piątek, 19 października

Oznaczenie treści
 

Rafał Tomański - Made in Japan

(2013)
Biografie

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Rafał Tomański - Made in Japan

Data premiery

niedziela
25.08.2013
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Biografie
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Wydarzenia z 11 marca 2011 roku były ogromnym szokiem dla Japończyków. Tsunami i trzęsienie ziemi dokonały nie tylko spustoszenia dużej części kraju, ale wstrząsnęły również japońską duszą. Od tego czasu nic nie jest już takie samo.  Japonia musi na nowo się określić , wyrwać z ekonomicznej stagnacji, otworzyć na cudzoziemców, zacząć serio uczyć się języka angielskiego, no i wreszcie przyłożyć się do pracy! Bo od marca 2011 roku określenie „made in Japan” nie jest już jednoznacznie powodem do dumy.Naród, który zamiast „kocham” używa słowa „lubię”, a jeśli czegoś nie lubi, oznajmia to, tworząc z naszego punktu widzenia językowe potworki w rodzaju „to nie jest tak, że tego nie lubię, ale…”, tym razem powiedział wprost – wypadek w Fukushimie jest całkowicie made in Japan. Wynikł ze struktury japońskiego społeczeństwa, obnażył jego wady i powinien stać się lekcją na przyszłość. Takich stwierdzeń nikt się nie spodziewał.Komentarze (1)

Zdjęcie
~Maja Makólska-Toho
2014-04-06 23:03

Książki pana Tomanskiego świadczą o dużej wiedzy i erudycji autora.W Made in Japan znajdujemy wnikliwą relację dotyczacą tematow obecnie ważnych i ciekawych.Szkoda,ze autor mimo ogromnego własnego zainteresowania Japonia i japonistycznego wykształcenia zdaje sie po prostu nie lubić Japończyków.Moje osobiste doświadczenia po dwudziestu latach mieszkania w Japonii i po czterdziestu bycia japońska żona sa odmienne.

 

Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Rafał Tomański - Made in Japan? Kiedy wychodzi Rafał Tomański - Made in Japan?
Data wydania książki zaplanowana została na 25.08.2013. Nowa książka Rafał Tomański z 2013 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2013 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Rafał Tomański - Made in Japan data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 25 sierpnia 2013, niedziela
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie