czwartek, 24 maja

Oznaczenie treści
 

Władysław Duczko - Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów

(2016)
Historia

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


Władysław Duczko - Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów

Data premiery

czwartek
26.04.2018
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
2   4

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Książka opisująca początki państwa polskiego autorstwa wybitnego historyka-archeologa prof. Władysława Duczki, wydana z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski.
"Od Sclavinii do Polanii" to próba nowego spojrzenia na zagadkę, jaką było pojawienie się na arenie europejskiej władztwa Piastów, które miało własną dynastię, siłę militarną i wykazywało wielką energię w działaniu, a o którego początkach nie wspominały żadne ówczesne źródła pisane. Na tle dziejów średniowiecznej Europy środkowej ukazana została specyfika piastowskiego władztwa.

Książka daje nam wgląd w funkcjonowanie struktury państwa będącego prywatną własnością jednej rodziny, wprowadza w świat militarnych konfrontacji i aliansów matrymonialnych. Poznajemy kulisy przełomowej decyzji Mieszka I o przyjęciu chrztu, podjętej nie pod przymusem, ale w wyniku trafnej analizy sytuacji, która doprowadziła go do przekonania, że podstawą jego polityki powinno być parcie na zachód i stanie się jego częścią, na własnych warunkach.

W książce poruszana jest problematyka ekonomiczna, znaczenie kontaktów z największym animatorem ówczesnego handlu, Skandynawami, przez których Piastowie zostali włączeni do najbardziej zyskownej wymiany – handlu ludźmi. Przy tej okazji będzie się można dowiedzieć, czy to prawda, że Mieszko I był wikingiem.Komentarze (4)

Zdjęcie
~Janusz
2018-04-20 12:12

Życie to się ukarze ...

 

Zdjęcie
~Janusz
2018-04-15 20:25

W telewizji rok te u trzech panów omawiało ta książkę mając ja w rękach... to co mieli w rękach i co omawiali :(

 

Zdjęcie
~kibic
2017-09-18 11:42

Fascynujący wyścig między Władysławem Duczko, a George R.R. Martinem o to, kto z nich więcej razy przełoży wydanie książki.

 

Zdjęcie
~Marcin Skalski
2017-02-14 11:59

Witam,

Proszę o informację czy data premiery tej książki została przesunięta o trzy miesiące? (tak słyszałem).

 

Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy ma ukazać się książka Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów?

Książka ma zadebiutować 26 kwietnia 2018 (data premiery w Polsce). W celu wyświetlenia daty z innego regionu należy wybrać odpowiednią flagę. W celu zmiany domyślnie wyświetlanego regionu należy skorzystać z opcji dostępnej w ustawieniach konta.

W jaki sposób mogę śledzić najnowsze doniesienia o premierze?

Aby śledzić aktualne doniesienia o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Informacje o zmianach zostaną wysłane na podany adres e-mail oraz będą opublikowane na stronie "Aktualności".

Chcę powiedzieć o książce znajomym. Jak tego dokonać?

Książkę można zasugerować znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub wysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Ile należy zarezerwować na książkę?

Aby dowiedzieć się ile kosztuje książka Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

Chcę zamówić książkę Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów. Jaki sklep sprzedaje ten tytuł?

Książkę można zamówić tutaj. Więcej można znaleźć w zakładce "Gdzie kupić?" znajdującej się z prawej strony.

W którym miejscu mogę przeglądnąć najnowsze materiały dotyczące książki Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów?

W celu obejrzenia najnowszych materiałów należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

Czy można ocenić ten tytuł?

Żeby tego dokonać należy przyporządkować konkretną ocenę w skali od 1 do 5, a następnie zaakceptować wybór kliknięciem. Głos mogą oddać tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu.

Jak wyliczono notę książki?

Premiera książki Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który autor napisał tę książkę?

Twórcą jest Władysław Duczko. Aby zobaczyć listę utworów napisanych przez tego autora kliknij w jego nazwisko w polu "Informacje" lub kliknij tutaj.

Jakie wydawnictwo odpowiada za wydanie tej książki?

Wydawnictwo Trzecia Strona odpowiada za wydanie książki. Żeby zobaczyć jakie inne książki zostały wydane przez tę firmę należy kliknąć w ten odnośnik albo udać się do pola "Informacje" i kliknąć w nazwę wydawnictwa.

Na stronie zaprezentowane są pomylone dane. Gdzie mogę to zgłosić?

Aby tego dokonać należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik umieszczony jest nad polem "Informacje". Do poprawy zgłosić można między innymi nieaktualne daty, opisy oraz okładki.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Władysław Duczko - Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów? Kiedy wychodzi Władysław Duczko - Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów?
Data wydania książki zaplanowana została na 26.04.2018. Nowa książka Władysław Duczko z 2016 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2018 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Władysław Duczko - Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 26 kwietnia 2018, czwartek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie