niedziela, 28 listopada

Oznaczenie treści
 

Tanya Janca - Alicja i Bob. Bezpieczeństwo aplikacji w praktyce

(2021)
IT

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Tanya Janca - Alicja i Bob. Bezpieczeństwo aplikacji w praktyce

Data premiery

wtorek
07.12.2021
8 dni, 9 godzin
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Informatyka
Ranking:
1650   3233

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Media bezustannie donoszą o spektakularnych wpadkach w zakresie bezpieczeństwa aplikacji. Konsekwencją udanego ataku bywają straty finansowe, kompromitacja, niekiedy zagrożenie bezpieczeństwa narodowego. Aby tego uniknąć, wszyscy zainteresowani - od architekta po użytkownika - powinni stale uaktualniać i stosować w praktyce zasady bezpieczeństwa systemów informatycznych. Jednak szczególna odpowiedzialność spoczywa na projektantach i programistach aplikacji, gdyż podejmowanie działań zabezpieczających na wczesnych etapach opracowywania oprogramowania daje o wiele lepsze rezultaty niż rozwiązywanie problemów w fazie testowania.
To książka przeznaczona dla programistów, projektantów aplikacji i osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo informacji. Jest napisana w sposób bezpośredni, przystępny, bez fachowego żargonu i zawiłości. Zawarte w niej koncepcje bezpiecznego projektowania i programowania wzbogacono o praktyczne kody, ćwiczenia i przykłady. Aby ułatwić zrozumienie przedstawionych treści, posłużono się przykładem Alicji i Boba, których życie zawodowe, a także podejmowane przez nich przedsięwzięcia i realizowane zadania wpływają na decyzje dotyczące bezpieczeństwa aplikacji. Znajdziemy tu również odpowiedzi na wiele pytań nurtujących osoby zaczynające pracę w tej dziedzinie, a liczne wskazówki, wytyczne i opisy dobrych praktyk z pewnością ułatwią poprawne stosowanie zasad bezpieczeństwa w tworzonym oprogramowaniu.
W książce między innymi:
najważniejsze zasady bezpieczeństwa w koncepcjach projektowych,
wytyczne bezpiecznego programowania,
modelowanie zagrożeń i testowanie,
współczesne zagrożenia dla bezpieczeństwa aplikacji i metody obrony przed nimi,
protokoły bezpieczeństwa dla programistów i personelu informatycznego.
Alicja i Bob już to wiedzą. Bezpieczeństwo jest bezcenne!
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy zostanie wydana książka Alicja i Bob. Bezpieczeństwo aplikacji w praktyce?

Książka debiutowała będzie 7 grudnia 2021 (data premiery w Polsce). Aby zmienić wyświetlaną datę należy kliknąć w odpowiednią flagę. Domyślnie pokazywany region można zmienić w ustawieniach konta.

Chcę otrzymywać informacje o zmianach dotyczących książki. W jaki sposób tego dokonać?

Aby śledzić bieżące wieści o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na podany adres e-mail zostaną wysłane powiadomienia o zmianach. Informacje o zmianach pojawią się również na stronie "Aktualności".

Czy istnieje możliwość zarekomendowania książki innym osobom?

Książkę można polecić poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Ile trzeba zarezerwować na książkę?

W celu zobaczenia ceny książki Alicja i Bob. Bezpieczeństwo aplikacji w praktyce kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę nabyć książkę Alicja i Bob. Bezpieczeństwo aplikacji w praktyce. W którym miejscu można zakupić ten tytuł?

Alicja i Bob. Bezpieczeństwo aplikacji w praktyce jest do dostania tutaj. Wszystkie sklepy dostępne są w zakładce "Gdzie kupić?" znajdującej się po prawej stronie.

W którym miejscu mogę obejrzeć najświeższe doniesienia odnośnie książki Alicja i Bob. Bezpieczeństwo aplikacji w praktyce?

W celu poczytania bieżących raportów należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

Jak mogę zaproponować notę dla tej książki?

Żeby to zrobić trzeba wyznaczyć konkretną ocenę w pięciopunktowej skali, a następnie potwierdzić wybór kliknięciem. Tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą oddać swój głos.

Jak obliczono ocenę książki?

Premiera książki Alicja i Bob. Bezpieczeństwo aplikacji w praktyce nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który pisarz stworzył tę książkę?

Tanya Janca jest autorem książki Alicja i Bob. Bezpieczeństwo aplikacji w praktyce. Aby sprawdzić inne książki napisane przez tego autora kliknij w jego nazwisko lub kliknij utaj.

Jakie wydawnictwo wyda tę książkę?

Wydawnictwo Helion czuwa nad wydaniem książki. Aby sprawdzić inne książki wydane przez tę firmę kliknij w jej nazwę lub kliknij utaj.

Na stronie podane są mylne informacje. Gdzie mogę to zgłosić?

Żeby zgłosić korektę należy wypełnić formularz znajdujący się tutaj. Poprawić można nieprawidłowe daty, opisy, okładki oraz dodać nowe trailery.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Tanya Janca - Alicja i Bob. Bezpieczeństwo aplikacji w praktyce? Kiedy wychodzi Tanya Janca - Alicja i Bob. Bezpieczeństwo aplikacji w praktyce?
Data wydania książki zaplanowana została na 07.12.2021. Nowa książka Tanya Janca z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Tanya Janca - Alicja i Bob. Bezpieczeństwo aplikacji w praktyce data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 7 grudnia 2021, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie