poniedziałek, 20 sierpnia

Oznaczenie treści
Widok: Szczegóły | Lista

Wkrótce premiera

MUZYKA


Filtrowanie:
Od:
Sierpień 2018
Alternatywa

Według daty

Polska

24.08.2018

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
213   1198
Album Interpolu "Marauder" ukazuje się 24 sierpnia nakładem Matador Records.
"Marauder" jest pewnym aspektem mnie. To koleś, który rozwala przyjaźń i robi straszny bałagan. Wiele mnie nauczył, ale jest reprezentantem osoby, która wszystko to co najlepsze pozostawia w piosence. W pewnym sensie ten album jest jak nadanie mu imienia i położenie go do łóżka. – mówi Paul Banks.
Miesiące spekulacji kończy ogłoszenie potwierdzonych szczegółów nowego albumu Interpolu – jednego z najbardziej entuzjastycznie przyjętych zespołów ostatniej dekady. Ich szósty album "Marauder" ukazuje się 24...

24.08.2018

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
669   2425
"Inside Voice" to tytuł debiutanckiego albumu Joeya Dosika.
Dosik doskonalił swoje umiejętności w ramach rozwijającej się sceny w Los Angeles, w której na nowo odkrywa się klasyczną muzykę popularną.
Na tej debiutanckiej płycie pojawia się wielu najbliższych współpracowników Dosika - w tym Moses Sumney, Miguel Atwood-Ferguson, Mocky, Coco O, Theo Katzman i inni - muzyk zapewnia poziom głębi rzadko osiągany podczas debiutu, a rezultatem jest natychmiastowy klasyczny album.
Przez cały czas Dosik wykonuje niezwykłą pracę polegającą na uhonorowaniu i ewolucji klasycznych brzmień,...

Gatunek:
Alt
Ranking:
733   2654
Neil Finn, który jest znanym i najnowszym członkiem Fleetwood Mac, nie musi się przedstawiać.
Po tym jak Liam Finn przeniósł się z zespołem Betchadupa do Londynu, rozstali się i rozpoczął solową karierę, przyciągając światowe uznanie albumem "I'll Be Lightning" oraz koncertując z Eddie Vedder, The Black Keys i Wilco.
W 2005 roku ojciec i syn połączyli siły na scenie, włączając w to występ w Shepherd's Bush Empire, po czym wspólnie pracowali nad stworzeniem tego debiutanckiego albumu zatytułowanego "Lightsleeper". Na krążku znaleźli się także Sharon Finn (żona Neila i matka Liama),...

Gatunek:
Alt
Ranking:
739   2664
"Deportation Blues" jest drugim albumem BC Camplight dla labelu Bella Union.
Krążek to porywający, dynamiczny dokument klęski i stresu, zaklęty w bogato melodyjne i odważne aranżacje inspirowane między innymi synth-popem, rock'n'rollem z lat 50.
Lista utworów:
1. Deportation Blues
2. I'm in a Weird Place Now
3. Hell or Pennsylvania
...

Gatunek:
Alt
Ranking:
813   2836
"With Animals" to drugi wspólny album Marka Lanegana i Duke'a Garwooda, który 24 sierpnia ukazuje się nakładem Heavenly Recordings.
W ciągu ostatniej dekady Lanegan i Garwood współpracowali ze sobą nad wspólnym albumem "Black Pudding" (2013 r. ) oraz solowymi projektami Marka ("Blues Funeral" – 2012 r. oraz "Gargoyle" - 2017 r. ). Pisanie i nagrywanie nowego materiału muzycy dzielili miedzy studiem, a domem Garwooda w Londynie i Lanegana w Los Angeles.
"Przez lata nagrywaliśmy razem i osobno. Ten album zacząłem komponować sam. Zwierzęta były moim jedynym towarzystwem. Muzyka Marka i moja jest...

Gatunek:
Alt
Ranking:
854   2916
Gabriel Kahane to amerykański autor tekstów i piosenkarz z Kalifornii, który na koncie ma współpracę między innymi z samym Sufjanem Stevensem. Zgodnie z tytułem album ""Book Of Travelers"" jest swego rodzaju kroniką podróży artysty. Gabriel w 10 piosenkach zawarł swoje refleksje i doświadczenia z podróży po Ameryce. Podróży wyjątkowej, bo rozpoczętej dokładnie dzień po wyborach prezydenckich w USA w 2016 roku. Kahane przejechał imponujących 8980 mil! Co ciekawe, Gabriel zostawił w domu telefon komórkowy, nie korzystał również z internetu. Skupił się na podróży i ludziach, jakich w...

Gatunek:
Alt
Ranking:
723   2617
Jonathan Jeremiah ogłosił szczegóły krążka "Good Day". Album ukazuje się 31 sierpnia nakładem [PIAS] Recordings. Inspiracją dla utworu tytułowego była książka Josepha Campbella "The Hero With A Thousand Faces". Jak mówi sam artysta "utwór opowiada o najszczęśliwszych momentach, jakie wydarzyły się w moim życiu w ostatnich trzech latach".
"Good Day" został zarejestrowany w studiu Raya Daviesa Konk Studios, a nad jego produkcją czuwał sam Jonathan. Debiutancki "A Solitary Man", który ukazał się w 2011 r. zyskał uznanie zarówno wśród fanów jak i krytyków muzycznych. W Holandii krążek...

Gatunek:
Alt
Ranking:
905   3003
Big Red Machine to projekt Justina Vernona oraz Aarona Dessnera. Płyta powstała we współpracy z platformą People. Album zatytułowany po prostu "Big Red Machine" trafia na półki sklepowe 31 sierpnia nakładem wytwórni Jagjaguwar. Na krążku znajdzie się 10 utworów. Za produkcję materiału odpowiedzialny jest Justin i Aaron oraz Brad Cook, a za miksy Jonathan Low.
W 2008 r. , zanim muzycy mieli okazję spotkać się osobiście, Aaron wysłał Justinowi wstępną wersję piosenki "Big Red Machine", która miała się znaleźć na albumie "Dark Was the Night". Po dziesięciu latach przyjaźni i...

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
905   3003
"Najbardziej punkowy zespół" według The Guardian, czyli grupa Idles ujawniła szczegóły swojego kolejnego krążka "Joy as an Act of Resistance". Płyta ukazuje się 31 sierpnia nakładem wytwórni Partisan Records.
Za produkcję tego materiału odpowiedzialny jest Space, a za miksy Adam Greenspan oraz Nick Launay (Arcade Fire, Yeah Yeah Yeahs, Kate Bush). Toksyczna męskość, nacjonalizm, imigracja czy nierówność klasowa to tematy poruszane na płycie. Pomimo ciężkości podejmowanych wątków płyta utrzymana jest w pozytywnym klimacie.
"Ten album jest próbą bycia podatnym na wrażliwość naszej...

Gatunek:
Alt
Ranking:
1022   3268
"I've Tortured You Long Enough" to ironiczny tytuł drugiego albumu Mass Gothic, który ukazuje się nakładem Sub Pop. Mass Gothic tworzą Noel Heroux i Jessica Zambri (prywatnie są małżeństwem).
Zawsze zanurzali się w swoich przestrzeniach twórczych, doradzając sobie wzajemnie i wspierali się. Jednak do czasu powstania tego albumu nigdy nie zaangażowali się całkowicie w tworzenie całego materiału w duecie. Rezultatem jest nowe wydawnictwo pełne napięcia, chaosu i piękna, płynnej i katarktycznej, dwukierunkowej rozmowy.
We wszechświecie, który w coraz większym stopniu zagraża naszym...

14.09.2018

Gatunek:
Alt
Ranking:
864   2941
Minęły trzy lata od wydania przez Dilly Dally ich słynnego debiutanckiego albumu "Sore" i w tym czasie rockerzy z Toronto zdołali zwiedzić świat i zdobyć przychylności. Wzniesiony z popiołów z większą siłą i przekonaniem niż kiedykolwiek wcześniej, nowy album zespołu nosi tytuł "Heaven", a jest to ostra, ognista oda do optymizmu, zniekształcona walka o nadzieję i piękno w świecie ciemności i wątpliwości. Mnisi opisują piosenki jako mechanizmy radzenia sobie z trudnościami, a kolekcja premierowych utworów Dilly Dally rzeczywiście tworzy coś w rodzaju zestawu do przetrwania na trudne...

14.09.2018

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
896   2991
"Double Negative" to tytuł krążka Low, który ukazuje się pod szyldem wytwórni Sub Pop.
Za produkcję nowego krążka odpowiedzialny jest B. J. Burton (Bon Iver, Lizzo, Fancis and the Lights, James Blake). Utwory zostały zarejestrowane w studiu Justina Vernona April Base w Eau Claire, w stanie Wisconsin. Sparhawk, Parker i basista Steve Garrington wiedzieli, że chcą iść o krok dalej wraz z Burtonem i paletą jego dźwięków. Jednocześnie byli ciekawi, co może zdziałać z ich muzyką "facet od hip-hopu". Zamiast obsesyjnie komponować w domu w Duluth w Minnesocie zespół udawał się do studia z...

Gatunek:
Alt
Ranking:
829   2859
"Thunder Follows The Light" to tytuł nowego albumu Mutual Benefit. Pod tym pseudonimem skrywa się multiinstrumentalista i producent Jordan Lee. Od prawie dekady tworzy eksperymentuje łącząc instrumenty orkiestrowe z elektronicznymi dźwiękami ambientu.
"Thunder Follows the Light" jest świadectwem siły muzyki jako przestrzeni do zbiorowego przeżywania i emocjonalnej reakcji. W prace nad albumem zaangażowani zostali zarówno stali współpracownicy (Jake Falby, Mike Clifford i Dillon Zahner), jak i debiutanci - Johanne Swanson (Yohuna), Felix Walworth, Gabriel Birnbaum (Wilder Maker).
Lista utworów:
1....

21.09.2018

Gatunek:
Alt
Ranking:
884   2974
"MITH" to tytuł albumu Lonniego Holleya. Materiał na płytę powstawał przez ponad 5 lat w różnych zakątkach globu: Porto w Portugalii, Cottage Grove w stanie Oregon, Nowym Jorku oraz w Atlancie. Wśród gości na albumie znaleźli się Laraaji, duet Nelson Patton, saksofonista Sam Gendel, a także producent Richard Swift oraz Shahzad Ismaily.
Holley w swoich piosenkach przywołuje osobistą i uniwersalną mitologię, do której zdolnych jest niewielu autorów piosenek, takich jak Bob Dylan, Joni Mitchell, Joanna Newsom i Gil Scott-Heron. Teksty są głęboko osadzone w aktualnych wydarzeniach (protesty...

21.09.2018

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
1027   3285
Album grupy BEAK> ">>>" ukazuje się nakładem Invada Records. Materiał powstawał w ciągu minionego roku, w większości zarejestrowany na żywo w studiu. W skład formacji BEAK> wchodzą Billy Fuller, Geoff Barrow oraz Will Young.
Elektroniczne brzmienie zespołu jest jeszcze bardziej wyraziste niż na dwóch poprzednich albumach.
Lista utworów:
1. The Brazilian
2. Brean Down
3. Birthday Suit
...


Oznaczenie treści
OSTATNIE ZMIANY
Filtrowanie:
Pop Rock Metal Hip-Hop Elektroniczna Alternatywa Blues/Jazz Country Filmowa Folk/Ludowa Klasyka Punk Reggae/Ska Soul/RnB Składanki Koncerty/Live Inne [X]

Co znajdę na stronie "Premiery płyt"?
Kiedy odbędzie się premiera nowej muzyki znanych artystów wydanej na płytach CD? W tej kategorii informujemy o tym, kiedy pojawią się najnowsze albumy muzyczne i jaka jest dokładna data premiery nowej muzyki artystów z Polski oraz ze świata. Prezentujemy także teledyski, klipy, lyric video, filmy z sesji nagraniowych oraz wywiadów z muzykami, a także zdjęcia, obrazki i okładki ze zbliżających się płyt CD oraz tracklisty (listy utworów) nowych premier muzycznych. W ramach serwisu prezentujemy między innymi nowości z następujących gatunków: premiery Hip-Hop, Pop, Rock, Metal, R&B, czy też muzyki elektronicznej. Piszemy również o aktualnych informacjach muzycznych, a także zamieszczamy wiadomości o wydawnictwach na płytach CD oraz zapisach koncertów w formacie DVD i Blu-ray. Nadchodzące premiery muzyczne 2018 mają aktualne daty wydań w Polsce lub na świecie.
Data ostatniej aktualizacji:

 Newsy

Gatunek:
Alternatywa


Reklama

 Ranking

Gatunek:
Alternatywa


Alternatywa
87 dni, 17 godzin
Alternatywa
Alternatywa
3 dni, 16 godzin
Alternatywa
Alternatywa
Alternatywa
3 dni temu
Alternatywa
10 dni temu
Alternatywa
3 dni temu
Alternatywa
10 dni temu
 W sklepach
Na żywo

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie
Wszystkie
Pop
Rock
Metal
Hip-Hop
Elektroniczna
Alternatywa
Blues/Jazz
Country
Filmowa
Folk/Ludowa
Klasyka
Punk
Reggae/Ska
Soul/RnB
Składanki
Koncerty/Live
Inne
Będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach związanych z premierą (zmiana daty, nowy trailer itp.) jak i o samej premierze.
E-mail:
Zapamiętaj adres e-mail