piątek, 14 czerwca

Oznaczenie treści
Widok: Szczegóły | Lista

Ostatnie premiery

MUZYKA


Filtrowanie:
Do:
Czerwiec 2024
Klasyka

Według daty

Polska

Gatunek:
Ranking:
540   2661
"Girls of the Golden West" to album nagrany przez Los Angeles Philharmonic pod dyrekcją Johna Adamsa, który przenosi słuchaczy w epokę kształtowania się Dzikiego Zachodu Ameryki. Wydany w 2017 roku, album jest muzyczną podróżą przez narrację operową opartą na faktach historycznych i literaturze związanej z gorączką złota w Kalifornii w XIX wieku. Kompozycje Adamsa łączą w sobie elementy muzyki klasycznej, jazzu i folkloru, tworząc barwny i wielowymiarowy dźwiękowy pejzaż, który ożywia historię i postacie tamtych czasów. "Girls of the Golden West" to nie tylko zapis...

Gatunek:
Ranking:
453   2275
Sony Classical zaprasza do wysłuchania albumu słynnego włoskiego tenora Vittorio Grigolo.  W jego wykonaniu usłyszymy największe włoskie arie tenorowe, w tym słynny przebój "Nessun dorma".Grigolo śpiewa od 4 roku życia, jest wychowankiem Kapeli Sykstyńskiej, w której był solistą. W wieku 13 lat debiutował na scenie w Tosce Pucciniego u boku Luciana Pavarottiego, a w wieku 18 lat dołączył do zespołu Opery Wiedeńskiej. Mając 23 lata wystąpił na scenie La Scala w Mediolanie. Ostatnio święcił triumfy w operze Manon w Royal Opera House w Londynie u boku Anny...

Gatunek:
Ranking:
646   3103
Sony Classical zaprasza do wysłuchania kolejnego albumu płytowego greckiego skrzypka i dyrygenta Leonidasa Kavakosa, tym razem dedykowanego koncertom Jana Sebastiana Bacha. 

Wychowywał się w muzycznej rodzinie. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 5 lat i kontynuował w ateńskim Hellenic Conservatory of Music and Arts, u Steliosa Kafantarisa, a następnie studiował na Uniwersytecie Indiany pod kierunkiem Josefa Gingolda.
Kavakos współpracuje z czołowym światowymi orkiestrami, m.in. Vienna Philharmonic, Berliner Philharmoniker, Leipzig Gewandhaus, Royal Concertge bouw, London Symphony,...

29.03.2024

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
648   3110
Zespół Il Volo wkracza w 2024 rok z singlem "Capolavoro", którego premiera odbyła się na scenie festiwalu w San Remo na początku lutego! Powrót na festiwal jest ważnym elementem obchodów rocznice 15-lecia zespołu. Aby to uczcić, po raz pierwszy w swojej karierze, grupa wydaje album, zawierający wszystkie zupełnie nowe piosenki (gratką jest "Who Wants To Live Forever" zespołu Queen, którą wykonali podczas Cover Evening w San Remo).

Album "Ad Astra" to punkt zwrotny na artystycznej drodze zespołu, który zbliża się do bardziej nowoczesnego, popowego brzmienia,...

Gatunek:
Ranking:
654   3140
Sony Classical zaprasza do wysłuchania kolejnego albumu, utalentowanego młodego skrzypka niemieckiego Niklasa Liepe. Pochodzący z Getyngi artysta urzeka słuchaczy czystością i jasnością gry oraz słodyczą dźwięku skrzypiec.

Tym razem artysta przedstawia słuchaczom "Tipping Points", sześcioczęściową suitę na skrzypce i orkiestrę, autorstwa, Rachel Portman, nagrodzonej Oscarem kompozytorki. Utwór przedstawia zagrożenie powietrza, ziemi, wody i ognia, wzywając do radykalnych działań w celu ochrony naszej planety.
Usłyszymy również nową, epicką, wersję słynnych...

Gatunek:
Ranking:
661   3157
Tracklista:

Sergei Rachmaninoff (1873–1943)

CD 1 (32:43)
1. Symphony No. 2 in E minor op. 27 (10:55)
...

Gatunek:
Ranking:
661   3157
W latach osiemdziesiątych, gdy ruch tzw. wykonawstwa "historycznie poinformowanego" przeżywał rozkwit, nastąpiła fala prób nagrania wszystkich 106 symfonii Haydna przez zespoły instrumentów historycznych. 

Jedna z serii nagrań, która wywołała poruszenie w tamtym czasie, została poprowadzona przez londyńskiego skrzypka i dyrygenta Dereka Solomonsa. W latach 1980-1986 nagrał on 49 symfonii, wraz ze swoim, starannie dobranym zespołem L' Estro Armonico. 
Sony Classical ma zaszczyt zaprezentować wszystkie te pionierskie wykonania Haydna po raz pierwszy na płytach CD. W tej...

Gatunek:
Ranking:
586   2852
Sześcioro kompozytorów. Siedem kwintetów. Czterech pianistów. Jeden kwartet.Najnowszy, dwupłytowy album Kwartetu Śląskiego zawiera kompozycje Aleksandra Lasonia, Krzysztofa Meyera, Zbigniewa Bargielskiego, Bettiny Skrzypczak i Bartosza Witkowskiego. Kwartetowi towarzyszą pianiści: Eugeniusz Knapik, Piotr Sałajczyk, Zygmunt Krazue i Tymoteusz Bies.

Aleksander Lasoń należy do tzw. pokolenia stalowowolskiego, które weszło przebojem w świat muzyki, prezentując swe dzieła podczas festiwalu Młodzi Muzycy Młodemu Miastu, organizowanego w Stalowej Woli w drugiej połowie lat 70. XX wieku. Był to...

Gatunek:
Ranking:
642   3080
Johannes Brahms (1833–1897) / arr. Max Reger (1873–1916)
arr. for piano solo

Tracklista:

1. Liebestreu op. 3/1
...

22.03.2024

Gatunek:
Ranking:
654   3140
Tracklista:

1. Spiritus Naturae Aeternus (09:15)
2. Cymatic Love Spiral (03:31)
3. Harmonic Dream Sequence (09:30)
4. Transfigural Syntax Eclipse (10:01)

Gatunek:
Ranking:
664   3165
Sony Classical z zaprasza do wysłuchania albumu 4 płytowego albumu Lucasa Debargue, zawierającego rejestrację wszystkich dzieł fortepianowych Gabriela Fauré, stworzonego dla uczczenia, przypadającej w 2024 roku, 100 rocznicy urodzin kompozytora.

Zestaw zawiera:
Lucas Debargue
Fauré - Complete Piano Works

...

Gatunek:
Ranking:
687   3311
Grand Canyon, wyprawa życia.

Jesteś zamknięty w pięknie, w wapiennej pamięci, w tajemnicy gór.

Kiedy się do nich zbliżasz, wydaje ci się, że masz przed sobą zamki, klasztory, miasta, które nagle znikają jak nierealny sen, jak iluzja, miraż.

...

Gatunek:
Ranking:
697   3324
Sony Classical zaprasza do wysłuchania kolejnego albumu dedykowanemu symfoniom Ludwiga van Beethovena w opracowaniu na trio fortepianowe w doskonałym wykonaniu skrzypka Leonidasa Kavakosa, pianisty Emanuela Ax i wiolonczelisty Yo-Yo Ma. Tym razem usłyszymy symfonię nr 4 oraz Trio fortepianowe op. 97 "Arcyksiąże".

Tracklista:

Symphony No. 4 in B-Flat Major, Op. 60
I. Adagio - Allegro vivace
...

Gatunek:
Ranking:
697   3324
Tracklista:

Strauss, Richard (1864 - 1949)
1. Wiegenlied "Träume, träume du, mein süsses Leben" op. 41 Nr. 1

Humperndinck, Engelbert (1854 - 1921)
...

Gatunek:
Ranking:
697   3324
Głęboko wierzę, że refleksja nad śmiercią i ulotnością życia pomaga nam odnaleźć jego sens. Tylko kontemplacja i akceptacja śmierci mogą przynieść spokój umysłu i ducha. To właśnie kontemplacja pomaga nam zmienić obraz śmierci, nadać jej głębszy sens i przygotować się na jej nadejście. Przejście do innego wymiaru – życia wiecznego – odbieram jako naturalny krok dla każdego chrześcijanina.

Dlatego właśnie o zmarłych opowiadam w nastroju kontemplatywnym, pełnym nadziei, optymizmu i miłości.

"Pisząc moje Requiem, świadomie zrezygnowałem z części Dies irae,...


Oznaczenie treści
Co znajdę na stronie "Premiery płyt"?
Kiedy odbędzie się premiera nowej muzyki znanych artystów wydanej na płytach CD? W tej kategorii informujemy o tym, kiedy pojawią się najnowsze albumy muzyczne i jaka jest dokładna data premiery nowej muzyki artystów z Polski oraz ze świata. Prezentujemy także teledyski, klipy, lyric video, filmy z sesji nagraniowych oraz wywiadów z muzykami, a także zdjęcia, obrazki i okładki ze zbliżających się płyt CD oraz tracklisty (listy utworów) nowych premier muzycznych. W ramach serwisu prezentujemy między innymi nowości z następujących gatunków: premiery Hip-Hop, Pop, Rock, Metal, R&B, czy też muzyki elektronicznej. Piszemy również o aktualnych informacjach muzycznych, a także zamieszczamy wiadomości o wydawnictwach na płytach CD oraz zapisach koncertów w formacie DVD i Blu-ray. Nadchodzące premiery muzyczne 2024 mają aktualne daty wydań w Polsce lub na świecie.
Data ostatniej aktualizacji:
Reklama
 W sklepach
Na żywo

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie
Wszystkie
Pop
Rock
Metal
Hip-Hop
Elektroniczna
Alternatywa
Blues/Jazz
Country
Filmowa
Folk/Ludowa
Klasyka
Punk
Reggae/Ska
Soul/RnB
Składanki
Koncerty/Live
Inne
Będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach związanych z premierą (zmiana daty, nowy trailer itp.) jak i o samej premierze.
E-mail:
Zapamiętaj adres e-mail