wtorek, 16 października

Oznaczenie treści
Widok: Szczegóły | Lista

Wkrótce premiera

MUZYKA


Filtrowanie:
Od:
Październik 2018
Alternatywa

Według daty

Polska

Gatunek:
Alt
Ranking:
664   2630
Lista utworów:
1. Tempo
2. Amiga
3. Desaparecidos
4. Doce Violeta
5. Raio de Sol
...

Gatunek:
Alt
Ranking:
-   -
Headless Frog to pierwszy album tego składu wydany pod tą nazwą. Do klasycznego rockowego składu (bas, bębny 2 gitary) zespół dodał instrumenty folkowe, takie jak akordeon i skrzypce, które wprowadzają wyspiarski klimat i urozmaicają brzmienie. Na płycie słychać więc nie tylko rockową energię, ale także irlandzką melancholię, a wszystko to okraszone tekstami o tematyce egzystencjonalnej i społecznej w języku angielskim. Mamy tu więc typowo punkowe rytmy jak i bardziej bujane fragmenty i wydaje się, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Być może trudno jest zaklasyfikować ten album do...

Gatunek:
Alt
Ranking:
-   -
Głos doskonale znany z The Verve, chociażby z megahitu "Bitter Sweet Symphony", powraca z piątą solową płytą. Tym razem Richard Ashcroft nie skorzystał z usług wieloletniego producenta Chrisa Pottera, zastępując go Jonem Kelly i Emre Ramazanoglu. Dziesięć piosenek na "Natural Rebel" zarejestrowano w The Ark Studios.
Lista utworów:
1. All My Dreams
2. Birds Fly
3. Surprised by the Joy
4. That's How Strong
...

Gatunek:
Alt
Ranking:
251   1440
Pierwsze studyjne wydawnictwo ikony brytyjskiego popu Boya George'a z zespołem Culture Club od 20 lat! "Life" oprawił graficznie światowej sławy fotograf Rankin, a muzycznie materiał promowała świetna singlowa kompozycja "Let Somebody Love You".
Oprócz wspomnianego Boya George'a utwory przygotowali muzycy oryginalnego składu, czyli Roy Hay, Mikey Craig i Jon Moss. Wraz z Boyem George'em odpowiedzialni są za takie megahity Culture Club, jak "Do You Really Want to Hurt Me", "Karma Chameleon", "Church Of The Poison Mind", "Victims", "It's A Miracle" i "The War Song". Powstała w 1981 roku formacja może...

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
724   2745
"From Gas to Solid / You Are My Friend" to tytuł trzeciego wydawnictwa Anji Plaschg, kryjącej się pod pseudonimem Soap&Skin. Jest to pierwsze wydawnictwo artystki od sześciu lat i następca albumu "Narrow" z 2012 r. (nr 1 na austriackiej liście najlepiej sprzedających się krążków).
Lista utworów:
1. This Day
2. Athom
3. Italy
4. (This Is) Water
...

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
-   -
"I Wasn't Only Thinking About You" to drugi album australijskiego duetu Oh Pep! w składzie Olivia Hally (wokal, gitara) oraz Pepita Emmerichs (skrzypce, mandolina).
Zespół w przemyślany sposób odkrywa melodyjnie bogatą przestrzeń pomiędzy indie popem i alt-folkiem.
Oh Pep! zyskały również przychylność mediów: New York Times zachwycał się ich "dzieleniem się czułymi melodiami".
Lista utworów:
1. 25
2. Asking For
...

Gatunek:
Alt
Ranking:
-   -
"C'est La Vie" to pierwszy od pięciu lat album Phosphorescent, czyli Matthew Houcka. Poprzedni krążek "Muchacho" zebrał bardzo dobre recenzje w najważniejszych tytułach (Pitchfork, The Independent, Q) i sprzedał się w ponad 100 000 egzemplarzach na całym świecie.
Lista utworów:
1. Black Moon / Silver Waves
2. C'est La Vie No. 2
3. New Birth In New England
4. There From Here
...

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
986   3325
Audiobooks to projekt Davida Wrencha (muzyka, a także inżyniera dźwięku albumów Franka Oceana, The xx, Goldfrapp i wielu innych) oraz Evangeline Ling.
Podczas pierwszego spotkania szybko zaczęli wymieniać się inspiracjami, muzyką takich artystów jak: Bauhaus, Aphrodite's Child, Marilyn Manson, Michael Jackson, Flower Traveling Band, The Fall, Faust, Tropicalia i Dory Previn.
Surrealistyczne teksty Evangeline dopełniają muzykę skomponowaną przez Davida - zabawną, czasem niepokojącą, hipnotyczną.
Lista utworów:
1. Mother Hen
2. Hot Salt
...

Gatunek:
Alt
Ranking:
-   -
"Zawsze chciałem, żeby Midlake bardziej eksperymentował z aranżacjami albo wniknął w psychodeliczne faktury", mówi Paul Alexander, basista Midlake. Ambicje te spełniają się na "Astropsychosis", debiutanckim albumie Alexandra pod pseudonimem Two Medicine, wydanym przez Bella Union.
"Astropsychosis", bogato ambitny w swoim dźwiękowym kolorze i konceptualnym zasięgu. Punktami odniesienia dla Two Medicine są dream-pop, wczesny Pink Floyd czy klasyczny album "Pet Sounds" The Beach Boys.
Lista utworów:
1. SF
2. Oblivion
3. Will Not
...

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
-   -
"My Name Is Safe In Your Mouth" to tytuł debiutanckiego albumu Lieli Moss. Brzmieniowo oszczędny, a jednocześnie przepiękny w swoich emocjach, żywiołowej mocy i ekspansywnych melodiach.
Jak mówi Liela: "Byłam we własnym skromnym studiu w Somerset i komponując album nieco ponad rok z moim producentem i partnerem Toby Butlerem. Pracowaliśmy według własnego harmonogramu i przez wszystkie pory roku. Obserwowałam zmieniające się wokół mnie zjawiska naturalne. Mój widok z okna na zewnątrz był jak pępowina; otrzymywałam małe wiadomości od natury, a piosenki rosły w studiu".
Lista utworów:
1....

09.11.2018

Gatunek:
Alt
Ranking:
-   -
Mela Koteluk wraca po dwuletniej przerwie albumem "Migawka", który zapowiada singiel "Odprowadź".
Na płycie znajdzie się 11 utworów, które powstały na przestrzeni ostatnich miesięcy, z dala od miasta i codziennego zgiełku. Autorką wszystkich tekstów jest Mela, muzyka natomiast powstała w kolektywie – odpowiada za nią cały zespół.
Producentem płyty jest Marek Dziedzic, z którym Mela współpracowała także przy poprzedniej płycie. W nagraniach udział wzięli: Tomek "Serek" Krawczyk, Tomek Kasiukiewicz, Robert Rasz, Piotr Zalewski, Marek Dziedzic oraz goście: Sandra Kopijkowska, Skubas i...

16.11.2018

Gatunek:
Alt
Ranking:
193   1308
"1984" to moja druga płyta. Podchodzę do niej jeszcze bardziej osobiście, niż do pierwszej. Będzie na niej dużo autorefleksji i powrotu do dzieciństwa.
Ten temat "chodził za mną" od dłuższego czasu. Czy jestem taką osobą jaką chciałem być? Co bym powiedział sobie sprzed lat, gdybyśmy się dzisiaj spotkali? Czy w ogóle bym się poznał? Czy dokonałbym dzisiaj takich wyborów jakich dokonałem kiedyś? A co jeśli nie? No i generalnie same takie pytania. Pewnie typowy kryzys 35 latka.
Wszystko to w różnych kontekstach. Materiał mamy już cały gotowy. Producentem muzycznym i współtwórcą,...

Gatunek:
Alt
Ranking:
779   2854
Piąty album The Twilight Sad "It Won't Be Like This All The Time" ukaże się 18 stycznia 2019 nakładem Rock Action Records – labelu założonego przez członków grupy Mogwai. Z paczki szkolnych przyjaciół dzielących muzyczną pasję stali się zespołem, który dzielił sceny z The Cure czy Editors. Dla fanów The Cure, Frighten Rabbits, The National, Interpol i Editors.
Lista utworów:
1. [10 Good Reasons for Modern Drugs]
2. Shooting Dennis Hopper Shooting
3. The Arbor
4. VTr
...

01.02.2019

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
-   -
"Nowa płyta to kamień milowy w karierze White Lies. Podsumowuje dekadę naszej działalności. To początek nowego i ekscytującego dla nas rozdziału" - mówi zespół.
Proces pisania i nagrywania płyty odbywał się po obydwu stronach Atlantyku. Za produkcję albumu odpowiedzialny jest Ed Buller, który współpracował z zespołem przy debiucie "To Lose My Life" oraz "Big TV". W projekcie wziął udział James Brown (Arctic Monkeys, Foo Fighters) oraz znany producent Flood. Płytę zmiksował zdobywca nagrody Grammy Alan Moulder (Smashing Pumpkins, Nine Inch Nails, The Killers).
Bardziej złożony i...

Gatunek:
Alt
Ranking:
-   -
Lista utworów:
01. Wasteland [4:02]
02. Intertwined [4:20]
03. Summer Romance [4:25]
04. Vildspor [4:29]
05. Falling [1:16]
...


Oznaczenie treści
OSTATNIE ZMIANY
Filtrowanie:
Pop Rock Metal Hip-Hop Elektroniczna Alternatywa Blues/Jazz Country Filmowa Folk/Ludowa Klasyka Punk Reggae/Ska Soul/RnB Składanki Koncerty/Live Inne [X]

Co znajdę na stronie "Premiery płyt"?
Kiedy odbędzie się premiera nowej muzyki znanych artystów wydanej na płytach CD? W tej kategorii informujemy o tym, kiedy pojawią się najnowsze albumy muzyczne i jaka jest dokładna data premiery nowej muzyki artystów z Polski oraz ze świata. Prezentujemy także teledyski, klipy, lyric video, filmy z sesji nagraniowych oraz wywiadów z muzykami, a także zdjęcia, obrazki i okładki ze zbliżających się płyt CD oraz tracklisty (listy utworów) nowych premier muzycznych. W ramach serwisu prezentujemy między innymi nowości z następujących gatunków: premiery Hip-Hop, Pop, Rock, Metal, R&B, czy też muzyki elektronicznej. Piszemy również o aktualnych informacjach muzycznych, a także zamieszczamy wiadomości o wydawnictwach na płytach CD oraz zapisach koncertów w formacie DVD i Blu-ray. Nadchodzące premiery muzyczne 2018 mają aktualne daty wydań w Polsce lub na świecie.
Data ostatniej aktualizacji:

 Newsy

Gatunek:
Alternatywa


Reklama

 Ranking

Gatunek:
Alternatywa


Alternatywa
Alternatywa
11 dni temu
Alternatywa
30 dni, 17 godzin
Alternatywa
Alternatywa
9 dni, 16 godzin
Alternatywa
4 dni temu
7. Alt-J - Reduxer (2018)
Alternatywa
8. Kamp - Dare (2018)
Alternatywa
Alternatywa
 W sklepach
Na żywo

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie
Wszystkie
Pop
Rock
Metal
Hip-Hop
Elektroniczna
Alternatywa
Blues/Jazz
Country
Filmowa
Folk/Ludowa
Klasyka
Punk
Reggae/Ska
Soul/RnB
Składanki
Koncerty/Live
Inne
Będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach związanych z premierą (zmiana daty, nowy trailer itp.) jak i o samej premierze.
E-mail:
Zapamiętaj adres e-mail