wtorek, 19 października

Oznaczenie treści
 

Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek - A bodaj Ci nóżka spuchła, czyli co śmieszyło i śmieszy

(2021)
Nauka

Obserwuj premierę
Ocena:


Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek - A bodaj Ci nóżka spuchła, czyli co śmieszyło i śmieszy

Data premiery

środa
13.10.2021
6 dni temu
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Nauka
Ranking:
129   215

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Rozmowa rzeka znanej i lubianej pary Jerzy Bralczyk - Michał Ogórek. Z czego śmieją się Polacy, a co było zabawne dla starożytnych Greków? Autorzy przekomarzają się i dyskutują o humorze specyficznie narodowym, regionalnym, charakterystycznym dla profesorów, aktorów, a nawet dla Pana Boga. Skaczą z epoki do epoki, od polityki do piosenki, od kabaretu do komedii - i z powrotem, cały czas w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, co nam daje humor, jakie potrzeby zaspokaja.
Bralczyk i Ogórek przedzierają się przez gałęzie humoru szczególnie wybujałe w Polsce, ale też wracają do własnych młodych lat i dzieciństwa, by cytować rozmaite wierszyki, również te edukujące przez makabrę, i wspominać, co śmieszyło kiedyś, a dzisiaj już nie przejdzie. Wszystko to jest okraszone niezwykłą znajomością literatury, filmu i kabaretu, nie tylko zresztą krajowej produkcji. Wyborna lektura.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek - A bodaj Ci nóżka spuchła, czyli co śmieszyło i śmieszy? Kiedy wychodzi Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek - A bodaj Ci nóżka spuchła, czyli co śmieszyło i śmieszy?
Data wydania książki zaplanowana została na 13.10.2021. Nowa książka Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek - A bodaj Ci nóżka spuchła, czyli co śmieszyło i śmieszy data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 13 października 2021, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie