festival to jeden z najstarszych festiwali jazzowych w Europie odbywający się w Warszawie. Pierwsza edycja miała miejsce w warszawskiej Stodole w 1958 roku.
W ciągu 60 lat na festiwalowej estradzie gościły gwiazdy światowego jazzu. Wśród najsłynniejszych z nich wymienić trzeba Milesa Davisa, Raya Charlesa, Theloniousa Monka, Dizzy'ego Gillespiego, Duke'a Ellingtona, Benny Goodmana, Dave'a Brubecka, Wyntona...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Kolejna część jednej z najlepszych serii wydawniczych w Polsce. Smooth Jazz Cafe vol. 18 kompilacja stworzona przez Marka Niedźwieckiego dziennikarza muzycznego w radiowej Trójce.

02.11.2018

Gatunek:
Ranking:
-   -
Laboratorium, legenda jazz-rocka, od 45 lat wciąż zachwyca na estradach krajowych i zagranicznych. "NOW" pierwszy studyjny album "Laborki" po 32 latach, który został nagrany w składzie: Janusz Grzywacz, Marek Stryszowski, Marek Raduli, Krzysztof Ścierański oraz RIP Grzegorz Grzyb.
Na płycie znalazło się 12 utworów, soczysta mieszanka brzmieniowa i muzyka niezwykle osobista ze specjalnym gościnnym udziałem Bernarda Maseli, Jarosława Jaroza Pakuszyńskiego oraz O. S. T. R. 'a. Okładkę do płyty stworzył uznany na całym świecie artysta Mirosław Rogala. Warto wspomnieć, że fanem zespołu jest m....

02.11.2018

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
-   -
Matt Dusk Zaprasza Na Pokład "jet Set Jazz". Swoim Najnowszym Albumem Artysta Przypomina Czasy, W Których Latanie Było Bardziej Niż Glamour, A Muzyka Jazzowa Niepodzielnie Rządziła.
Najnowsza Płyta Matta Duska To Nostalgiczna Podróż Do Lat 60. , Kiedy Podróżowanie Było Luksusem, Cele – Egzotyczne, A Muzyka – Niezapomniana.
"Zawsze Fascynowały Mnie Czasy, Kiedy Podróżowanie Było Na Najwyższym Poziomie – Kiedy Każdy Bilet Był Na Pierwszą Klasę, Zawsze Było Mnóstwo Miejsca Na Nogi, A Pasażerowie Mieli Na Sobie Najlepsze Ubrania. Idea, Która Przyświeca "jet Set Jazz", To Nostalgiczny...


Oznaczenie treści
Co znajdę na stronie "Premiery płyt"?
Kiedy odbędzie się premiera nowej muzyki znanych artystów wydanej na płytach CD? W tej kategorii informujemy o tym, kiedy pojawią się najnowsze albumy muzyczne i jaka jest dokładna data premiery nowej muzyki artystów z Polski oraz ze świata. Prezentujemy także teledyski, klipy, lyric video, filmy z sesji nagraniowych oraz wywiadów z muzykami, a także zdjęcia, obrazki i okładki ze zbliżających się płyt CD oraz tracklisty (listy utworów) nowych premier muzycznych. W ramach serwisu prezentujemy między innymi nowości z następujących gatunków: premiery Hip-Hop, Pop, Rock, Metal, R&B, czy też muzyki elektronicznej. Piszemy również o aktualnych informacjach muzycznych, a także zamieszczamy wiadomości o wydawnictwach na płytach CD oraz zapisach koncertów w formacie DVD i Blu-ray. Nadchodzące premiery muzyczne 2018 mają aktualne daty wydań w Polsce lub na świecie.
Data ostatniej aktualizacji:

 Newsy

Gatunek:
Blues/Jazz


Reklama

 Ranking

Gatunek:
Blues/Jazz


Blues/Jazz
Blues/Jazz
11 dni temu
Blues/Jazz
Blues/Jazz
Blues/Jazz
9 dni, 6 godzin
Blues/Jazz
Blues/Jazz
11 dni temu
 W sklepach

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie
Wszystkie
Pop
Rock
Metal
Hip-Hop
Elektroniczna
Alternatywa
Blues/Jazz
Country
Filmowa
Folk/Ludowa
Klasyka
Punk
Reggae/Ska
Soul/RnB
Składanki
Koncerty/Live
Inne
Będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach związanych z premierą (zmiana daty, nowy trailer itp.) jak i o samej premierze.
E-mail:
Zapamiętaj adres e-mail