czwartek, 28 maja

Oznaczenie treści
Widok: Szczegóły | Lista

Ostatnie premiery

MUZYKA


Filtrowanie:
Do:
Maj 2020
Klasyka

Według daty

Polska

22.05.2020

Gatunek:
Ranking:
419   1738
Z ogromną przyjemnością zapraszamy do wysłuchania kolejnego albumu nagranego dla Sony Classical przez skandynawskiego mistrza i wirtuoza klarnetu Martina Frösta. Album "Vivaldi" , zawierający dzieła "księdza z Wenecji" w unikalnym opracowaniu na klarnet, daje odbiorcy możliwość poznania całego kunsztu artystycznego tego wspaniałego artysty. Artyście towarzyszy doskonały zespół muzyki dawnej Concerto Köln.
Lista utworów:
Antonio Vivaldi 1678–1741
Concerto for Clarinet and Orchestra No. 1 in B-flat major “Sant' Angelo"
1. I Allegro After The Aria “Lo Seguitai Felice" From L'Olimpiade RV 725...

Gatunek:
Ranking:
442   1845
Z okazji 250 rocznicy urodzin Ludwiga van Beethovena, gwiazda światowych sal koncertowych Teodor Currentzis i jego wyjątkowy zespół MusicAeterna zapraszają Państwa do wysłuchania albumu, dedykowanemu "przebojowi" muzyki klasycznej, słynnej V Symfonii, jednemu z najczęściej wykonywanych utworów muzyki poważnej.
Artyści wykonują symfonie Beethovena na największych festiwalach świata. Ich interpretację, dziennikarze akredytowani podczas festiwalu w Salzburgu, określili jako “The Beethoven sound of tomorrow... "
Lista utworów:
Ludwig van Beethoven
Symphony No. 5 in C minor, Op. 67
1. I. Allegro...

22.05.2020

Gatunek:
Ranking:
-   -
Album został wydany przez wytwórnię Pentatone (PTC 5186733).
Lista utworów:
Giacomo Puccini - Tosca
1. Recondita armonia
2. E lucevan le stelle
Manon Lescaut
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
1. PaRt: Da Pacem Domine
2. PaRt: The Woman with the Alabaster Box
3. Vasks: Plainscapes
4. PaRt: Magnificat
5. PaRt: Nunc Dimittis
...

Gatunek:
Ranking:
631   2268
Solowy album Franco Fagioliego wydany przez Deutsche Grammophon przedstawia arcydzieła neapolitańskiego kompozytora operowego, Leonarda Vinci. "Veni, Vidi, Vinci" prezentuje kilkanaście arii da capo, w tym światową premierę siedmiu nagrań. Fagioli, pierwszy kontratenor, który podpisał ekskluzywny kontrakt z wytwórnią Deutsche Grammophon, kontynuuje uznaną współpracę artystyczną z Il Pomo d'Oro
Lista utworów:
1. Sembro quell'usignolo*
Il trionfo di Camilla, Act III, Scene 5
2. Più non so finger sdegni*
Il trionfo di Camilla, Act III, Scene 14
...

Gatunek:
Ranking:
647   2313
3 lata po ostatnim nagraniu Grigory Sokolov powraca z podwójnym albumem, na którym znalazły się utwory zarejestrowane podczas jego znakomitego torunee z przełomu lat 2019/2020.
"Jeden z największych żyjących pianistów... Dech zapierająca przejrzystość, artykulacja i kolor dźwięku... " - The Guardian
Lista utworów:
CD 1
Ludwig Van Beethoven (1770–1827)
Piano Sonata No. 3 op. 2/3 in C major | C-Dur
...

Gatunek:
Ranking:
1094   3229
Solowy album Davida Fostera. Artysta powraca do swoich korzeni i wykonuje własne kompozycje na fortepianie. Pierwsze litery tytułów kolejnych utworów tworzą tytuł całego albumu “Eleven Words".
Lista utworów:
1. Everlasting
2. Love
3. Eternity
4. Victorious
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Sony Classical zaprasza do wysłuchania 2 płytowego albumu zawierającego rejestrację legendarnego recitalu Vladimira Horowitza w Berlińskiej Filharmonii 18 maja 1986 roku.
Lista utworów:
CD 1
1. Applaus
Domenico Scarlatti
2. Sonata in B Minor, L 33 (K 87)
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Siedmiopłytowy box wydany z okazji obchodów 250 rocznicy urodzin Ludwiga van Beethovena zawiera komplet 16 kwartetów smyczkowych kompozytora. Francuski kwartet Ébène wybrał się z tej okazji wiosną 2019 roku w trasę koncertową "Beethoven Around the World", która objęła 120 koncertów w 21 miastach na 6 kontynentach i zakończyła w styczniu 2020 roku. Z zarejestrowanego na żywo materiału powstało to szczególne wydawnictwo celebrujące także 20-lecie istnienia tego słynnego kwartetu.
Box zawiera nagrania utrwalone podczas koncertów w siedmiu miastach: Wiedniu (Konzerthaus); Filadelfii (Kimmel...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Cztery dekady przyjaźni i artystycznego partnerstwa ponownie połączyły gigantów muzyki klasycznej w kolejnym wspólnym projekcie. Martha Argerich i Seiji Ozawa!
Lista utworów:
Beethoven: Piano Concerto No. 2 in B-Flat Major, Op. 19 (1-3)
1. I. Allegro con brio
2. II. Adagio
3. III. Rondo, Molto allegro
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Sony Classical zaprasza do wysłuchania 10 płytowego zestawu nagrań zatytułowanego Fromm Music Foundation Twentieth Century Composer Series. To unikalny zbiór rejestracji dokonany w okresie od stycznia 1957 do marca 1962 dla Columbia Masterworks zawierający dzieła takich kompozytorów XX wieku jak: Elliott Carter, Luigi Dallapiccola, William Denny, Leon Kirchner, Ernst Krenek, Benjamin Lees, Jerome Rosen, Ilhan Usmanbas, Ben Weber.
Założona w 1952 roku The Fromm Music Foundation od 1972 roku działa przy Harvard University zarządzana przez Harvard University Music Department.

Gatunek:
Ranking:
-   -
Sony Classical zaprasza do wysłuchania kolejnego albumu Josefa Bulvy - czeskiego pianisty koncertującego z powodzeniem w najważniejszych salach koncertowych Europy.
Tym razem usłyszymy sonaty fortepianowe Ludwiga van Beethovena, Alexandra Scriabina i Bohuslava Martinu.
Lista utworów:
Ludwig van Beethoven
Piano Sonata No. 24 in F-Sharp Major, Op. 78
1. I. Adagio cantabile. Allegro ma non troppo
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Deutsche Harmonia Mundi zaprasza do wysłuchania kolejnego albumu niemieckiego zespołu muzyki dawnej Cantus Thuringia. Tym razem w ich wykonaniu usłyszymy dzieła Melchiora Francka (1579-1639), niemieckiego kompozytora przełomu epoki renesansu i baroku.
Lista utworów:
Geistliche Gesäng und Melodeyen (1608)
1. Steh auf, meine Freundin | Motette a 8
2. Was ist dein Freund für andern Freunden | Motette a 8
3. Setze mich wie ein Siegel | Motette a 6
...

Sony Classical zaprasza do wysłuchania albumu The Secret Fauré III – kolejnego albumu zawierającego dzieła tego wspaniałego francuskiego kompozytora. Tym razem usłyszymy rzadko wykonywane sakralne dzieła autora oraz słynne Requiem w nowej orkiestrowej wersji.
Lista utworów:
Gabriel Fauré (1845-1924)
1. Psaume CXXXVI. Super flumina Babylonis For choir and orchestra (1863)
2. Cantique de Jean Racine, op. 11 For choir and symphony orchestra (1865)
Messe des pęcheurs de VillervilleFor female choir and chamber orchestra (1881)
...

Gatunek:
Ranking:
465   1935
Anne-Sophie Mutter, Yo-Yo Ma i Daniel Barenboim świętują 250 rocznicę urodzin Beethovena nagraniem Koncertu potrójnego na fortepian, skrzypce i wiolonczelę. Na albumie znalazła się również VII Symfonia w wykonaniu Eastern Divan Orchestra pod dyrekcją Daniela Barenboima w 20 rocznicę istnienia tej orkiestry. Album ukazuje się 40 lat po legendarnym nagraniu Koncertu potrójnego przez Anne-Sophie Mutter, Yo-Yo Ma i Herberta von Karajana.
Lista utworów:
Ludwig Van Beethoven 1770–1827
Concerto for Piano, Violin, Violoncello and Orchestra in C major “Triple Concerto" op. 56
1 I. Allegro
2 II. Largo –...


Oznaczenie treści
Co znajdę na stronie "Premiery płyt"?
Kiedy odbędzie się premiera nowej muzyki znanych artystów wydanej na płytach CD? W tej kategorii informujemy o tym, kiedy pojawią się najnowsze albumy muzyczne i jaka jest dokładna data premiery nowej muzyki artystów z Polski oraz ze świata. Prezentujemy także teledyski, klipy, lyric video, filmy z sesji nagraniowych oraz wywiadów z muzykami, a także zdjęcia, obrazki i okładki ze zbliżających się płyt CD oraz tracklisty (listy utworów) nowych premier muzycznych. W ramach serwisu prezentujemy między innymi nowości z następujących gatunków: premiery Hip-Hop, Pop, Rock, Metal, R&B, czy też muzyki elektronicznej. Piszemy również o aktualnych informacjach muzycznych, a także zamieszczamy wiadomości o wydawnictwach na płytach CD oraz zapisach koncertów w formacie DVD i Blu-ray. Nadchodzące premiery muzyczne 2020 mają aktualne daty wydań w Polsce lub na świecie.
Data ostatniej aktualizacji:
Reklama
 W sklepach

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie
Wszystkie
Pop
Rock
Metal
Hip-Hop
Elektroniczna
Alternatywa
Blues/Jazz
Country
Filmowa
Folk/Ludowa
Klasyka
Punk
Reggae/Ska
Soul/RnB
Składanki
Koncerty/Live
Inne
Będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach związanych z premierą (zmiana daty, nowy trailer itp.) jak i o samej premierze.
E-mail:
Zapamiętaj adres e-mail