Co sprawia, że nie ma osoby, która nie słyszałaby o FBI? Wbrew pozorom renoma Federalnego Biura Śledczego nie wzięła się z imponującego budżetu, użycia zaawansowanej technologii czy najnowocześniejszego uzbrojenia. Organizacja zawdzięcza rozgłos szczególnemu kodeksowi, który wymaga od wszystkich nieustannego dążenia do doskonałości. Oznacza to, że do każdego zadania, nawet najbardziej trywialnego i błahego, agenci FBI podchodzą z zapałem i determinacją. Niezależnie od tego, co mają do wykonania ― czy jest to coś prostego, czy tropią morderców, złodziei lub szpiegów ― zawsze...
Jaka przyszłość czeka największą europejską gospodarkę
Do niedawna Niemcy jawiły się jako wzór sukcesu gospodarczego i politycznego. Wydawało się, że napędzany eksportem niemiecki model gospodarczy zapewnia pomyślność i dobrobyt, a Angela Merkel jest „prawdziwym przywódcą wolnego świata”. Zmiany geopolityczne z ostatnich lat pokazały jednak, że za wieloletnie uzależnienie od taniego rosyjskiego gazu czy niemożność dotrzymania kroku firmom motoryzacyjnym z USA i Chin w wyścigu do elektromobilności Niemcy muszą zapłacić wysoką cenę.
Wolfgang Münchau dowodzi,...
W Stanach Zjednoczonych epidemia uzależnień od leków przerodziła się w poważny kryzys, o którym mówi dziś cały świat. A co się dzieje w Polsce? Choć skala problemu jest inna, to mechanizmy bywają zatrważająco podobne. Nadużywanie pigułek i uzależnienie od leków nie musi zaczynać się od czarnego rynku. Wystarczą leki dostępne w aptekach, na receptę lub nie, a nawet suplementy diety przyjmowane bezmyślnie, często w kombinacjach, które mogą okazać się toksyczne.
Autor zagląda za kulisy polskiej farmakologii. Opisuje szkodliwe skutki nieodpowiedzialnego samoleczenia, nadużywania...
Historia spektakularnego upadku giełdy kryptowalut FTX i jej tajemniczego założyciel.
Kiedy Michael Lewis poznał go po raz pierwszy, Sam Bankman-Fried był najmłodszym miliarderem na świecie i prawdziwym Gatsbym w świecie kryptowalut. Prezesi, celebryci, a nawet przywódcy niewielkich krajów rywalizowali o jego czas i pieniądze, po tym jak praktycznie z dnia na dzień trafił na listę „Forbesa”. Kim był ten rozczochrany facet w pogniecionej koszulce i szortach, który grał w gry wideo podczas wywiadów i spotkań na Zoomie?
Michael Lewis, autor bestsellerowych książek poświęconych...
Jak w kolekcji malarskich fałszywek znalazł się jedyny polski obraz van Gogha? Kto niszczył erotyczne listy Fryderyka Chopina? Czy najsłynniejszy posąg słowiańskich pogan to współczesne dzieło szaleńca?
Czas odpowiedzieć na przemilczane pytania.
Nikt nie uwierzyłby w legendarny skarb Inków, gdyby nie potwierdzały go kościelne dokumenty. Młody chłopak uratował gotycki zamek, wmawiając nazistom, że zbudowali go Krzyżacy. Tajemniczego średniowiecznego manuskryptu kryptolodzy nie rozszyfrowali do dziś.
Historia, którą pokazuje dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński, odsłania niebezpieczne związki Rafała Trzaskowskiego potwierdzające, że za każdą publiczną twarzą kryje się wiele niewidocznych rąk i ujawnia opatrzone klauzulą tajemnicy fakty,:
kulisy kariery: jak wiceszef Platformy Obywatelskiej zdobył polityczną pozycję i kto naprawdę za tym stoi?
ukryte interesy: jak jego osobiste ambicje splatały się z przedsięwzięciami wielkich korporacji i tajemniczych fundacji?
mechanizmy działania: jak używając manipulacji i mistyfikacji wywierał wpływ na polską rzeczywistości i dlaczego...
4 kwietnia 1942 roku. Statek z pierwszymi Polakami dociera do Pahlawi w Iranie. Wita ich piaszczysta plaża – to tutaj powstanie miasteczko: setki białych namiotów, które na długie tygodnie staną się domem dla kilkudziesięciu tysięcy ludzi. Niektórzy po zejściu na ląd całują perską ziemię.
Ci, którzy przeżyli podróż z Sybiru, wierzą w szansę na normalne życie, mają nadzieję na powrót do Polski i ponowne spotkanie z bliskimi. Liczą, że tutaj ich los się odmieni.
Zainspirowana historią własnej rodziny autorka pieczołowicie rekonstruuje ścieżki Polaków w Iranie. Przeczesuje...
Miasto to pomnik człowieka. Z impetem zderzających się płyt tektonicznych niszczymy stare i tworzymy nowe krajobrazy. Czy można opowiedzieć historię miasta inaczej, by ani człowiek, ani beton, żelazo czy szkło nie były głównymi bohaterami? Niech będą nimi pozostałości prastarych puszcz, rosnące na pomnikach porosty, ale i ruderalne samosiejki kiełkujące spomiędzy chodnikowych płyt. Ta osobista, poetycka książka nauczy was dostrzegać przyrodę wokoło i sprawi, że odkryjecie swoją okolicę na nowo.
Stanisław Łubieński – kulturoznawca, ukrainista, z zamiłowania przyrodnik....
„Przeklęty jest to kraj, który mieści w sobie tyle piękna, że stał się jego synonimem” – pisze Mateusz Mazzini w fascynującym reportażu o państwie, o którym myślimy, że jest częścią naszego wspólnego, europejskiego dziedzictwa. Pod podszewką bogactwa kulturowego, rozpoznawalnych na całym świecie krajobrazów i idealnych do fotografowania widoków kryją się opisane przez autora wielkie kryzysy, społeczne sprzeczności, a także nadchodząca apokalipsa gospodarcza i klimatyczna.
Powszechna korupcja, pojawienie się afrykańskich mafii, nielegalna imigracja i rosnące...
Styl, szyk i elegancja – trudno sobie wyobrazić, że tak można określić modę kobiecą w ponurej rzeczywistości PRL. A jednak. Do rewolucji w ubiorze przyczynił się założony w 1957 roku w Łodzi dom mody Telimena, który szybko zaczął wyznaczać trendy na polskich ulicach.
Ubrania Telimeny były pożądane przez niemal wszystkie Polki: nie tylko zwykłe kobiety, ale także aktorki, piosenkarki, prezenterki. To właśnie łódzkie przedsiębiorstwo przygotowało kreację dla Wisławy Szymborskiej na uroczystość wręczenia Nagrody Nobla. Za kulisy pokazów mody i do wzorcowni wpadały gwiazdy...
To, czego nie można było wykrzyczeć światu, zostało zakopane w ziemi.
Tuż po rozpoczęciu II wojny światowej Emanuel Ringelblum, trzydziestodziewięcioletni historyk, nauczyciel i działacz społeczny, zaczyna gromadzić informacje o życiu Żydów pod okupacją niemiecką. Niedługo potem zaprasza do współpracy innych – podobnie jak on historyków i społeczników, a także ekonomistów, literatów, przedsiębiorców. W getcie warszawskim powstaje tajna organizacja Oneg Szabat („Radość soboty”), która ma zbierać dowody na istnienie żydowskiego świata: relacje, dzienniki, prywatną...
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego tak mało kobiet pojawia się na kartach podręczników? Albo kto naprawdę stoi za największymi odkryciami naukowymi i technologicznymi?
Leonie Schöler w swojej przełomowej książce ujawnia zaskakującą historię kradzieży intelektualnych na masową skalę, których ofiarami były ONE – kobiety.
Od Rosalind Franklin, bez której struktura DNA wciąż mogłaby pozostać tajemnicą, po Milevę Marić, której geniusz matematyczny był fundamentem powstania teorii względności Einsteina.
Nieopowiedziana historia bojowniczek ruchu oporu w nazistowskich gettach
Jedna z najciekawszych historii II wojny światowej, wstrząsająca i inspirująca. Opowieść o walce o wolność, odwadze, kobiecej przyjaźni i wyjątkowej woli przetrwania. Dynamiczny
i emocjonalny portret zbiorowy zapomnianych bohaterek, młodych żydowskich kobiet, które stały się bojowniczkami ruchu oporu.
Judy Batalion – wnuczka polskich Żydów ocalałych z Holokaustu – przenosi czytelników
...
BLIZZARD – HISTORIA KREATYWNOŚCI, FRUSTRACJI, PASJI I ZDRADY
Dla fanów gier wideo nazwa Blizzard Entertainment kiedyś oznaczała perfekcję. Renomowane studio stojące za klasykami takimi jak Diablo i World of Warcraft słynęło z tego, że stawiało radość z grania ponad wszystko. To, co zaczęło się jako marzenie dwóch studentów UCLA – tworzenie gier, w które sami chcieli grać – przerodziło się w gamingowe imperium z tysiącami pracowników, milionami fanów i miliardowymi przychodami.
Jednak w 2013 roku, gdy Blizzard anulował jeden ze swoich najbardziej oczekiwanych projektów,...
Odkryj magiczną Chorwację w podróży pełnej słońca, szumu morza i zapachu rozmarynu.
Polacy dobrze znają i kochają ten kraj – to jeden z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych. Chorwacja kusi różnorodnością krajobrazów: od malowniczych plaż ciągnących się wzdłuż wybrzeża Adriatyku, przez dzikie wyspy i majestatyczne góry skrywające setki kilometrów szlaków pieszych, po zabytkowe miasta z wąskimi uliczkami i kamiennymi domami.
Ewelina Sadura Marinović, Polka mieszkająca na wyspie Brač, zaprasza w podróż po Dalmacji – zarówno tej dobrze znanej, jak i pełnej...
PowieśćSensacja i KryminałHorror i ThrillerFantastykaInformatykaBiografieBiznes i MarketingDla dzieciDla młodzieżyHistoriaLiteratura FaktuNaukaPodróżePoradnikiPublicystykaRomanseSztukaAudiobookCzasopismaKomiksyInne[X]
Na kiedy zaplanowana jest premiera nowych książek znanych autorów? W tej kategorii zawarte są informacje o tym, kiedy dostępne będą najnowsze dzieła literackie i publikacje oraz jaka jest obowiązująca data premiery nowych książek pisarzy z Polski i ze świata. Znaleźć tutaj można także fragmenty utworów, a także obrazki i okładki ze zbliżających się bestsellerów oraz nowych premier książkowych. Na stronach serwisu przedstawiamy między innymi nowości z wymienionych gatunków: premiery książek dla młodzieży, fantastyka, romanse, powieści, horror i thriller, sensacja i kryminał, a także poradniki, publicystyka oraz podróże. Zamieszczamy też świeże informacje literackie, a także wiadomości o wydawnictwach typu audiobook na płytach CD. Premiery książek 2025 mają ciągle uaktualniane daty wydania w Polsce lub na świecie.
Cat Bohannon - Ewa. Ewolucja jest kobietą. Kobiece ciało i 200 milionów lat naszej historii Cat Bohannon - Eve: How The Female Body Drove 200 Million Years Of Human Evolution
Frank Figliuzzi - Byłem agentem FBI. Tajniki Kodeksu Biura (2025)
Wolfgang Munchau - Kaput. Koniec niemieckiego cudu gospodarczego (2025)
Arkadiusz Lorenc - Polska na prochach (2025)
Michael Lewis - Dążąc do nieskończoności. Wzlot i upadek króla kryptowalut (2025)
Jakub Kuza - Genialnie zmyślone? Skarby, fałszerstwa, mistyfikacje (2025)
Wojciech Sumliński - Niebezpieczne związki Rafała Trzaskowskiego (2025)
Katarzyna Rodacka - Domy na piasku. Polacy w Iranie (1942-1945) (2025)
Stanisław Łubieński - Drugie życie Czarnego Kota (2025)
Mateusz Mazzini - Włochy prawdziwe. Podróż śladami mafii, migracji i kryzysów (2025)
Katarzyna Jasiołek - Dom mody Telimena. Co nosiły Polki (2025)
Marta Grzywacz - Radość soboty. Archiwum życia i śmierci (2025)
Leonie Scholer - Okradzione. Jak kobiety napisały historię, a mężczyźni okryli się chwałą (2025)
Judy Batalion - Blask nowych dni (2025)
Jason Schreier - Play Nice. Powstanie, upadek i przyszłość Blizzarda (2025)