niedziela, 18 sierpnia

Oznaczenie treści
Widok: Szczegóły | Lista

Wkrótce premiera

MUZYKA


Filtrowanie:
Od:
Sierpień 2019
Alternatywa

Według daty

Polska

23.08.2019

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
598   2540
Kolejny album islandzkiego duetu Hugar, poruszający się w nurcie atmosferycznego post-rocka i muzyki neo-klasycznej. Trzon zespołu tworzą dwaj muzycy: Bergur Ţórisson i Pétur Jónsson. Muzycy od wielu lat grali ze sobą wspólnie w najróżniejszych zespołach. Natomiast na początku 2012 roku postanowili zrobić coś własnego, co umożliwiłoby im poeksperymentowanie z ich pomysłami i pójście w kierunku wyznaczonym tylko przez siebie.
Artyści współpracowali z takimi gwiazdami muzyki islandzkiej jak: Björk, Sigur Rós, Ólafur Arnalds.
Lista utworów:
1. Grandi
2. Saga
3. Atlavík
...

Gatunek:
Alt
Ranking:
1135   3628
Debiutancki album Modern Nature - nowego projektu muzycznego Jacka Coopera (Ultimate Painting / Mazes) oraz Willa Younga (Beak) z udziałem Aarona Neveu (Woods and Sunwatchers) i Jeffa Tobiasa. Najnowszy projekt muzyków plasuje się gdzieś pomiędzy motoryką Can, progresywnością Caravan, a eksperymentami Talk Talk.
Lista utworów:
1. Bloom
2. Footsteps
3. Turbulence
4. Criminals
...

23.08.2019

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
-   -
Drugi album w dyskografii amerykańskiego zespołu w oryginalny sposób łączącego poezję z rockiem, soulem i funkiem. W warstwie tekstowej "Power" to prawdziwy kalejdoskop poglądów wokalistki AJ Haynes - jej pasji, nadziei i obaw.
Lista utworów:
1. Fear
2. Power
3. Heart Attack
4. Lie To My Face
...

Gatunek:
Alt
Ranking:
-   -
Solowy projekt znanego z Grumbling Fur oraz Imbogodom muzyka. Grający na wiolonczeli i 6-strunowej gitarze Tucker przetwarza dźwięki instrumentów w niecodzienny sposób, tak, że nie przypominają źródłowego zapisu. Na płycie paranormalna elektronika miesza się z psychodelią.
Lista utworów:
1. Energy Alphas
2. Artificial Origin
3. Montag
4. Precog
...

23.08.2019

Gatunek:
Alt
Ranking:
-   -
Solowy material wokalistki i gitarzystki indie rockowego zespołu Feel. Na "August" z kolei Shannon Lay skręca w kierunku folk-popu. Album został nagrany we współpracy z długoletnim przyjacielem Ty'em Segallem. Tytuł płyty powstał na cześć miesiąca sierpnia 2017r. , kiedy artystka postanowiła rzucić swoją pracę i w całości poświęcić się muzyce.
Lista utworów:
1. Death Up Close
2. Nowhere
3. November
4. Shuffling Stoned
...

30.08.2019

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
584   2487
Czwarty album w dorobku Justina Vernona aka Bon Iver. Materiał na "i, i" został zarejestrowany w Sonic Ranch w Zachodnim Teksasie oraz April Base w Wisconsin. Trzynaście utworów, które znajdą się na płycie dopełniają cykl: od zimy "For Emma, Forever Ago", przez wiosnę "Bon Iver, Bon Iver" i lato "22, A Million", aż po jesień z "i, i".
"To najbardziej dojrzała i kompletna płyta. Idąc przez życie, kiedy słońce zaczyna zachodzić, zaczynasz zyskiwać nową perspektywę. Stajesz się bardziej szczery w swoje pracy" - mówi Justin. W sesjach nagraniowych Justinowi towarzyszyła grupa muzyków - Sean...

Gatunek:
Alt
Ranking:
660   2724
Drugi album w dyskografii pochodzącej z Bostonu trzyosobowej rockowej formacji Horse Jumper of Love. "So Divine" promowała jako pierwsza kompozycja "Poison". Jak wyjaśniał przed premierą wokalista i gitarzysta Dimitri Giannopoulos, w większości piosenek chodzi o to, że niepotrzebnie robimy z igły widły. Mając na myśli przede wszystkim zdarzenia z przeszłości. W procesie komponowania wspierali go basista John Margaris oraz perkusista Jamie Vadala-Doran.
Lista utworów:
1. Airport
2. Volcano
3. Cops
4. Aliens
...

Gatunek:
Alt
Ranking:
1135   3628
Półtora roku po wydaniu "Transangelic Exodus", Ezra Furman powraca z kolejnym krążkiem. "Twelve Nudes".
"To nasza punkowa płyta. Nagraliśmy ją dość szybko w Oakland. Niektóre partie podkręciliśmy. W trakcie nagrywania uszkodziłem sobie głos. W 2018 r. działo się źle na świecie. Utwory na płycie są dość bezpośrednie, nic w nich nie ukrywam" - mówi Ezra.
Nowy materiał został zarejestrowany w październiku i listopadzie 2018 r. Utwory zmiksował John Congleton (Sharon Van Etten, St Vincent, John Grant). Furman mówi, że płyta ma dwóch duchowych bohaterów - punkrockera Jaya Reatarda oraz...

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
-   -
Drugi album w dyskografii Whitney, następca dobrze przyjętego debiutu "Light Upon the Lake". Na albumie Ehrlich i Kakacek zmagają się z lękiem i akceptacją faktu, że czas jest ograniczony. Poruszają kwestie śmiertelności, zwątpienia, miłości i przyjaźni. To płyta o partnerstwie - romantycznym, rodzinnym i wspólnotowym, ale przede wszystkim o miłości przyjacielskiej.
Materiał powstał w koprodukcji z Bradem Cookiem (Bon Iver, Hand Habits) oraz Jonathanem Rado (Weyes Blood, Father John Misty). Pierwsze utwory powstały podczas trasy koncertowej, reszta została dograna w piwnicy chicagowskiego...

Gatunek:
Alt
Ranking:
-   -
Niepublikowany wcześniej materiał - soundtrack do "16MM' filmu autorstwa Babeth Mondini z 1979r. W nagraniach wzięli udział wszyscy oryginalni członkowie Cabaret Voltaire - Richard H Kirk, Stephen Mallinder i Chris Watson.
Lista utworów:
1. Part 1
2. Part 2
3. Part 3
4. Part 4
...

Gatunek:
Alt
Ranking:
99   899
Album Natashy Khan, znanej jako Bat For Lashes. Album zatytułowany "Lost Girls" będzie piątym studyjnym albumem artystki. "Lost Girls" to płyta, na której Khan miesza swoje ulubione dźwięki - ciężkie linie basowe, syntezatory i irańskie popowe bity. Album przesiąknięty jest atmosferą romansu oraz duchem Los Angeles, gdzie płyta została nagrana. Znajdziemy tu też klimat dzieciństwa z lat 80-tych. A wszystko, jak zawsze u Bat For Lashes, zamknięte w piękne kompozycje. Na płycie znajduje się 10 utworów, które tworzą oddzielną rzeczywistość wykreowaną przez Kahn. Tu rządzą dziewczyny, a...

Gatunek:
Alt
Ranking:
-   -
Throbbing Gristle dało podwaliny niemal całej współczesnej muzyce elektronicznej . Za sprawą Mute Records teraz ukazują się wznowienia albumów z dyskografii legendarnego zespołu.
Lista utworów:
1. I. B. M.
2. Hit By a Rock
3. United
4. Valley of the Shadow of the Death
...

Gatunek:
Alt
Ranking:
-   -
Throbbing Gristle dało podwaliny niemal całej współczesnej muzyce elektronicznej . Za sprawą Mute Records teraz ukazują się wznowienia albumów z dyskografii legendarnego zespołu.
Lista utworów:
CD 1
1. Hamburger Lady
2. Hot Onthe Heels Of Love
3. Subhuman
...

Gatunek:
Alt
Ranking:
-   -
Czwarty album zespołu został nagrany w duchu współpracy zespołowej Grety Kline i członków grupy - Lauren Martin (syntezatory), Luke'a Pyensona (perkusja) i Alexa Bailey (bas) z pomocą koproducenta Gabe'a Waxa. Najnowszy materiał to space-disco experimental pop czyli świetna interpretacja inspiracji płynących z dokonań takich grup jak Stereolab czy Broadcast.
Lista utworów:
1. Moonsea
2. Cosmic Shop
3. 41st
4. So Blue
...

06.09.2019

Gatunek:
Alt
Ranking:
-   -
Drugą płyta brytyjskiego producenta i songwritera. Scheller zadebiutował w 2016r. znakomicie przyjętym albumem "Cut And Paste". Oprócz tego artysta komponował m. in. dla Charli XCX, Mabel i Lily Allen, która gościnnie zaśpiewał w singlu promującym najnowsze wydawnictwo artysty - utworze "1%".
Obok Lily Allen Oscar Scheller zaprosił do współpracy nad albumem utalentowanych brytyjskich artystów: Sarah Midori Perri z Kero Kero Bonito, Ashnikko, Havelock, Mirę May oraz Jevon.
Lista utworów:
1. 1Up
2. Picture Perfect
3. Interstella Disco
...


Oznaczenie treści
OSTATNIE ZMIANY
Filtrowanie:
Pop Rock Metal Hip-Hop Elektroniczna Alternatywa Blues/Jazz Country Filmowa Folk/Ludowa Klasyka Punk Reggae/Ska Soul/RnB Składanki Koncerty/Live Inne [X]

Co znajdę na stronie "Premiery płyt"?
Kiedy odbędzie się premiera nowej muzyki znanych artystów wydanej na płytach CD? W tej kategorii informujemy o tym, kiedy pojawią się najnowsze albumy muzyczne i jaka jest dokładna data premiery nowej muzyki artystów z Polski oraz ze świata. Prezentujemy także teledyski, klipy, lyric video, filmy z sesji nagraniowych oraz wywiadów z muzykami, a także zdjęcia, obrazki i okładki ze zbliżających się płyt CD oraz tracklisty (listy utworów) nowych premier muzycznych. W ramach serwisu prezentujemy między innymi nowości z następujących gatunków: premiery Hip-Hop, Pop, Rock, Metal, R&B, czy też muzyki elektronicznej. Piszemy również o aktualnych informacjach muzycznych, a także zamieszczamy wiadomości o wydawnictwach na płytach CD oraz zapisach koncertów w formacie DVD i Blu-ray. Nadchodzące premiery muzyczne 2019 mają aktualne daty wydań w Polsce lub na świecie.
Data ostatniej aktualizacji:

 Newsy

Gatunek:
Alternatywa


Reklama

 Ranking

Gatunek:
Alternatywa


Alternatywa
18 dni, 8 godzin
Alternatywa
Alternatywa
Alternatywa
Alternatywa
Alternatywa
przedwczoraj
Alternatywa
Alternatywa
Alternatywa
 W sklepach
Na żywo

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie
Wszystkie
Pop
Rock
Metal
Hip-Hop
Elektroniczna
Alternatywa
Blues/Jazz
Country
Filmowa
Folk/Ludowa
Klasyka
Punk
Reggae/Ska
Soul/RnB
Składanki
Koncerty/Live
Inne
Będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach związanych z premierą (zmiana daty, nowy trailer itp.) jak i o samej premierze.
E-mail:
Zapamiętaj adres e-mail