Tomasz Pugacewicz - Teoria polityki zagranicznej. Perspektywa amerykańskiej analizy polityki zagranicznej(2017) | Nauka |
Monografia jest kompleksowym i krytycznym opracowaniem rozwijanych w USA teorii polityki zagranicznej, upatrujących czynników sprawczych na poziomie krajowym i określanych mianem "analizy polityki zagranicznej"(Foreign Policy Analysis, FPA). Zaproponowane koncepcje teoretyczne nadają się do stosowania w praktycznej analizie polityki zagranicznej USA, zarówno w wymiarze bieżącym, jak i historycznym. Publikacja nie skupia się na formalnych aspektach, ale na rzeczywiście zachodzących procesach politycznych.
Czytelnik dowie się z książki jak wygląda proces podejmowania decyzji na poziomie prezydenta i jego doradców w Białym Domu, a także w przypadku rywalizacji oraz braku współdziałania instytucji biurokratycznych (np. Departamentów Stanu i Obrony). Teorie FPA uzupełniono o koncepcję uwzględniającą rolę grup interesu, obywateli, mediów oraz think tanków w kształtowaniu polityki zagranicznej USA. Poruszone zagadnienia o wysokim stopniu abstrakcji (np. dotyczące filozofii nauki) przedstawiono w sposób przejrzysty i dostępny dla zwykłego czytelnika. Monografia stanowi przydatne źródło wiedzy dla studentów stosunków międzynarodowych, bezpieczeństwa narodowego, politologii oraz dziennikarstwa.
"Recenzowana praca jest niewątpliwie oryginalnym, autorskim wkładem w wiedzę teoretyczną i empiryczną dotyczącą mechanizmów decyzyjnych w polityce zagranicznej Stanów Zjednoczonych. Podejmuje rzadko obecny w polskiej politologii problem badawczy, ujmuje go w wielodyscyplinarny, interesujący w sensie metodologicznym i poznawczym sposób, prowadzący do ważkich spostrzeżeń i wniosków końcowych. Na tle polskiego, a nawet międzynarodowego piśmiennictwa naukowego w zakresie teorii stosunków międzynarodowych książka Tomasza Pugacewicza cechuje się wysokimi walorami analityczno-poznawczymi".
Z recenzji dr. hab. Artura Gruszczaka
Książka Teoria polityki zagranicznej. Perspektywa amerykańskiej analizy polityki zagranicznej dostępna będzie 24 października 2017 (data wydania w Polsce).
Aby otrzymywać najnowsze wieści o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Wszystkie zmiany zostaną opublikowane na stronie "Aktualności", a powiadomienie będzie wysłane we wiadomości e-mail.
Książkę można zasugerować poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
W celu sprawdzenia ile trzeba odłożyć na książkę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.
Książka Teoria polityki zagranicznej. Perspektywa amerykańskiej analizy polityki zagranicznej jest do znalezienia tutaj. Lista sklepów sprzedających ten produkt umieszczona jest na liście "Gdzie kupić?".
Aby zobaczyć najnowsze komunikaty należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.
W tym celu należy założyć nowe konto w serwisie lub zalogować się na już istniejące. Następnie w polu "Oceń" należy wskazać należytą wartość w pięciopunktowej skali i przypieczętować ją kliknięciem.
Premiera książki Teoria polityki zagranicznej. Perspektywa amerykańskiej analizy polityki zagranicznej nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Twórcą jest Tomasz Pugacewicz. Aby sprawdzić inne książki napisane przez tego autora kliknij w jego nazwisko lub kliknij utaj.
Książka ma zostać wydana przez Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kliknięcie utaj spowoduje wyświetlenie listy innych książek od tego wydawcy. Z funkcji tej można również skorzystać udając się do pola "Informacje" i klikając w nazwę wydawnictwa.
Poprawkę można zgłosić klikając tutaj. Dzięki temu można wnieść o aktualizacje dat, opisów i odnośników oraz zmiany trailerów albo okładek.
Komentarze