poniedziałek, 13 lipca

Oznaczenie treści
 

Władysław Duczko - Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów

(2016)
Historia

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Władysław Duczko - Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów

Data premiery

czwartek
26.04.2018
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Książka opisująca początki państwa polskiego autorstwa wybitnego historyka-archeologa prof. Władysława Duczki, wydana z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski.
"Od Sclavinii do Polanii" to próba nowego spojrzenia na zagadkę, jaką było pojawienie się na arenie europejskiej władztwa Piastów, które miało własną dynastię, siłę militarną i wykazywało wielką energię w działaniu, a o którego początkach nie wspominały żadne ówczesne źródła pisane. Na tle dziejów średniowiecznej Europy środkowej ukazana została specyfika piastowskiego władztwa.

Książka daje nam wgląd w funkcjonowanie struktury państwa będącego prywatną własnością jednej rodziny, wprowadza w świat militarnych konfrontacji i aliansów matrymonialnych. Poznajemy kulisy przełomowej decyzji Mieszka I o przyjęciu chrztu, podjętej nie pod przymusem, ale w wyniku trafnej analizy sytuacji, która doprowadziła go do przekonania, że podstawą jego polityki powinno być parcie na zachód i stanie się jego częścią, na własnych warunkach.

W książce poruszana jest problematyka ekonomiczna, znaczenie kontaktów z największym animatorem ówczesnego handlu, Skandynawami, przez których Piastowie zostali włączeni do najbardziej zyskownej wymiany – handlu ludźmi. Przy tej okazji będzie się można dowiedzieć, czy to prawda, że Mieszko I był wikingiem.Komentarze (5)

Zdjęcie
~księgarz
2019-09-26 21:50

Raczej o 3 lata bo już mają 1,5 roku opóźnienia...

 

Zdjęcie
~Janusz
2018-04-20 12:12

Życie to się ukarze ...

 

Zdjęcie
~Janusz
2018-04-15 20:25

W telewizji rok te u trzech panów omawiało ta książkę mając ja w rękach... to co mieli w rękach i co omawiali :(

 

Zdjęcie
~kibic
2017-09-18 11:42

Fascynujący wyścig między Władysławem Duczko, a George R.R. Martinem o to, kto z nich więcej razy przełoży wydanie książki.

 

Zdjęcie
~Marcin Skalski
2017-02-14 11:59

Witam,

Proszę o informację czy data premiery tej książki została przesunięta o trzy miesiące? (tak słyszałem).

 

Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Na kiedy ustalona została premiera książki Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów?

Książka będzie dostępna 26 kwietnia 2018 (data wydania w Polsce). Pokazywaną datę można zmienić kliknąć w odpowiednią flagę. Domyślnie wyświetlany region można zmienić w ustawieniach konta.

Chcę dostawać na bieżąco doniesienia o zmianach dotyczących książki. W jaki sposób tego dokonać?

Aby otrzymywać aktualne doniesienia o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach wysłane zostaną we wiadomości e-mail oraz będą opublikowane na stronie "Aktualności".

Gdzie mogę zarekomendować książkę innym osobom?

Książkę można zarekomendować poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Jaką kwotę trzeba zapłacić za książkę?

Żeby zobaczyć ile należy odłożyć na książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę zamówić książkę Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów. W którym sklepie jest dostępny do dostania ten tytuł?

Książka Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów jest do zakupu tutaj. Sklepy, które sprzedają ten produkt znajdują się w polu "Gdzie kupić?" umieszczonym po prawej stronie.

Na jakiej stronie mogę znaleźć nowe komunikaty odnośnie książki?

W celu obejrzenia świeżych wieści należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

Jak można wystawić notę dla tej książki?

Aby ocenić książkę należy zaznaczyć konkretną wartość w pięciopunktowej skali, a następnie oznaczyć wybór kliknięciem. Opcja ta dostępna jest jedynie dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

Jaką metodą zliczana jest ocena?

Premiera książki Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który autor odpowiedzialny jest za tę książkę?

Władysław Duczko jest twórcą książki Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów. Żeby sprawdzić listę pozostałych książek tego twórcy należy udać się do pola "Informacje" i kliknąć w jego nazwisko albo kliknąć utaj.

Który wydawca zamierza wydać tę książkę?

Za wydanie książki odpowiada firma Trzecia Strona. Żeby poznać inne książki od tego wydawcy należy kliknąć utaj lub w jego nazwę w polu "Informacje".

Dostrzegłem na waszej stronie niedobre dane. W jaki sposób można je skorygować?

Aby to zrobić należy uzupełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik umieszczony jest nad polem "Informacje". Poprawiać można nieprecyzyjne daty oraz opisy, a także wnosić o dodanie okładek, odnośników i zwiastunów.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Władysław Duczko - Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów? Kiedy wychodzi Władysław Duczko - Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów?
Data wydania książki zaplanowana została na 26.04.2018. Nowa książka Władysław Duczko z 2016 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2018 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Władysław Duczko - Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 26 kwietnia 2018, czwartek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie