środa, 5 sierpnia

Oznaczenie treści
Widok: Szczegóły | Lista

Ostatnie premiery

MUZYKA


Filtrowanie:
Do:
Sierpień 2020
Blues/Jazz

Według daty

Polska

Gatunek:
Ranking:
845   2885
Pianista i kompozytor pochodzący z Południowej Afryki wydaje swój pierwszy album dla Blue Note Records.
Lista utworów:
1. Yehlisan'uMoya
2. Saziwa Nguwe
3. Beaneath The Earth
4. Unyazi
...

Gatunek:
Ranking:
890   2941
Pianista Gerald Clayton wydaje album koncertowy nagrany w legendarny nowojorskim klubie, ze swoimi długoletnimi współpracownikami: Logan Richardson saksofon altowy, alter Smith III saksofon tenorowy, Joe Sanders na basie, Marcus Gilmore na perkusji.
Na albumie znalazły się 4 oryginalne kopozycje Clattona min. "A Light" i "Rejuvenation Agenda", jak również kompozycje Duke Ellington'a "Take the Coltrane", czy Bud Powell'a "Celia" oraz standard "Body and Soul".
Lista utworów:
1. Patience Patients
2. A Light
3. Celia
...

Gatunek:
Ranking:
630   2370
Członkowie oryginalnego składu Joshua Redman Quartet - Redman (saksofon), Brad Mehldau (pianino), Christian McBride (bas) I Brian Blade (perkusja) powrócili z pierwszym wspólnym albumem od czasów "MoodSwing" z 1994 roku. Płyta zawiera 7 nowych kompozycji: trzy napisane przez Redmana, dwie przez Mehldau i po jednej przez McBride i Blade.
Lista utworów:
1. Undertow (Joshua Redman) 7:22
2. Moe Honk (Brad Mehldau) 7:11
3. Silly Little Love Song (Joshua Redman) 7:01
4. Right Back Round Again (Joshua Redman) 6:00
...

Gatunek:
Ranking:
949   3029
Płyta Sławka Jaskułke "Park. Live, Nature Concrete Music Vol. I" jest zapisem koncertu, który odbył się 25 lipca 2019 roku w ogrodzie Muzeum Sopotu. Połączenie dźwięków natury i fortepianu tworzy symbiozę nadającą płycie szczególnego waloru. Tu słychać lato i czuć morze. Tu przestrzeń muzyczna budowana przez pianistę idealnie koresponduje z przestrzenią otoczenia. Sławek Jaskułke znany jest z tworzenia muzyki głębokiej w przekazie. Albumem Park. Live idzie jednak krok dalej i wychodzi poza utarte schematy rejestrowania muzyki w studiach nagraniowych.
Sławek Jaskułke: "Rejestrowanie...

Gatunek:
Ranking:
378   1697
Dwaj legendarni gitarzyści - Eric Clapton i B. B. King - po raz pierwszy wystąpili razem na scenie, w Nowym Jorku, w 1967 roku. Ponad 30 lat później serdeczni przyjaciele, ponownie połączyli siły, choć tym razem w studiu. W 1999 roku artyści postanowili stworzyć kolekcję bluesowych klasyków i współczesnych nagrań. W efekcie powstało wydawnictwo "Riding with the King", które ukazało się w czerwcu 2000 roku, rozchodząc się w nakładzie 4 milionów egzemplarzy i zdobywając nagrodę Grammy w kategorii Best Traditional Blues Album.
Z okazji 20. rocznicy, do tego klasycznego dzieła dodano dwa...

Gatunek:
Ranking:
443   2000
Album Marcin Wasilewski Trio wydany dla słynnej niemieckiej wytwórni ECM Records. Premiera 26czerwca 2020.

Gatunek:
Ranking:
655   2408
Trzecie wydawnictwo Derricka Hodge'a to jak do tej pory najpełniejsza odsłona jego wolności artystycznej. "Color of Noize" jest nazwą zespołu, projektu i tytułem samego albumu.
Derrick Hodge współpracował z Robertem Glasperem, Maxwellem, Terencem Blanchardem czy Commonem - i zagrał na nagrodzonych GRAMMY albumach tych czterech artystów. Jako producent pomagał kształtować brzmienia płyt kolegów nagrywających dla Blue Note, jak Kendrick Scott czy James Francies. Współprodukował także z Quincym Jonesem album Justina Kauflina wydany przez wytwórnię Jonesa, Qwest. Wprowadził nowatorskie...

Gatunek:
Ranking:
418   1914
Płyta wokalna, intrygująca. Wszystkie ścieżki zaśpiewane w nagraniach przez jednego wokalistę Janusza Szroma.
Lista utworów:
1. Ytsyou-2:19
2. Impresja 1-0:39
3. Takacima-1:41
4. Impresja 2-00:56
...

Gatunek:
Ranking:
395   1768
Słynna jazzowa wokalistka Dee Dee Bridgewater i jej debiutancki album “Afro Blue". Płyta pierwotnie ukazała się tylko na rynku japońskim, teraz ma miejsce jej ogólnoświatowa premiera. Zarejestrowany w 1974 roku w Tokyo materiał przez wielu krytyków uważany jest za jedno z najważniejszych wydawnictw w dorobku artystki.
Chociaż najbardziej znana ze swojej jazzowej twórczości, Dee Dee miała cudownie bogatą i różnorodną karierę, obejmującą soul, musicale, gospel od lat 70. do współczesności. Nadal jest aktywna jako wokalistka, kompozytorka i producentka. "Afro Blue" to efekt znakomitej...

Gatunek:
Ranking:
199   1314
Norah Jones i jej album "Pick Me Up Off The Floor" ukaże się na rynku nakładem wytwórni Blue Note Records.

Gatunek:
Ranking:
474   2077
Album grupy GoGo Penguin pod tym samym tytułem.
Lista utworów:
1. 1_#
2. Atomised
3. Signal in the Noise
4. Open
...

Gatunek:
Ranking:
896   2948
"Visions" to wspólny album założycieli słynnej formacji "Badbadnotgood", Matthew Tavaresa i Lelanda Whitty. Laureaci nagrody Grammy współpracują ze sobą od 10 lat. Tavares gra na pianinie i gitarze,
Whitty na saksofonie i flecie. Sekcję rytmiczną tworzą Juliana Anderson-Bowes na basie i Matthew Chalmers na perkusji. Rezultatem wspólnego grania jest wysublimowany tygiel współczesnego jazzu plus impresjonistyczna muzyka klasyczna i aranżacje w stylu Arthura Verocai. W ich muzyce czuć także surowość i uczciwość, co sprawia, że odbiera się ją jako bardzo osobistą i intymną.
Lista...

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
861   2904
No Limits to styl życia. Kolorowe szaleństwo, które mogło powstać tylko w Trójmieście. Trzy dekady po premierze "No Movie Soundtrack" powraca w zremasterowanej formie, uzupełniony o nagrania dodatkowe i DVD z programami telewizyjnymi i teledyskami. Wśród nich – TEN teledysk do "On the River".
Debiutancki album zespołu, który – zgodnie z nazwą – bez najmniejszych ograniczeń łączył wiele inspiracji i stylistyk w jedną, spójną całość. No Limits był wówczas prawdziwym ewenementem polskiej sceny muzycznej: kolorowy, radosny, wielowymiarowy i liczący w porywach do jedenastu osób kolektyw...

Gatunek:
Ranking:
909   2963
Rozrywkowa podróż do lat 50. Instrumentalne adaptacje popularnych piosenek, tematy znane z filmów oraz autorskie kompozycje Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Jerzego Miliana! A wszystko wykonywane przez zupełnie wyjątkowy kwintet. Kwintet Barowy.
Niektórzy jazzmani w latach 50. i 60. chętnie brali udział w projektach o charakterze lżejszym, rozrywkowym. Co więcej, niektórzy z nich sami tworzyli takie formacje od podstaw. Trudno bowiem było żyć samymi ideami i utrzymać się wyłącznie z grania jazzu. Dlatego pod koniec lat 50. Jerzy Milian, Jan Ptaszyn Wróblewski i Benon Hardy, wszyscy intensywnie...

Gatunek:
Ranking:
926   2989
Nieuchwytne piękno. Trudny do opisania amalgamat różnorodnych fascynacji czołowych polskich jazzmanów, którzy pod wodzą Zbigniewa Lewandowskiego nagrali jeden z najciekawszych materiałów w historii polskiego jazzu. Teraz ten wyjątkowy album, z udziałem m. in. Krzysztofa i Pawła Ścierańskich, Andrzeja Przybielskiego i Piotra Barona, ukazuje się pierwszy raz na płycie CD.
W latach 80. Zbigniew Lewandowski był już perkusistą z trwającym ponad dekadę profesjonalnym stażem i całą gamą sukcesów na koncie. Grał fusion, grał jazz nowoczesny, ale występował tez w zespołach tradycyjnych....


Oznaczenie treści
Co znajdę na stronie "Premiery płyt"?
Kiedy odbędzie się premiera nowej muzyki znanych artystów wydanej na płytach CD? W tej kategorii informujemy o tym, kiedy pojawią się najnowsze albumy muzyczne i jaka jest dokładna data premiery nowej muzyki artystów z Polski oraz ze świata. Prezentujemy także teledyski, klipy, lyric video, filmy z sesji nagraniowych oraz wywiadów z muzykami, a także zdjęcia, obrazki i okładki ze zbliżających się płyt CD oraz tracklisty (listy utworów) nowych premier muzycznych. W ramach serwisu prezentujemy między innymi nowości z następujących gatunków: premiery Hip-Hop, Pop, Rock, Metal, R&B, czy też muzyki elektronicznej. Piszemy również o aktualnych informacjach muzycznych, a także zamieszczamy wiadomości o wydawnictwach na płytach CD oraz zapisach koncertów w formacie DVD i Blu-ray. Nadchodzące premiery muzyczne 2020 mają aktualne daty wydań w Polsce lub na świecie.
Data ostatniej aktualizacji:

 Newsy

Gatunek:
Blues/Jazz


Reklama

 Ranking

Gatunek:
Blues/Jazz


 W sklepach

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie
Wszystkie
Pop
Rock
Metal
Hip-Hop
Elektroniczna
Alternatywa
Blues/Jazz
Country
Filmowa
Folk/Ludowa
Klasyka
Punk
Reggae/Ska
Soul/RnB
Składanki
Koncerty/Live
Inne
Będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach związanych z premierą (zmiana daty, nowy trailer itp.) jak i o samej premierze.
E-mail:
Zapamiętaj adres e-mail