niedziela, 20 sierpnia

Oznaczenie treści
 

Tom Harper - Księga Tajemnic

(2011)

Tom Harper - The Book of Secrets

Sensacja

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


Tom Harper - Księga Tajemnic / Tom Harper - The Book of Secrets

Data premiery

środa
07.09.2011
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Sensacja i Kryminał
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

"Akcja powieści toczy się dwutorowo: w pierwszej połowie XV wieku oraz współcześnie. Bohatera wątku średniowiecznego poznajemy w roku 1412 w Moguncji, gdy ma ok. 10 lat. Nazywa się Johann Gensfleisch i jest synem bogatego kupca. Gdy dorośnie zmieni nazwisko na Gutenberg i zostanie wynalazcą prasy drukarskiej. Chłopiec od dzieciństwa zdradza fascynację złotem i po śmierci ojca, gdy przyrodnia siostra pozbawia go spadku, trafia jako uczeń do warsztatu złotnika we Frankfurcie. Jest bardzo utalentowany, lecz zaczyna pałać homoseksualną miłością do syna swojego mistrza i pewnej nocy zostaje przyłapany na nierządzie. W średniowieczu miłość homoseksualna była zakazana – groziła za nią śmierć na stosie. Mały Johann ratuje się ucieczką. Przed nim wiele zmagań z losem, zanim dojdzie do druku słynnej Biblii Gutenberga. Jednym z pierwszych dzieł, jakie zostają wydrukowane z użyciem miedzianej matrycy jest bestiariusz, zawierający wizerunki współczesnych stworów i ludzi, ale jednocześnie będący obsceniczną satyrą na monarchów i duchowieństwo. Księga ta ma tytuł Liber Bonasi. Jest ona łącznikiem pomiędzy współczesnością i dawnymi czasami. W wątku współczesnym zostaje znaleziona w zbiorze ksiąg uznanych przez kościół katolicki za niebezpieczne - w tzw. Bibliotheca Diabolorum - w trakcie poszukiwań porwanej dziewczyny. Poszukiwania prowadzi grafik komputerowy pracujący dla FBI, używając najnowocześniejszych technik telekomunikacyjnych. Czy uda się zdalnie, za pomocą serwerów należących do FBI odszyfrować kluczowy dla akcji rysunek ze średniowiecznej księgi?
Powieść w ciekawy sposób łączy i kontrastuje początki drukarstwa, które stało się podstawą masowej komunikacji z obrazem jego współczesnych pochodnych – technikami komputerowymi oraz Internetem.
"Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Tom Harper - Księga Tajemnic? Kiedy wychodzi Tom Harper - The Book of Secrets?
Data wydania książki zaplanowana została na 07.09.2011. Nowa książka Tom Harper z 2011 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2011 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Tom Harper - Księga Tajemnic data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 7 września 2011, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie