czwartek, 22 października

Oznaczenie treści
 

Piotr Zychowicz - Germanofil. Władysław Studnicki. Polak, który chciał sojuszu z III Rzeszą

(2020)
Historia

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Piotr Zychowicz - Germanofil. Władysław Studnicki. Polak, który chciał sojuszu z III Rzeszą

Data premiery

wtorek
01.09.2020
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
702   1092

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Wydanie specjalne z dodatkowymi materiałami.
Władysław Studnicki był politycznym prorokiem. W najdrobniejszych szczegółach przewidział klęskę 1939 roku w wojnie z Niemcami, sowiecki cios w plecy i zdradę aliantów. Bezskutecznie apelował do ministra Becka o przyjęcie oferty III Rzeszy i wspólny marsz przeciwko Związkowi Sowieckiemu.
Podczas II wojny światowej żądał od Hitlera, by porzucił zbrodniczą politykę okupacyjną w Polsce. Wielokrotnie interweniował na rzecz aresztowanych rodaków. Gotowy był nawet stanąć na czele kolaboracyjnego rządu, by ratować naród przed terrorem. Niemcy uwięzili go na Pawiaku.
"Czołowy polski germanofil", jak sam się nazywał, był krytykiem AK. Sprzeciwiał się zamachom, sabotażom i akcji "Burza", gdyż działania te kosztowały Polaków mnóstwo krwi, a korzystali na nich wyłącznie Sowieci. Powstanie warszawskie uważał za koszmarny błąd i narodowe nieszczęście.
Dla komunistów Studnicki był "wrogiem ludu" i "faszystą". Skazali go na zapomnienie. Piotr Zychowicz przywraca należne mu miejsce w historii.
"Germanofil" przedstawia dramat i niejednoznaczne losy tej postaci. To najbardziej niepoprawna politycznie polska biografia z okresu II wojny światowej.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Germanofil. Władysław Studnicki. Polak, który chciał sojuszu z III Rzeszą ma zostać wydana?

Książka będzie dostępna 1 września 2020 (data premiery w Polsce). Obecnie wyświetlaną datę można zmienić klikając we flagę. Domyślny region można zmienić w w ustawieniach konta.

W jaki sposób można śledzić najświeższe wiadomości o premierze?

Aby śledzić bieżące wiadomości o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Wszystkie zmiany zostaną opublikowane na stronie "Aktualności", a powiadomienie będzie wysłane we wiadomości e-mail.

Chcę wspomnieć o książce innym osobom. Jak mogę to zrobić?

Książkę można polecić poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

W jakiej cenie można zakupić książkę?

W celu poznania ceny książki Germanofil. Władysław Studnicki. Polak, który chciał sojuszu z III Rzeszą kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

W jakim miejscu można zakupić książkę Germanofil. Władysław Studnicki. Polak, który chciał sojuszu z III Rzeszą?

Książka Germanofil. Władysław Studnicki. Polak, który chciał sojuszu z III Rzeszą jest do kupienia tutaj. Więcej sprzedawców znajduje się na liście "Gdzie kupić?".

Na jakiej stronie przeglądnę najnowsze informacje odnośnie książki?

Aby przeglądać nowe materiały należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.

W którym miejscu można przypisać notę dla tej książki?

Żeby ocenić książkę należy zaznaczyć należytą wartość od 1 do 5, a następnie zaakceptować wybór kliknięciem. Żeby oddać głos trzeba posiadać konto w serwisie.

Jaką metodą wyliczona została nota książki?

Premiera książki Germanofil. Władysław Studnicki. Polak, który chciał sojuszu z III Rzeszą nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który literat tworzy tę książkę?

Autorem książki jest Piotr Zychowicz. Listę książek napisanych przez tego autora można znaleźć utaj.

Które wydawnictwo odpowiada za wydanie tej książki?

Książka została wydana przez firmę Rebis. Kliknięcie w nazwę wydawnictwa wyświetli listę innych książek przez nie wydanych. Z funkcji tej można skorzystać w polu "Informacje".

Na waszej stronie prezentowane są niewłaściwe dane. Gdzie mogę zgłosić poprawkę?

Aby tego dokonać należy skorzystać z opcji "zgłoś poprawkę" umieszczonej nad polem "Informacje". W ramach tej funkcji można zgłosić między innymi aktualizację daty, dodać lub zmienić opis, zamieścić zwiastun oraz trailer, czy też przesłać nową okładkę lub plakat.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Piotr Zychowicz - Germanofil. Władysław Studnicki. Polak, który chciał sojuszu z III Rzeszą? Kiedy wychodzi Piotr Zychowicz - Germanofil. Władysław Studnicki. Polak, który chciał sojuszu z III Rzeszą?
Data wydania książki zaplanowana została na 01.09.2020. Nowa książka Piotr Zychowicz z 2020 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2020 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Piotr Zychowicz - Germanofil. Władysław Studnicki. Polak, który chciał sojuszu z III Rzeszą data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 1 września 2020, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie