wtorek, 22 października

Oznaczenie treści
Widok: Szczegóły | Lista

Wkrótce premiera

MUZYKA


Filtrowanie:
Od:
Październik 2019
Alternatywa

Według daty

Polska

Gatunek:
Alt
Ranking:
289   1689
Pierwszy album Mandy'ego Patinkina (aktora znanego z serialu "Homeland") od 2002 roku. Materiał powstawał w Nowym Jorku z pomocą pianisty i producenta, Thomasa Bartletta (znanego też jako Doveman). - Po 30 latach mój stały współpracownik Paul Ford odszedł na emeryturę - opowiada Mandy Patinkin. - Nie wiedziałem, czy też nie powinienem, ale poznałem Thomasa Bartletta, który wprowadził mnie do zupełnie nowego świata tworzenia muzyki... w jego studiu, godzinami grając, śpiewając i nagrywając, ani przez chwilę nie szukając choćby namiastki doskonałości.
Cześć nagrań zaprezentowana została...

25.10.2019

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
574   2626
Noże to wrzask ulicy wtłoczony w post-punkowe gitary. Piętrowe pogłosy pulsujące światłem niespełnionych utopii. Melodie zszyte chaosem, wybuchy i szepty polszczyzny.
tracklista:
1. Czarny kwadrat
2. G. Bruno
3. Gniew
4. Krawędź
...

Gatunek:
Alt
Ranking:
702   2849
RASP Lovers to projekt gitarzysty oraz kompozytora Szymona Wójcika powstały latem 2018 roku.
Jest połączeniem łódzkiego Romantyzmu, podwarszawskiej Alternatywy, mokotowskiej Schizofrenii oraz kutnowskiego Punku.
Łamanie schematów, zabawa formą i konwencją, zestawianie ze sobą elementów na pierwszy rzut oka leżących daleko od siebie oraz tworzenie muzycznych oksymoronów i kontrastów są głównymi założeniami leżącymi u podstaw muzyki zespołu. Ciężko zaklasyfikować ją do jednego gatunku, jest to miks punku, awangardowego jazzu, elektroniki, muzyki improwizowanej i alternatywnego rocka....

Gatunek:
Alt
Ranking:
946   3306
Z okazji 20-lecia ukazuje się przygotowana z oryginalnych taśm reedycja płyty "Guerilla". W sprzedaży dostępny jest podwójny, ciężki winyl z rozkładającą się okładką oraz wersja 2CD zawierająca 25 bonusów, w tym cały jeden krążek z niepublikowanym materiałem. Obydwa wydawnictwa zawierają słowo wstępu autorstwa Alana McGee, komentarz Rica Rawlinsa oraz wcześniej niepublikowane rysunki Pete'a Fowlera.
Lista utworów:
CD 1
1. Check It Out (2019 - Remaster)
2. Do or Die (2019 - Remaster)
3. The Turning Tide (2019 - Remaster)
...

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
1061   3521
Dla The Shivas występy na żywo zawsze były najważniejsze - wybuchowe, w na wskroś rockandrollowe koncerty, gdzie w pocie i hałasie zaciera się granica między publicznością a wykonawcą. Scena, piwnica czy salon, w którym grają to dla ekipy z Portland naturalne środowisko. Kwintesencja ich jestestwa, ich religia. "Dark Thoughts" to dźwiękowe podsumowanie działalności kapeli, która zaczęła grać na żywo jeszcze w liceum, a dziś ma na koncie ponad tysiąc koncertów w ponad 25 krajach, od Serbii po Meksyk. - Po prostu chcemy dostarczyć ludziom dobrą zabawę - mówi gitarzysta i wokalista, Jared...

Gatunek:
Alt
Ranking:
1116   3599
Koncertowy album The Slow Readers Club został zarejestrowany podczas wyprzedanego występu, który odbył się 14 grudnia 2018 roku.
Lista utworów:
1. Lunatic (Live At The Apollo)
2. Fool For Your Philosophy (Live At The Apollo)
3. Supernatural (Live At The Apollo)
4. Sirens (Live At The Apollo)
...

25.10.2019

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
1125   3612
Larry Gus czy Panagiotis Melidis powraca z najnowszym materiałem do wytwórni DFA. "Subservient" to zdecydowanie bardzie popowo zorientowana płyta niż wcześniejsze dokonania artysty. To mieszanka funku i popu z tekstami śpiewanymi w języku angielskim i greckim.
Lista utworów:
1. Total Diseases (Subservience)
2. A Likely Projection
3. Text Of Intent
4. Taped Hands Here
...

25.10.2019

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
1125   3612
Drugi album duetu w składzie Kendrick i Tom Banjanin. Płyta to spory rozwój nie tylko brzmieniowy, ale też osobisty dla Geowulf. Brzmieniowo duet oscyluje wokół alt - popu lat 90.
Lista utworów:
1. My Resignation
2. I See Red
3. Lonely
4. He's 31
...

Gatunek:
Alt
Ranking:
1198   3727
Theo Lawrence wraca z nowym albumem nagranym i wyprodukowanym między francuskim Belleville a Południem Stanów Zjednoczonych. "Sauce Piquante" to oldschoolowe inspiracje i współczesna produkcja, a także spora dawka rock and rolla z country-soulowymi elementami.

Lista utworów:

1. The Worst in Me
2. Baby Let's Go Down to Bordeaux
...

01.11.2019

Gatunek:
Alt
Ranking:
602   2676
Czwarty studyjny album Angel Olsen. "Wybrałam taki tytuł, ponieważ fascynuje mnie fakt, że jesteśmy swoimi lustrami, ale także dla siebie nawzajem. Nawet jeśli to nie jest wszystko, zawsze istnieje element projekcji w tym, co chcielibyśmy zobaczyć w innych w konkretnych scenariuszach oraz jak my sami siebie w nich widzimy z tymi ludźmi" - mówi Olsen.
Pracując nad materiałem artystka zakładała wydanie podwójnej płyty - akustycznej z nieco surowszymi wersjami utworów oraz z pełnym zespołem. Solowy projekt wyprodukował Michael Harris w Anacortes, w stanie Waszyngton. Do współpracy nad bogatszą...

01.11.2019

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
1125   3612
Pierwszy album Omni dla legendarnej wytwórni Sub Pop. Najnowszy materiał brzmi "czyściej" i o wiele bardzie "hi-fi" niż poprzednie dwie płyty. Riffy w stylu Gang of Four i Wire wciąż są obecne w twórczości zespołu, ale harmonie są o wiele bardziej złożone i ekspansywne.
Lista utworów:
1. Sincerely Yours
2. Courtesy Call
3. Moat
4. Underage
...

01.11.2019

Gatunek:
Alt
Ranking:
1181   3695
Reedycja debiutanckiego "Y" legendarnego zespołu The Pop Group. Materiał został ponownie zremasterowany w kultowym studiu Abbey Road. Z okazji 40-tej rocznicy albumu na rynek trafią dwa limitowane box sety, które zawierać będą oryginalną wersję "Y", singiel "She is Beyond Good and Evil", płytę "Alien Blood" i "Y Live" oraz książeczkę i grafiki. Wersja deluxe box setu zostanie wydane w ilości 500 sztuk. Na "Alien Blood" znajdzie się dotąd nieopublikowany materiał, w tym utwór "Kiss The Book" oraz "We Are The Time (Ricochet)". Album "Y Live" jest niezbędnym uzupełnieniem oryginalnego...

Gatunek:
Alt
Ranking:
973   3357
A Winged Victory For The Sullen to duet który tworzą Dustin O'Halloran i Adam Wiltzie. Dali się już poznać świetnymi wydawnictwami publikowanymi w ramach prestiżowych wytwórni Kranky i Erased Tapes. Za ich materiałem stoi nie mniej renomowany label Ninja Tune. Warto dodać że O'Halloran ma na koncie współpracę z Sofią Coppola przy muzyce do filmu "Maria Antonina", był także nominowany, wraz z Hauschką, do Oscara i Złotego Globu za muzykę do filmu "Lion. Droga do Domu".
Wiltzie zaś to założyciel słynnej ambientowej grupy Stars Of The Lid i współpracownik Johanna Johannssona przy nagraniach...

Gatunek:
Alt
Ranking:
990   3389
Drugi album chicagowskiego perkusisty free-jazzowego Charlesa Rumbacka oraz czerpiącego z mocno z folkowej tradycji Ameryki gitarzysty Ryleya Walkera. "Little Common Twist" prezentuje jest kulminacją kreatywnego partnerstwa obu muzyków. Płyta przywodzi na myśl klasyczny album Vana Morrisona - "Veedon Fleece".
Lista utworów:
1. Half Joking
2. Self Blind Sun
3. Idiot Parade
4. And You, These Sang
...

08.11.2019

Gatunek:
Alt
Ranking:
1013   3425
Debiutancki album alternatywno-folkowego duetu z Australii. "Moments" to kolekcja ciepłych, introspekcyjnych utworów zainspirowanych podróżami muzyków po całym świecie.
Lista utworów:
1. Anew
2. Moments
3. When We Were Young
4. Borderlines
...


Oznaczenie treści
OSTATNIE ZMIANY
Filtrowanie:
Pop Rock Metal Hip-Hop Elektroniczna Alternatywa Blues/Jazz Country Filmowa Folk/Ludowa Klasyka Punk Reggae/Ska Soul/RnB Składanki Koncerty/Live Inne [X]

Co znajdę na stronie "Premiery płyt"?
Kiedy odbędzie się premiera nowej muzyki znanych artystów wydanej na płytach CD? W tej kategorii informujemy o tym, kiedy pojawią się najnowsze albumy muzyczne i jaka jest dokładna data premiery nowej muzyki artystów z Polski oraz ze świata. Prezentujemy także teledyski, klipy, lyric video, filmy z sesji nagraniowych oraz wywiadów z muzykami, a także zdjęcia, obrazki i okładki ze zbliżających się płyt CD oraz tracklisty (listy utworów) nowych premier muzycznych. W ramach serwisu prezentujemy między innymi nowości z następujących gatunków: premiery Hip-Hop, Pop, Rock, Metal, R&B, czy też muzyki elektronicznej. Piszemy również o aktualnych informacjach muzycznych, a także zamieszczamy wiadomości o wydawnictwach na płytach CD oraz zapisach koncertów w formacie DVD i Blu-ray. Nadchodzące premiery muzyczne 2019 mają aktualne daty wydań w Polsce lub na świecie.
Data ostatniej aktualizacji:

 Newsy

Gatunek:
Alternatywa


Reklama

 Ranking

Gatunek:
Alternatywa


Alternatywa
11 dni temu
Alternatywa
Alternatywa
Alternatywa
Alternatywa
13 dni temu
Alternatywa
Alternatywa
Alternatywa
3 dni
Alternatywa
Alternatywa
 W sklepach
Na żywo

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie
Wszystkie
Pop
Rock
Metal
Hip-Hop
Elektroniczna
Alternatywa
Blues/Jazz
Country
Filmowa
Folk/Ludowa
Klasyka
Punk
Reggae/Ska
Soul/RnB
Składanki
Koncerty/Live
Inne
Będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach związanych z premierą (zmiana daty, nowy trailer itp.) jak i o samej premierze.
E-mail:
Zapamiętaj adres e-mail