poniedziałek, 28 listopada

Oznaczenie treści
 

Andrew Morton - Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor

(2022)
Biografie

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Andrew Morton - Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor

Data premiery

środa
09.11.2022
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Biografie
Ranking:
111   181

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Biografia autora bestsellerów "New York Timesa". Idealna dla fanów "The Crown".
W dzieciństwie i młodości były najbliższymi sobie osobami i najlepszymi przyjaciółkami. Kiedy jednak zrządzeniem losu ich wuj Edward VIII postanowił abdykować, relacje między Elżbietą a Małgorzatą uległy drastycznej zmianie. Małgorzata już zawsze musiała dygać przed siostrą, którą nazywała dotąd "Lillibet", i spełniać jej życzenia.
Elżbieta patrzyła na wybryki młodszej siostry ze stoickim rozbawieniem, ale walka Małgorzaty o znalezienie sobie miejsca i pozycji w królewskim systemie – a także to, że niekiedy nie umiała sprostać jego oczekiwaniom – często były źródłem spięć i nieprzyjemności.
Ta fascynująca książka bada relacje sióstr na przestrzeni lat: od idylli wczesnego, odizolowanego od świata życia, poprzez trudne lata wojny, aż po rozejście się ich dróg po śmierci ojca i wstąpieniu Elżbiety na tron. Andrew Morton dzięki swojej wyjątkowej pozycji na dworze królewskim zapewnia wgląd w życie tych dwóch jakże różnych sióstr – jednej pełnej obowiązku i odpowiedzialności, drugiej pełnej buntu i niezgody – oraz opisuje trwały wpływ, jaki wywarły na Koronę, rodzinę królewską i sposoby jej dostosowania się do zmieniających się obyczajów XX wieku.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze (1)

Zdjęcie
~WolneLitery
2022-11-27 10:34

Bardzo dobrze napisana i rzetelna biografia! Opisuje dokładnie relacje jakie łączyły siostry przez całe ich życie. Dużo nowinek i ciekawostek! :)

 

Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor będzie debiutowała?

Książka Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor ma pojawić się 9 listopada 2022 (data wydania w Polsce). Aby zmienić wyświetlaną datę należy kliknąć w odpowiednią flagę. Wyświetlanie domyślnego regionu można skonfigurować w "Ustawieniach serwisu".

W jaki sposób można obserwować najnowsze raporty o premierze?

Aby dostawać bieżące informacje o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Zmiany można zobaczyć na stronie "Aktualności" lub otrzymać powiadomienie we wiadomości e-mail.

Czy dostępna jest możliwość zarekomendowania książki znajomym?

Można to zrobić klikając przycisk "Lubię to!" lub ysyłając e-mail do znajomych. Obydwie te opcje umieszczone są na pasku w górnej części strony.

Ile trzeba zarezerwować na książkę?

Żeby sprawdzić ile należy zarezerwować na książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Gdzie jest do zakupu książka Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor?

Książka jest do zakupu tutaj. Więcej można znaleźć w zakładce "Gdzie kupić?" znajdującej się z prawej strony.

Na jakiej stronie mogę obejrzeć nowe wieści odnośnie książki Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor?

Bieżące materiały znajdują się w kolumnie "Newsy", która umieszczona jest po prawej stronie.

Gdzie można wystawić notę dla tej książki?

Żeby ocenić książkę trzeba nadać odpowiednią wartość w skali od 1 do 5, a następnie zaakceptować wybór kliknięciem. Jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą zagłosować.

Na jakiej podstawie zliczana jest nota książki?

Premiera książki Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który pisarz odpowiedzialny jest za tę książkę?

Andrew Morton to osoba odpowiedzialna za napisanie książki. Kliknięcie w nazwisko pisarza spowoduje wyświetlenie innych wydawnictw książkowych przez niego napisanych. Z funkcji tej można skorzystać przechodząc do pola "Informacje".

Jakie wydawnictwo sprawuje pieczę nad wydaniem tej książki?

Książka zostanie wydana przez firmę Marginesy. W celu wyświetlenia listy książek tego wydawcy kliknij w jego nazwę lub kliknij utaj.

Zaobserwowałem na stronie przekłamane dane. W jaki sposób mogę zgłosić poprawkę?

Aby to zrobić należy skorzystać z opcji "zgłoś poprawkę" umieszczonej nad polem "Informacje". W ramach tej funkcji można zgłosić między innymi aktualizację daty, dodać lub zmienić opis, zamieścić zwiastun oraz trailer, czy też przesłać nową okładkę lub plakat.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Andrew Morton - Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor? Kiedy wychodzi Andrew Morton - Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor?
Data wydania książki zaplanowana została na 09.11.2022. Nowa książka Andrew Morton z 2022 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2022 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Andrew Morton - Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 9 listopada 2022, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie