piątek, 31 maja

Oznaczenie treści
 

Neil deGrasse Tyson - Gwiezdny posłaniec. Nasza cywilizacja z perspektywy kosmicznej

(2024)
Faktu

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Neil deGrasse Tyson - Gwiezdny posłaniec. Nasza cywilizacja z perspektywy kosmicznej

Data premiery

środa
05.06.2024
5 dni
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
383   632

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Spoglądając na naszą cywilizację z kosmicznego dystansu, Neil deGrasse Tyson rzuca nowe światło na najważniejsze linie podziału współczesnego społeczeństwa. Pisze o wojnie, polityce, religii, prawdzie, pięknie, płci i rasie w sposób, który zachęca nas do głębszego poczucia jedności.W czasach, gdy poglądy polityczne i postawy kulturowe ulegają wyjątkowej polaryzacji, Tyson przychodzi z bardzo potrzebnym antidotum na społeczne rozłamy, odwołując się z pasją do dwóch źródeł oświecenia: perspektywy kosmicznej i racjonalności nauki.Przyjęcie takiego punktu widzenia – jak pokazuje niejedna historia – może wywołać nasz wewnętrzny reset i ponowną kalibrację życiowych priorytetów. Perspektywa kosmiczna sprawia bowiem, że społeczeństwo, cywilizacja i jej zdobycze kulturowe zyskują zupełnie inny wymiar.W „Gwiezdnym posłańcu” Tyson pokazuje, jak bardzo ludzka jest nauka: jak jej metody, narzędzia i odkrycia – w rzeczywistości bardzo dalekie od swojego zimnego, wyzbytego uczuć stereotypu – ukształtowały współczesną cywilizację i stworzyły krajobraz, w którym żyjemy, pracujemy i bawimy się. To dzięki nauce i racjonalnemu myśleniu nasz światopogląd może stać się głębszy i bardziej świadomy, pozbawiony bezpodstawnych uprzedzeń i nieuzasadnionych emocji.Neil deGrasse Tyson w swojej książce dzieli się z czytelnikiem cennymi spostrzeżeniami: od uwag na temat rozwiązywania globalnych konfliktów po uświadomienie nam, jak cenne i wyjątkowe jest bycie żywym. Ujawnia dziesięć pięknych i inspirujących prawd o społeczeństwie i zabiera nas w fascynującą podróż, dzięki której zaczniemy głębiej i bardziej świadomie postrzegać otaczający nas wszechświat i nasze miejsce w jego bezmiarze.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy będzie premiera książki Gwiezdny posłaniec. Nasza cywilizacja z perspektywy kosmicznej?

Książka będzie dostępna 5 czerwca 2024 (premiera w Polsce). Aby zobaczyć daty z innych regionów należy kliknąć w odpowiednią flagę. Dodatkowe ustawienia regionalne dostępne są w zakładce "Moje konto".

Chcę dostawać świeże wieści o zmianach dotyczących książki. W jaki sposób tego dokonać?

Aby śledzić aktualne komunikaty o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach zostaną wysłane na e-mail oraz pojawią się na stronie "Aktualności".

Gdzie mogę zasugerować książkę znajomym?

Premierę można zasugerować innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Ile trzeba zapłacić za książkę?

Aby dowiedzieć się ile trzeba zarezerwować na książkę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

Chcę nabyć książkę Gwiezdny posłaniec. Nasza cywilizacja z perspektywy kosmicznej. W którym miejscu można zakupić ten produkt?

Gwiezdny posłaniec. Nasza cywilizacja z perspektywy kosmicznej można zakupić tutaj. Sklepy sprzedające ten produkt znajdują się po prawej stronie.

Na jakiej stronie mogę znaleźć najnowsze materiały odnośnie książki?

Aby obejrzeć najnowsze raporty należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.

W którym miejscu mogę przyporządkować notę dla tego tytułu?

Aby ocenić książkę trzeba wskazać odpowiednią wartość w pięciopunktowej skali, a następnie zapieczętować wybór kliknięciem. Żeby oddać głos trzeba posiadać konto w serwisie.

Jak wyliczana jest ocena?

Premiera książki Gwiezdny posłaniec. Nasza cywilizacja z perspektywy kosmicznej nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który pisarz tworzy tę książkę?

Neil deGrasse Tyson to twórca tej książki. Aby zobaczyć listę utworów napisanych przez tego autora kliknij w jego nazwisko w polu "Informacje" lub kliknij utaj.

Jaka firma dogląda wydania tej książki?

Wydawnictwo Insignis pracuje nad wydaniem książki. Kliknij utaj albo w nazwę firmy, żeby wyświetlić inne książki przez nią wydane.

Na tej stronie przedstawione są mylne informacje. Gdzie mogę zgłosić poprawkę?

Aby tego dokonać należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik dostępny jest nad polem "Informacje". Zgłaszać można błędne daty premiery, opisy, okładki lub plakaty oraz zwiastuny.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Neil deGrasse Tyson - Gwiezdny posłaniec. Nasza cywilizacja z perspektywy kosmicznej? Kiedy wychodzi Neil deGrasse Tyson - Gwiezdny posłaniec. Nasza cywilizacja z perspektywy kosmicznej?
Data wydania książki zaplanowana została na 05.06.2024. Nowa książka Neil deGrasse Tyson z 2024 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2024 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Neil deGrasse Tyson - Gwiezdny posłaniec. Nasza cywilizacja z perspektywy kosmicznej data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 5 czerwca 2024, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie