czwartek, 29 października

Oznaczenie treści
 

Piotr Zychowicz - Germanofil. Władysław Studnicki. Polak, który chciał sojuszu z III Rzeszą

(2020)
Historia

Obserwuj premierę
Ocena:


Piotr Zychowicz - Germanofil. Władysław Studnicki. Polak, który chciał sojuszu z III Rzeszą

Data premiery

wtorek
01.09.2020
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
786   1299

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Wydanie specjalne z dodatkowymi materiałami.
Władysław Studnicki był politycznym prorokiem. W najdrobniejszych szczegółach przewidział klęskę 1939 roku w wojnie z Niemcami, sowiecki cios w plecy i zdradę aliantów. Bezskutecznie apelował do ministra Becka o przyjęcie oferty III Rzeszy i wspólny marsz przeciwko Związkowi Sowieckiemu.
Podczas II wojny światowej żądał od Hitlera, by porzucił zbrodniczą politykę okupacyjną w Polsce. Wielokrotnie interweniował na rzecz aresztowanych rodaków. Gotowy był nawet stanąć na czele kolaboracyjnego rządu, by ratować naród przed terrorem. Niemcy uwięzili go na Pawiaku.
"Czołowy polski germanofil", jak sam się nazywał, był krytykiem AK. Sprzeciwiał się zamachom, sabotażom i akcji "Burza", gdyż działania te kosztowały Polaków mnóstwo krwi, a korzystali na nich wyłącznie Sowieci. Powstanie warszawskie uważał za koszmarny błąd i narodowe nieszczęście.
Dla komunistów Studnicki był "wrogiem ludu" i "faszystą". Skazali go na zapomnienie. Piotr Zychowicz przywraca należne mu miejsce w historii.
"Germanofil" przedstawia dramat i niejednoznaczne losy tej postaci. To najbardziej niepoprawna politycznie polska biografia z okresu II wojny światowej.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Piotr Zychowicz - Germanofil. Władysław Studnicki. Polak, który chciał sojuszu z III Rzeszą? Kiedy wychodzi Piotr Zychowicz - Germanofil. Władysław Studnicki. Polak, który chciał sojuszu z III Rzeszą?
Data wydania książki zaplanowana została na 01.09.2020. Nowa książka Piotr Zychowicz z 2020 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2020 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Piotr Zychowicz - Germanofil. Władysław Studnicki. Polak, który chciał sojuszu z III Rzeszą data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 1 września 2020, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie