niedziela, 26 czerwca

Oznaczenie treści
Widok: Szczegóły | Lista

Ostatnie premiery

MUZYKA


Filtrowanie:
Do:
Czerwiec 2022
Alternatywa

Według daty

Polska

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
225   1559
Niepublikowane nagrania Janusza Komana z 1980 roku. Instrumentalne owoce dwóch sesji nagraniowych w Polskim Radiu to ciepła, nastrojowa i pełna pozytywnych emocji muzyka z pogranicza jazzu, rocka i ówczesnego popu. Miękko i kolorowo.
Na przełomie lat 70. i 80. Koman Band z zespołu o stałym składzie zmieniał się powoli w szyld, pod którym lider realizował swoje artystyczne plany. Zmieniała się też muzyka, nabierając u progu nowej dekady pięknych, nierzadko zaskakujących odcieni. "Twenty Past Six" to dokumentacja sesji nagraniowych Koman Band z 1980 roku. Jest tu wszystko to, co definiowało...

Gatunek:
Alt
Ranking:
647   2925
Przeprogramowany, resamplowany i przemodelowany, "11 5 18 2 5 18" to zbiór 9 utworów, które służą jako przekład występów Tiersena na żywo. Utwory z wydanego w 2021 roku albumu "Kerber" oraz dodatkowe utwory z jego katalogu zostały całkowicie przetworzone, aby zbudować zupełnie nowy album. Dzięki hipnotyzującej mieszance fortepianowych patternów, wirującej elektroniki i gotowych do tańca groove'ów, utwory te stanowią kontynuację nowego, ekscytującego rozdziału w karierze artysty.
Lista utworów:
1. 11 5 18 2 5 18
2. 11 5 18. 1 12. 12 15 3 8
3. 1 18. 13 1 14 5 18. 11 15 26 8
4. 16 1 12 5 19...

Gatunek:
Alt
Ranking:
831   3256
Regina Spektor wydaje swój ósmy, bardzo oczekiwany album studyjny "Home, Before and After" nakładem Warner Records. "Home, Before and After" to najbardziej inspirujący album Spektor. Otwiera go niedawno wydany utwór "Becoming All Alone", surrealistyczna ballada z majestatyczną, pełną życia aranżacją. Na albumie można poczuć nowojorską atmosferę, ponieważ został nagrany w stanie Nowy Jork, gdzie został wyprodukowany przez Johna Congletona i współprodukowany przez Spektor.
Lista utworów:
1. Becoming All Alone
2. Up the Mountain
3. One Man's Prayer
4. Raindrops
...

Gatunek:
Alt
Ranking:
901   3398
Improwizacja i eksperymenty są podstawą DNA Robocobra Quartet, niemal celowo sprzecznego z ich post-punkowymi korzeniami. Składający się z członków bez wykształcenia muzycznego i innowatorów z europejskich konserwatoriów muzycznych, zespół tworzy groove'owe, ale i cerebralne muzyczne eksplozje, przywołując na myśl takie zespoły jak Fugazi, Talking Heads i współczesne - Squid czy Black Country, New Road.
Eklektyczna, swobodna natura ich występów na żywo pozwala im przechodzić od momentów radości i zabawy do intensywnej furii, tworząc unikalne brzmienie, które przyniosło im zaproszenia na...

24.06.2022

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
1008   3600
"Madness" to siódme wydawnictwo Poliki od czasu przełomowego debiutanckiego LP "Give You The Ghost" z 2012 roku. Jest to album mroczny, surowy emocjonalnie, z płynącymi, ale intensywnymi piosenkami. Jest absolutnie wspaniały i wymaga wielokrotnego słuchania.
Nagrywany w latach 2020-2021 w studiu Ryana Olsona w Minneapolis, z tekstami napisanymi i nagranymi przez Channy Leaneagh w jej pokoju, "Madness" jest eksperymentalnym rozszerzeniem czteroosobowego rodzinnego zespołu Chrisa Bierdena (bas), Drew Christophersona i Bena Ivascu (perkusja) o antropomorficzne narzędzie produkcyjne "AllOvers(c)",...

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
1011   3606
Projekt Wordcolour rozpoczął się w 2017 roku, a pierwsze dzieło pod tym szyldem ukazało się w 2019 roku w postaci miksu "Blowing Up The Workshop", który został uznany za jeden z miksów roku magazynu Pitchfork. Nazwany przez The Guardian "One To Watch in 2021", Wordcolour po raz pierwszy pojawił się w słynnej londyńskiej wytwórni w listopadzie 2020 roku z EP-ką "Juno Way", która otrzymała wsparcie od Crack Magazine, The Guardian, DJ Mag, KEXP, Worldwide FM, FACT Magazine i wielu innych.
Wordcolour ma doświadczenie w muzyce jazzowej, popowej i współczesnej klasyce. Wcześniej produkował muzykę...

24.06.2022

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
1045   3661
'Pastlife', pierwsza od pięciu lat pełnowymiarowa płyta Day Wave, to surowa, wciągająca medytacja na temat miłości, straty i radzenia sobie z życiem po trzydziestce. Płyta meandruje przez różne pejzaże snów - beztroskiego, nadmorskiego indie rocka, minimalistycznego bedroom popu, fal kosmicznego emo i stratosferycznego shoegaze.
To jak spacer po pokoju pełnym artefaktów z poprzednich etapów twojego życia, teraz wyblakłych od słońca i łuszczących się na krawędziach, ale wciąż tak samo odurzających i potężnych jak zawsze. "Pastlife" nie jest jednak smutne - wprost przeciwnie, jest pełne...

24.06.2022

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
1125   3829
Excess" to drugi album Automatic po wydanym w 2019 roku debiutanckim "Signal". Excess to 10 nowych utworów, które poruszają tematy korporacyjnego nadmiaru z lat 70. i 80. , dystopijnego sci-fi i zmian klimatycznych. Motoryka i lodowate klimaty z debiutanckiego "Signal" pozostały, ale na "Excess" zespół poszerzył swój zakres, dodając do swojego brzmienia chwytliwe popowe hooki. Rezultatem jest bardziej zwarty, wyrazisty "Automatic": taneczna muzyka na koniec dni.
Dla fanów: Wet Leg, ESG, Early Factory Records i Dry Cleaning
Lista utworów:
1. New Beginning
2. On the Edge
3. Skyscraper
...

Gatunek:
Alt
Ranking:
1148   3861
Siódmy album Half-Handed Cloud, "Flutterama", to 18 radosnych indie-popowych piosenek Johna Ringhofera, badających duchową niekompetencję za pomocą żywych aranżacji i promiennych melodii, które umiejętnie rozpływają się w zepsuciu, wykorzystując spazmatyczne manipulacje taśmą, analogowe efekty wow-and-flutter i całą plejadę efektów dźwiękowych nagranych domowym sposobem.
"Flutterama" została zainspirowana głównie muzyką z późnych lat 50-tych i wczesnych 60-tych (Henk Badings, Tod Dockstader, İlhan Mimaroğlu, Malcolm Pointon), a także młodzieńczymi liturgiami Frances Mary Hunter...

Gatunek:
Alt
Ranking:
-   -
Lista utworów:
1. Fire Disciple (03:33)
2. Blood (03:10)
3. Mother Mother (03:58)
4. Throne (03:31)
5. Apple (05:02)
...

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
1. Resemblage / Parasamblaż
2. Cobra Wages Shuffle / Off! Schable w gurę!
3. Few, Far Chaos Bugles / Uff... Bosch gra Wałęsę
4. Flashcube Fog Wares / Głucha Affera Słów
5. Flight to Sodom / Lot do Salo
...

Gatunek:
Alt
Ranking:
455   2400
Druga solowa płyta frontmana Silverchair i najbardziej utytułowanego australijskiego artysty i autora tekstów swojego pokolenia. Wydawnictwo jest następcą debiutu "Talk" z 2015 roku. - "FutureNever" to miejsce, w którym zderzają się przeszłość, teraźniejszość i przyszłość - wyjaśnia artysta. - To eklektyczna mieszanka muzyki, którą stworzyłem w ciągu ostatnich kilku lat. Na płycie pojawi się kilku moich przyjaciół. Nie będę promował singli, album jest stworzony do słuchania jako album... nazwijcie mnie beznadziejnym romantykiem.
Lista utworów:
1. Reclaim Your Heart
2. Mansions
3....

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
673   2980
Historia tego niezwykłego projektu, ukrywającego się pod szyldem The Smile, rozpoczęła się w 2021 roku. Jonny Greenwood, gitarzysta i klawiszowiec brytyjskiej legendarnej grupy Radiohead, wykorzystując czas przymusowej separacji od fanów, postanowił zaprosić do współpracy kolegę z zespołu, Thoma Yorke'a. "Jonny przyszedł z kilkoma pomysłami, a że ja go nie widziałem od jakiegoś czasu, zacząłem zastanawiać się, co mogę z tym zrobić?
To było naprawdę miłe" - wspomina lider Radiohead, zaś Greenwood dodaje: "The Smile powstał z chęci pracy nad muzyką z Thomem podczas lockdownu. Nie...

17.06.2022

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
679   2991
Σtella debiutuje w barwach wytwórni Sub Pop albumem "Up and Away" - oldschoolowo-popowym peanem na cześć miłosnych uniesień. Już od pierwszych dźwięków, inspirowanych greckim folkiem, zostajemy porwani w świat Σtelli - i jest to fascynujące miejsce.
Wokalistka połączyła siły z artystą i producentem Tomem Calvertem (aka Redinho), a rezultaty tego spotkania są wprost niebańskie! Tom zauważył jeden z koncertów Σtelli podczas wizyty w Atenach. Odezwał się do niej, zaczęli się spotykać i wkrótce okazało się, że twórczo pasują do siebie idealnie.
Piosenki Σtelli zawsze opierały się...

17.06.2022

Gatunek:
Alt
Arysta:
Ranking:
885   3369
Następca uwielbianego przez krytyków "Have We Met" został napisany w dużej mierze w 2020 roku i nagrany następnej wiosny. Na albumie tym Bejar i jego stały współpracownik John Collins szukają mitycznych artefaktów zakopanych gdzieś pod parkietem. Początkowe pomysły na piosenki wywodziły się z disco, Art of Noise i New Order, które Bejar i Collins rozwinęli do postaci over-the-top. "John jest po pięćdziesiątce, a ja już prawie, ale chodziliśmy do klubów" - śmieje się Bejar. "Co prawda naszą wersją mogły być raczej kluby punkowe, jednak punktem odniesienia dla tego albumu stały się...


Oznaczenie treści
OSTATNIE ZMIANY
Filtrowanie:
Pop Rock Metal Hip-Hop Elektroniczna Alternatywa Blues/Jazz Country Filmowa Folk/Ludowa Klasyka Punk Reggae/Ska Soul/RnB Składanki Koncerty/Live Inne [X]

Co znajdę na stronie "Premiery płyt"?
Kiedy odbędzie się premiera nowej muzyki znanych artystów wydanej na płytach CD? W tej kategorii informujemy o tym, kiedy pojawią się najnowsze albumy muzyczne i jaka jest dokładna data premiery nowej muzyki artystów z Polski oraz ze świata. Prezentujemy także teledyski, klipy, lyric video, filmy z sesji nagraniowych oraz wywiadów z muzykami, a także zdjęcia, obrazki i okładki ze zbliżających się płyt CD oraz tracklisty (listy utworów) nowych premier muzycznych. W ramach serwisu prezentujemy między innymi nowości z następujących gatunków: premiery Hip-Hop, Pop, Rock, Metal, R&B, czy też muzyki elektronicznej. Piszemy również o aktualnych informacjach muzycznych, a także zamieszczamy wiadomości o wydawnictwach na płytach CD oraz zapisach koncertów w formacie DVD i Blu-ray. Nadchodzące premiery muzyczne 2022 mają aktualne daty wydań w Polsce lub na świecie.
Data ostatniej aktualizacji:

 Newsy

Gatunek:
Alternatywa


Reklama

 Ranking

Gatunek:
Alternatywa


Alternatywa
Alternatywa
4 dni, 14 godzin
Alternatywa
przedwczoraj
Alternatywa
39 dni, 14 godzin
6. HVOB - TOO (2022)
Alternatywa
Alternatywa
Alternatywa
9 dni temu
Alternatywa
 W sklepach
Na żywo

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie
Wszystkie
Pop
Rock
Metal
Hip-Hop
Elektroniczna
Alternatywa
Blues/Jazz
Country
Filmowa
Folk/Ludowa
Klasyka
Punk
Reggae/Ska
Soul/RnB
Składanki
Koncerty/Live
Inne
Będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach związanych z premierą (zmiana daty, nowy trailer itp.) jak i o samej premierze.
E-mail:
Zapamiętaj adres e-mail