wtorek, 11 maja

Oznaczenie treści
 

Gustaw Herling-Grudziński - Inny Świat. Zapiski sowieckie. Dzieła zebrane. Tom 4

(2020)
Powieść

Obserwuj premierę
Ocena:


Gustaw Herling-Grudziński - Inny Świat. Zapiski sowieckie. Dzieła zebrane. Tom 4

Data premiery

czwartek
24.06.2021
43 dni, 22 godzin
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Powieść
Ranking:
195   322

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Jedno z najważniejszych świadectw więźnia łagru i zarazem jeden z najistotniejszych utworów w historii polskiej i światowej literatury XX wieku.
Wstrząsająca wiwisekcja mechanizmów sowieckiego totalitaryzmu i obraz ludzkiej natury wystawionej na najcięższą z prób. Słowem: książka, którą – jak stwierdził Albert Camus – "powinno się wydawać i czytać we wszystkich krajach świata".
"Są to opowieści o niewyobrażalnym zdziczeniu i upodleniu ludzi, ale też – o heroicznym poszukiwaniu nadziei i wolności, miłości i przyjaźni, a więc uczuć, które obóz miał całkowicie zniszczyć".
Włodzimierz Bolecki
"Jako dwudziestoletni chłopiec znalazłem się w samym środku totalitarnego wieku i [... ] w łagrze sowieckim uczyłem się, na czym polega w praktyce ta «nowa moralność», którą postanowili wprowadzić w życie ideolodzy totalitaryzmu. Uczyłem się więc na własnej skórze, jakie są zasady, podstępy i zasadzki zastawione przez totalitaryzm na człowieka - i jakie wynikają z niego zagrożenia dla naszego człowieczeństwa".
Gustaw Herling-Grudziński
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Gustaw Herling-Grudziński - Inny Świat. Zapiski sowieckie. Dzieła zebrane. Tom 4? Kiedy wychodzi Gustaw Herling-Grudziński - Inny Świat. Zapiski sowieckie. Dzieła zebrane. Tom 4?
Data wydania książki zaplanowana została na 24.06.2021. Nowa książka Gustaw Herling-Grudziński z 2020 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Gustaw Herling-Grudziński - Inny Świat. Zapiski sowieckie. Dzieła zebrane. Tom 4 data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 24 czerwca 2021, czwartek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie