poniedziałek, 17 czerwca

Oznaczenie treści
 

Władysław Duczko - Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów

(2016)
Historia

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Władysław Duczko - Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów

Data premiery

czwartek
26.04.2018
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Książka opisująca początki państwa polskiego autorstwa wybitnego historyka-archeologa prof. Władysława Duczki, wydana z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski.
"Od Sclavinii do Polanii" to próba nowego spojrzenia na zagadkę, jaką było pojawienie się na arenie europejskiej władztwa Piastów, które miało własną dynastię, siłę militarną i wykazywało wielką energię w działaniu, a o którego początkach nie wspominały żadne ówczesne źródła pisane. Na tle dziejów średniowiecznej Europy środkowej ukazana została specyfika piastowskiego władztwa.

Książka daje nam wgląd w funkcjonowanie struktury państwa będącego prywatną własnością jednej rodziny, wprowadza w świat militarnych konfrontacji i aliansów matrymonialnych. Poznajemy kulisy przełomowej decyzji Mieszka I o przyjęciu chrztu, podjętej nie pod przymusem, ale w wyniku trafnej analizy sytuacji, która doprowadziła go do przekonania, że podstawą jego polityki powinno być parcie na zachód i stanie się jego częścią, na własnych warunkach.

W książce poruszana jest problematyka ekonomiczna, znaczenie kontaktów z największym animatorem ówczesnego handlu, Skandynawami, przez których Piastowie zostali włączeni do najbardziej zyskownej wymiany – handlu ludźmi. Przy tej okazji będzie się można dowiedzieć, czy to prawda, że Mieszko I był wikingiem.Komentarze (4)

Zdjęcie
~Janusz
2018-04-20 12:12

Życie to się ukarze ...

 

Zdjęcie
~Janusz
2018-04-15 20:25

W telewizji rok te u trzech panów omawiało ta książkę mając ja w rękach... to co mieli w rękach i co omawiali :(

 

Zdjęcie
~kibic
2017-09-18 11:42

Fascynujący wyścig między Władysławem Duczko, a George R.R. Martinem o to, kto z nich więcej razy przełoży wydanie książki.

 

Zdjęcie
~Marcin Skalski
2017-02-14 11:59

Witam,

Proszę o informację czy data premiery tej książki została przesunięta o trzy miesiące? (tak słyszałem).

 

Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy ma ukazać się książka Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów?

Książka Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów pojawi się 26 kwietnia 2018 (data wydania w Polsce). Należy kliknąć w odpowiednie flagi, żeby sprawdzić daty z innego regionu. Domyślnie wyświetlany region można zmienić w ustawieniach konta.

W jaki sposób mogę śledzić najświeższe raporty o premierze książki?

Aby otrzymywać wieści o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Zmiany można zobaczyć na stronie "Aktualności" lub otrzymać powiadomienie we wiadomości e-mail.

Chcę zarekomendować książkę znajomym. Jak mogę to zrobić?

Premierę można zasugerować znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Za ile mogę zakupić książkę?

W celu dowiedzenia się ile należy odłożyć na książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę zamówić książkę Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów. Gdzie mogę dostać ten produkt?

Książka Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów jest do znalezienia tutaj. Wszystkie sklepy dostępne są w zakładce "Gdzie kupić?" znajdującej się po prawej stronie.

W którym miejscu mogę znaleźć najświeższe wieści dotyczące książki?

W celu zobaczenia najnowszych newsów należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

W którym miejscu można przypisać ocenę dla tego tytułu?

Żeby ocenić książkę trzeba zaznaczyć właściwą wartość w pięciopunktowej skali, a następnie potwierdzić wybór kliknięciem. Swój głos mogą oddać jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu.

Jak zliczona została nota książki?

Premiera książki Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto tworzy tę książkę?

Władysław Duczko jest autorem książki. Kliknij utaj albo w nazwisko autora, żeby wyświetlić inne książki przez niego napisane.

Kto jest wydawcą?

Książka ma zostać wydana przez Trzecia Strona. Lista książek wydanych przez tę firmę znajduje się utaj.

Odnalazłem na tej stronie omyłkowe informacje. W jaki sposób mogę to zgłosić?

Aby to zrobić należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik dostępny jest nad polem "Informacje". Zgłaszać można między innymi nieaktualne daty, zmiany opisów, zwiastunów, okładek i plakatów.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Władysław Duczko - Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów? Kiedy wychodzi Władysław Duczko - Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów?
Data wydania książki zaplanowana została na 26.04.2018. Nowa książka Władysław Duczko z 2016 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2018 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Władysław Duczko - Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 26 kwietnia 2018, czwartek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie