wtorek, 9 marca

Oznaczenie treści
Widok: Szczegóły | Lista

Wkrótce premiera

MUZYKA


Filtrowanie:
Od:
Marzec 2021
Wszystkie

Według daty

Polska

Gatunek:
Ranking:
613   2576
Co powstanie ze zderzenia śpiewnych fraz saksofonu Jana Ptaszyna Wróblewskiego i kunsztownej gitary Marka Blizińskiego? Najlepszy mainstreamowy album, który nigdy nie miał okazji się ukazać.
Pod koniec lat 70. Jan Ptaszyn Wróblewski stworzył nowy, premierowy Kwartet, w którym zabrakło fortepianu. Zamiast tego był wybitny gitarzysta, Marek Bliziński i gorąca sekcja rytmiczna, którą tworzyli Andrzej Dąbrowski i Zbigniew Wegehaupt (wcześniej, przez chwilę, Witold Szczurek). Interesujące instrumentarium sprowokowało Ptaszyna do napisania całego szeregu doskonałych, barwnych i wciągających...

Gatunek:
Ranking:
729   2832
Dwa filmy, choć ten sam reżyser, główny aktor i kompozytor. Muzyka Wojciecha Kilara do komedii Stanisława Lenartowicza to kolorowa wyprawa w nieznane. Mandoliny, anielskie chóry, a nawet cha-cha!
Wojciech Kilar na początku swojej filmowej działalności był twórcą o niespożytej energii i niezwykłej wyobraźni. Do każdego filmu (a ilustrował ich w latach 60. naprawdę wiele) szukał zupełnie innych rozwiązań i odkrywał nowe obszary. Dwie komedie Stanisława Lenartowicza są tego doskonałym przykładem. "Cała naprzód" to zbiór awanturniczych przygód Zbigniewa Cybulskiego na morzu, któremu...

Gatunek:
Ranking:
749   2870
Solowy album Daniela Grupy zatytułowany "Zanim nadejdzie noc". Wokół fortepianu, który pełni na tej płycie rolę pewnego narratora muzycznej opowieści, pojawia się też brzmienie kwartetu smyczkowego, dźwięki trąbki i, co może być zaskakujące, śpiew Renaty Przemyk. Ten kompozytor i pianista, miłośnik gór wysokich i wspinaczki, długo czekał na swój autorski debiut. Przez wiele lat współpracował z największymi artystami polskiej sceny muzycznej, pisał muzykę do filmu i teatru, aranżował utwory, niejednokrotnie stawał za pulpitem dyrygenckim. Dzisiaj zaprasza nas do swojego świata,...

12.03.2021

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
19   292
"LP 40" to album zespołu Lady Pank. Co ważne, ukazuje się on w jubileuszowym, 40 roku istnienia grupy. W tym czasie panowie pokonali już niejedną falę, przetrwali niejedną burzę i jako jedna z największych legend lat 80. ciągle z powodzeniem utrzymują się na polskiej scenie sami będąc inspiracją dla wielu młodych artystów.
Lista utworów:
1. Ameryka
2. Spirala
3. Tego nie mogą zabrać nam
4. Erazm
...

Gatunek:
Ranking:
22   307
12 marca 2021 to data premiery 11. albumu studyjnego grupy "Blackmore's Night". Zespół, założony w 1997 roku przez wielokrotnie nagradzaną wokalistkę Candice Night i legendę gitary Ritchie Blackmore.
"Nature's Light" to opowieść o naturze będącej prawdziwą królową oraz o prostocie i magii codziennych cudów, które dzieją się na twoich oczach" - mówi Candice Night. Nowy album studyjny, to szczera deklaracja miłości do muzyki ludowej epoki renesansu, głęboko zainspirowana mitami i legendami z czasów, które dawno minęły.
Lista utworów:
1. Once Upon December
2. Four Winds
3. Feather In The...

Gatunek:
Alt
Ranking:
40   659
Martin Gore, członek legendarnej grupy Depeche Mode, powraca zsolowym projektem! EP-ka "The Third Chimpanzee" ukazujesię 29 stycznia nakładem wytwórni Mute. Na mini albumie znajdzie się 5 instrumentalnych kompozycji. "Mandrill" to pierwszy zwiastun muzyczny tego wydawnictwa. Utwór został napisany i wyprodukowany przez samego Martina. Materiał na EP-kę zarejestrowano w tym roku w Electric Ladyboy w Santa Barbara, w Kalifornii. "Pierwszy utwór, który nagrałem zawierał dźwięki nie przypominające głosu człowieka. Brzmiały bardziej jak te wydawane przez ssaki naczelne. Dlatego postanowiłem nadać mu...

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
59   769
Brytyjski hardrockowy zespół Thunder wraca z 13. studyjnym albumem "All The Right Noises", będącym powrotem do klasycznego brzmienia, które przyniosło grupie sukces. Materiał nagrany został w miesiącach poprzedzających pierwszy lockdown.
"Wszystkie piosenki powstały i zostały zarejestrowane przed Covidem" - mówi gitarzysta Luke Morley. - "Ciekawe jednak, jak niektóre utwory nabierają innego znaczenia przez pryzmat pandemii".
Dobrym przykładem jest singlowy "Last One Out Turn Off The Lights", który odnosił się do Brexitu, tymczasem dziś można go pomylić z lockdownem. Utwór nadaje ton całej...

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
72   825
Rob Zombie powraca z siódmym albumem "The Lunar Injection Kool Aid Eclipse Conspiracy"!
Jako ikona rocka i filmowiec z wyjątkową wizją, RobZombienieustannie rzuca wyzwanie widzom, rozciągając granice zarówno muzyki, jak i filmu. Sprzedał więcej niż piętnaście
miliona albumów na całym świecie i jest jedynym artystą, który odniósł bezprecedensowy sukces zarówno w muzyce, jak i filmie jako scenarzysta / reżyser z ośmiu filmów fabularnych o łącznej wartości brutto ponad 150 milionów dolarów.
Lista utworów:
1. Expanding The Head Of Zed
2. The Triumph Of King Freak (A Crypt Of Preservation...

Gatunek:
Ranking:
95   1063
Natalia Przybysz to jeden z najważniejszych kobiecych głosów na polskiej scenie muzycznej. Ta niezwykle utalentowana wokalistka jest również kompozytorką, a także autorką tekstów. Na swoim koncie ma kilka albumów studyjnych oraz jest laureatką wielu nagród muzycznych – w tym m. in. najważniejszych w Polsce - Fryderyków. Od wielu lat jest także znana z umiłowania do ekologicznego, zrównoważonego podejścia do życia, promując właśnie taki styl życia.
Teraz artystka dołączyła do wyjątkowego grona wykonawców, którzy interpretują swoją twórczość w ramach formatu MTV Unplugged....

12.03.2021

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
99   1108
Lista utworów:
1. Better Than Love
2. All Of It
3. Rocket On The Radio
4. Get It On
5. Too Late For Love
...

12.03.2021

Gatunek:
Ranking:
101   1116
Lista utworów:
1. All At Once It Feels Like I Believe
2. Electra- Glide
3. Lay Down
4. The Runaway Damned
5. Screaming In The Half Light
...

12.03.2021

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
138   1288
Lista utworów:
01. Pitchman
02. The Perfect Time To Feel Better - Time To Go - The Perfectionist - We Hope You're Feeling Better
03. Images - Chapter 1
04. Always There
05. Prelude # 1
...

Gatunek:
Ranking:
159   1346
Album "Śliwki i obraz" to 4 studyjny album Dziadów Kazimierskich. Ta grupa nie przestaje zadziwiać swoja fascynacją jednym miasteczkiem i przyległościami. Dziady kazimierskie to piewcy Kazimierza Dolnego nas Wisłą. Zauroczeni kolorytem miejsca, ba- związani z nim więzami rodzinnymi czy pochodzeniem, od prawie dekady śpiewają o KD. A jest to śpiew niebanalny, zarówno w warstwie melodii, jak i słów, których wyśpiewującym autorem jest Włodek Dembowski, znany jednak bardziej jako Paprodziad (Łąki Łan, November Project).
Czy Dziadom tematów kazimierskich kiedyś zabraknie? Absolutnie nie! O KD...

12.03.2021

Gatunek:
Ranking:
160   1347
Lista utworów:
CD 1
1. First Light
2. Wrecking Machine
3. Perfect Ten
4. In Your Eyes
...

12.03.2021

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
226   1544
Lista utworów:
01. Woanie
02. Bielmo
03. Ruja
04. Upperan
05. Nazachód
...


Oznaczenie treści
OSTATNIE ZMIANY
Filtrowanie:
Pop Rock Metal Hip-Hop Elektroniczna Alternatywa Blues/Jazz Country Filmowa Folk/Ludowa Klasyka Punk Reggae/Ska Soul/RnB Składanki Koncerty/Live Inne [X]

Co znajdę na stronie "Premiery płyt"?
Kiedy odbędzie się premiera nowej muzyki znanych artystów wydanej na płytach CD? W tej kategorii informujemy o tym, kiedy pojawią się najnowsze albumy muzyczne i jaka jest dokładna data premiery nowej muzyki artystów z Polski oraz ze świata. Prezentujemy także teledyski, klipy, lyric video, filmy z sesji nagraniowych oraz wywiadów z muzykami, a także zdjęcia, obrazki i okładki ze zbliżających się płyt CD oraz tracklisty (listy utworów) nowych premier muzycznych. W ramach serwisu prezentujemy między innymi nowości z następujących gatunków: premiery Hip-Hop, Pop, Rock, Metal, R&B, czy też muzyki elektronicznej. Piszemy również o aktualnych informacjach muzycznych, a także zamieszczamy wiadomości o wydawnictwach na płytach CD oraz zapisach koncertów w formacie DVD i Blu-ray. Nadchodzące premiery muzyczne 2021 mają aktualne daty wydań w Polsce lub na świecie.
Data ostatniej aktualizacji:

 Newsy

Gatunek:
Wszystkie


Reklama

 Ranking

Gatunek:
Wszystkie


Hip-Hop
Hip-Hop
Hip-Hop
Rock
37 dni, 13 godzin
7. WdoWa - HANNA (2021)
Hip-Hop
Metal
Metal
16 dni, 14 godzin
9. Haggard - Grimm (2020)
Metal
 W sklepach
Na żywo

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie
Wszystkie
Pop
Rock
Metal
Hip-Hop
Elektroniczna
Alternatywa
Blues/Jazz
Country
Filmowa
Folk/Ludowa
Klasyka
Punk
Reggae/Ska
Soul/RnB
Składanki
Koncerty/Live
Inne
Będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach związanych z premierą (zmiana daty, nowy trailer itp.) jak i o samej premierze.
E-mail:
Zapamiętaj adres e-mail