poniedziałek, 24 czerwca

Oznaczenie treści
 

Vaclav Smil - Jak naprawdę działa świat. Przewodnik naukowca po naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości

(2024)
Faktu

Obserwuj premierę
Ocena:


Vaclav Smil - Jak naprawdę działa świat. Przewodnik naukowca po naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości

Data premiery

środa
24.04.2024
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
1324   2952

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Jeszcze nigdy w naszej historii nie dysponowaliśmy tak wieloma informacjami na wyciągnięcie ręki, a mimo to większość z nas nie wie, jak naprawdę działa świat. Dzięki tej książce poznacie i zrozumiecie siedem najbardziej fundamentalnych aspektów, od których zależy nasze przetrwanie i dobrobyt. Począwszy od produkcji energii i żywności, poprzez surowce i globalizację, aż po wszelkie zagrożenia, nasz wpływ na środowisko naturalne i jego przyszłość – książka „Jak naprawdę działa świat” to bardzo potrzebna konfrontacja mitów z rzeczywistością. Bo żeby skutecznie rozwiązywać problemy, musimy najpierw poznać i zrozumieć fakty.Smil nie jest ani optymistą, ani pesymistą. Jest naukowcem. Opierając się na najnowszych badaniach naukowych i stawiając czoła źródłom dezinformacji – od Yuvala Noah Harariego po Noama Chomsky’ego – odpowiada na najdonioślejsze pytanie naszego stulecia: czy jesteśmy nieodwołalnie skazani na zagładę, czy może nasza przyszłość jest jednak bardziej optymistyczna?"Kolejne arcydzieło jednego z moich ulubionych autorów. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak liczby opisują fundamentalne siły kształtujące życie człowieka, powinieneś przeczytać tę książkę. To prawdziwy tour de force! "

Bill Gates"Ta książka w stu procentach spełnia obietnicę zawartą w swoim tytule – to chyba najlepsza możliwa rekomendacja."

Simon Ings, „New Scientist”"Jeśli jesteś zatroskany o naszą przyszłość i rozsierdzony tym, że nie robimy wystarczająco dużo, by o nią zadbać, przeczytaj, proszę, tę książkę."

Paul Collier, autor książki „The Future of Capitalism”"Bardzo pouczająca książka, otwierająca oczy na wiele zagadnień."

Ha-Joon Chang, autor książki „23 rzeczy, których nie mówią ci o kapitalizmie”Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Vaclav Smil - Jak naprawdę działa świat. Przewodnik naukowca po naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości? Kiedy wychodzi Vaclav Smil - Jak naprawdę działa świat. Przewodnik naukowca po naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości?
Data wydania książki zaplanowana została na 24.04.2024. Nowa książka Vaclav Smil z 2024 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2024 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Vaclav Smil - Jak naprawdę działa świat. Przewodnik naukowca po naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 24 kwietnia 2024, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie