sobota, 29 stycznia

Oznaczenie treści
 

Tanya Janca - Alicja i Bob. Bezpieczeństwo aplikacji w praktyce

(2021)
IT

Obserwuj premierę
Ocena:


Tanya Janca - Alicja i Bob. Bezpieczeństwo aplikacji w praktyce

Data premiery

wtorek
07.12.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Informatyka
Ranking:
992   2210

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Media bezustannie donoszą o spektakularnych wpadkach w zakresie bezpieczeństwa aplikacji. Konsekwencją udanego ataku bywają straty finansowe, kompromitacja, niekiedy zagrożenie bezpieczeństwa narodowego. Aby tego uniknąć, wszyscy zainteresowani - od architekta po użytkownika - powinni stale uaktualniać i stosować w praktyce zasady bezpieczeństwa systemów informatycznych. Jednak szczególna odpowiedzialność spoczywa na projektantach i programistach aplikacji, gdyż podejmowanie działań zabezpieczających na wczesnych etapach opracowywania oprogramowania daje o wiele lepsze rezultaty niż rozwiązywanie problemów w fazie testowania.
To książka przeznaczona dla programistów, projektantów aplikacji i osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo informacji. Jest napisana w sposób bezpośredni, przystępny, bez fachowego żargonu i zawiłości. Zawarte w niej koncepcje bezpiecznego projektowania i programowania wzbogacono o praktyczne kody, ćwiczenia i przykłady. Aby ułatwić zrozumienie przedstawionych treści, posłużono się przykładem Alicji i Boba, których życie zawodowe, a także podejmowane przez nich przedsięwzięcia i realizowane zadania wpływają na decyzje dotyczące bezpieczeństwa aplikacji. Znajdziemy tu również odpowiedzi na wiele pytań nurtujących osoby zaczynające pracę w tej dziedzinie, a liczne wskazówki, wytyczne i opisy dobrych praktyk z pewnością ułatwią poprawne stosowanie zasad bezpieczeństwa w tworzonym oprogramowaniu.
W książce między innymi:
najważniejsze zasady bezpieczeństwa w koncepcjach projektowych,
wytyczne bezpiecznego programowania,
modelowanie zagrożeń i testowanie,
współczesne zagrożenia dla bezpieczeństwa aplikacji i metody obrony przed nimi,
protokoły bezpieczeństwa dla programistów i personelu informatycznego.
Alicja i Bob już to wiedzą. Bezpieczeństwo jest bezcenne!
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Tanya Janca - Alicja i Bob. Bezpieczeństwo aplikacji w praktyce? Kiedy wychodzi Tanya Janca - Alicja i Bob. Bezpieczeństwo aplikacji w praktyce?
Data wydania książki zaplanowana została na 07.12.2021. Nowa książka Tanya Janca z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Tanya Janca - Alicja i Bob. Bezpieczeństwo aplikacji w praktyce data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 7 grudnia 2021, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie