czwartek, 21 września

Oznaczenie treści
 

PES 2013

(2012)
PS3

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Ocena:
(1.0)

Oceń:


PES 2013

Data premiery

czwartek
20.09.2012
Flaga regionu Polska
Flaga regionu Europa
Flaga regionu Stany Zjednoczone

zgłoś poprawkę

Informacje

Platformy:
PC, PS3, X360
Producent:
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawca:
Odnośniki:

Jak przystało na grę, która zyskała aprobatę samego Cristiano Ronaldo – zawodnika, który jest uosobieniem wysokich umiejętności i wdzięku na boisku – PES 2013 powraca do korzeni serii, kładąc nacisk na indywidualne zdolności najlepszych światowych graczy. Daje przy tym całkowitą swobodę w doborze stylu oraz pełną kontrolę nad strzałami. Wynikiem konsultacji przeprowadzonych zarówno z fanami piłki nożnej, jak i samej serii PES, jest najwierniejsze odtworzenie współczesnej piłki nożnej z modelami zawodników odzwierciedlającymi ich rzeczywiste ruchy, zdolności oraz styl gry, jak również szybkość i umiejętności dryblingu.

"Istotą futbolu jest sposób w jaki zawodnik wchodzi w interakcję z piłką - jak ją przyjmuje i kontroluje", wyjaśnia Jon Murphy, kierownik europejskiego zespołu PES w Konami Digital Entertainment GmbH. "W związku z tym, pełna kontrola ma kluczowe znaczenie dla PES 2013, szczególnie jeśli chcemy podkreślić różnorodność i indywidualność zachowania. W piłce nożnej nie chodzi tylko o ocenianie zawodników w skali od 1 do 10. Chodzi o to jak grają, jak biegają i jak myślą. Odtworzenie tego i sprawienie, aby gracz był całkowicie odpowiedzialny za to, co dzieje się na boisku jest kluczowe w nowej grze. "

W związku z tym, po konsultacjach z fanami piłki nożnej i PES, PES 2013 zapewni pełną swobodę gry w dowolnym stylu, dając całkowitą kontrolę nad wykonywanymi strzałami, jak również oferując doskonale odtworzone największe nazwiska świata futbolu, idealnie naśladując ich sposób poruszania się, zarówno z piłką, jak i bez, oraz umiejętności. 50 największych światowych zawodników zostało dokładnie przestudiowanych i wcielonych w życie w PES 2013, dzięki czemu można ich natychmiast rozpoznać na ekranie.

PES 2013 składa się z trzech kluczowych elementów: PES FullControl, Player ID i ProActive AI.
• PES FullControl zapewnia pełną swobodę ruchów i wprowadza całkowicie nowe zagrania kontaktowe, pozwalające graczowi zdecydować jak odebrać lub ruszyć na piłkę, oraz całkowitą kontrolę nad podaniami i strzałami. Prowadzenie piłki i drybling również zostały dopracowane poprzez dopasowanie tempa gry do poziomu odpowiadającego rzeczywistym rozgrywkom, jak i za sprawą przycisków R2/RT, które dają dostęp do wielu stylów sterowania. Piłkę można zamortyzować, wysunąć na przód lub osłonić do momentu, aż zawodnicy ustawią się na dogodnej pozycji.

• Taki poziom kontroli wprowadza też swobodną wymianę podań oraz świetnie wyważony system obrony umożliwiający zbliżenie się i prowokowanie atakującego przy użyciu R2/RT i przycisku starcia. Bramkarze w PES 2013 stanowią ogromny krok naprzód, zarówno jeśli chodzi o animacje, jak i AI, które pomaga przewidywać zagrożenia i podejmować odpowiednie działania. Nowa inteligencja i AI wchodzą w skład Player ID, elementu gwarantującego, że najwięksi zawodnicy zachowują się jak ich odpowiedniki w świecie rzeczywistym. Najlepsi gracze z całego świata, w tym tytułowa gwiazda - Cristiano Ronaldo, zostali przeniesieni do gry bardzo starannie, włączając w to sposób, w jaki się cieszą.

• Kiedy gracze zachowują swoje indywidualne cechy, ProActive AI zapewnia, że przebieg gry przypomina prawdziwy mecz. Nowe procedury AI wpływają na lepsze wyważenie meczu, eliminując nielogiczne elementy poprzednich części PES, oraz lepszą organizację drużyny, która potrafi wycofać się i tym samym zachować silną linię obrony. Drużyny reagują też szybciej na utratę piłki, co związane jest z usprawnieniami w systemie obrony i ataku.

PES 2013 jest niezwykle głęboką grą i wiele dostępnych w niej opcji zostało udoskonalonych, aby wykorzystać wyżej wymienione kluczowe elementy rozgrywki.

• Performance Training: Sesje treningowe są popularnym składnikiem serii PES. Są też niezbędne do opanowania nowego systemu pełnej kontroli. Szereg przewodników ułatwi graczowi poznanie tajników szybkiego podawania i swobodnego kontrolowania strzałów, a także pomoże udoskonalić sterowanie drugoplanowymi zawodnikami za pomocą ulepszonego sterowania bez piłki, czy też nauczy umiejętności lobowania bramkarza.

• Football Life: Wprowadzony w PES 2012 Football Life jest terminem ogólnych dla sieciowych trybów Master League, Become a Legend i Master League. Każdy z nich przeszedł szereg zmian umożliwiających zwiększanie wydajności drużyny przez zarabianie pieniędzy i zatrudnianie specjalnych trenerów do pracy nad słabościami zespołu. Jednocześnie transfery są bardziej otwarte, a informacje o przeciągających się negocjacjach bardziej czytelne. Zawodnicy będą chcieli gwarancji na temat kluczowych elementów i będą niepocieszeni dołączając do drużyny, w której wielu graczy walczy o tę samą pozycję. Prowadzi to do trybu Become a Legend, gdzie zawodnik otrzymuje wskazówki, co musi poprawić, aby przebić się do składu.

• Online: Master League Online wprowadzi nowy system rankingowy o nazwie "Rival Ranking", który skupia graczy na podobnym poziomie. Społeczność gry podzielona będzie na 240 miast z całego świata i będzie dostarczała informacji o lokalnie dostępnych graczach. Umożliwi też tworzenie lig, wysyłanie wiadomości i rzucanie wyzwań. Powróci również synchronizacja MyPES z Facebookiem, dostarczając jednocześnie więcej informacji. Raporty obejmą wskaźniki skuteczności podań, posiadania piłki, itd. Zawierać będą również informacje o najlepszych strzelcach, wynikach końcowych i schematy punktacji. Wszystkim będzie można pochwalić się na Facebooku.

"PES 2013 składa się z wielu elementów, ale w swojej istocie jest to najbardziej realistyczny i elastyczny tytuł dostępny na rynku", podsumowuje Jon Murphy, kierownik europejskiego zespołu PES. "Dodanie PES FullControl, ProActive AI oraz Player ID podnosi poprzeczkę i tworzy grę, która jest znaczącym krokiem naprzód dla serii. Zawodnicy poruszają się i zachowują tak, jak powinni i wykonują na boisku to czego od nich oczekujemy. Jest to wyjątkowy czas dla fanów PES..."

Pro Evolution Soccer jest nadal jedyną grą z pełną licencją na rozgrywki UEFA Champions League i UEFA Europa League.Najświeższe informacje

Gry.gildia.pl Recenzja gry "Pro Evolution Soccer 2013" (X360)

CDAction.pl Pro Evolution Soccer 2013: Ronaldo w polskiej TV. Rusza kampania reklamowa [WIDEO]

Firma Galapagos Interactive, rodzimy dystrybutor gry Pro Evolution Soccer 2013, poinformowała, że już w poniedziałek wystartuje polska kampania reklamowa produkcji. Spoty z Cristiano Ronaldo zobaczymy na takich stacjach, jak TVN24... [czytaj dalej]

Galeria (1)


Komentarze (72)

Obrazek
~PWN
2013-08-01 16:55

Zapraszam na nowo powstały blog
http://pes-world-news.blogspot.com/ --- leksykon światowego Pro Evolution Soccer, rzetelnie i na temat.
Pes World Finals, Konami Pes League i inne turnieje, zdjęcia filmy to wszystko w jednym miejscu.

 

Obrazek
~APP
2013-05-22 09:31

http://around-polish-pes.blogspot.com - wszystko o Pro Evo w Polsce. Turnieje, wywiady, relacje z imprez w jednym miejscu. Zapraszam :)

 

Obrazek
2013-01-25 14:15

Fifa jest na wszystkie konsole a pes nawet na wii nie jest.

 

Obrazek
2013-01-25 14:13

minsk graj lepiej w fifę pes do dupy

 

Obrazek
2013-01-25 14:10

pawel sam jesteś dzieciak. Fifa rządzi

 

Obrazek
2013-01-25 14:09

Graplay chyba w fifę nie grałeś. Fifa na 100% lepsza xd.

 

Obrazek
~Pesowiec2013
2012-10-06 19:36

Ja mam Pesa naprawdę świetna gra polecam gra ma wiele zalet :
1. Płynnośc - Poprawia grywalnośc.
2. Grafika - gtafika pesa jest na 10.
3. Są wszystkie reprezentacje typu : Japonia , Chiny , Czarnogóra.
Ci którzy mówią że fifa jest świetna grubo się mylą , owszem byłem fanem fify dopóki jej nie kupiłem : gdy ją zainstalowałem to przestała działac. PES PES PES PES RZĄDZI

 

Obrazek
~kamil
2012-10-03 17:44

macie juz pes ja mam

 

Obrazek
~zxd
2012-09-23 08:28

jestem fanem pesa, a więc konami brawo za te gówno jakie zrobiliście czyli pesa 13

 

Obrazek
2012-09-21 17:06

Od dawna interesują mnie kłótnie anty-pesowiczów i anty-fifowiczów. Gram w pesa od duższegczasu a konkretnie od ISS - na play station 1, zawsze porównuję te gry obiektywnie jednak zawsze stroną lepszą jest zespół z Japoni. Plusem fify jest licencja zespołów choćby ekstraklasy z polski czego nie ma w pesie, wiadomo że można sciągnąć "łatkę" i mieć oryginalne herby i nazwiska ale ligi polskiej nie ma i pewnie w najbliższych czasach nie będzie co dla mnie jako gracza zawodzi, fakt że można którąś z lig - z tego co się orientuje najczęściej francuską zamienić na polską ale nadal to jest zamiana. Więc jeżeli chodzi o zespoły i licencje - moim zdaniem duży plus do EA Games. Drugim plusem fify są turnieje, każdemu w temacie mogło się choćby raz obić o uszy o jakiś turnieju, mi osobiście nie zdażyło się nigdy dowiedzieć się że konami ma coś podobnego, wiadomo że istnieje multiplayer, jednak to nie to samo co zawody które EA prowadzi od pewnego czasu. Jednak na samych licencjach, zawodach i ewentualnie lepszy soundtracku nie kocha się gry i tutaj PES kładzie fifę na kolana. Choć mniejszy na rynku pes - ma o wiele lepszą grywalność i przedewszystkim realizm - bo chyba zależy nam jako playerą na symulatorze piłki nożnej niż samej gry zręcznościowej. Jeżeli chodzi o samą animację, myślę że fifa ma dużo pomysłów - jednak realizowane są one na kiepskim poziomie i tutaj również to plus pesa że połączenie ładnej animacji z dobrą grywalnością daje nam możliwośći spędzenia sporej częsci wolnego czasu przed monitorami z padem w ręce :) Podsumowując - o wiele lepszą gra jest bez apelacyjnie pes. Gra służy do grania, a pes daje nam o wiele lepsze możliwości grania niż jego konkurencja, ma o wiele lepsze animacje i grywalność co zasłania cień braku licencji. Jeżeli uważasz że fifa jest lepszyp produkem, napisz to z chęcią przeczytam twój komentarz i z chęcią podyskutuję. Pozdrawiam :)

 

Obrazek
~graplay
2012-09-21 16:35

Ją tam nie wiem co tam niektórych ciekawi w FIFA. Same jakieś blade połamańce. To, że wszyscy znają FIFE to nie znaczy, że to najlepsza gra pod słońcem. W PES widoczne są emocje. Po za tym w PES jest wiele więcej trybów gry takich jak: Champions League, Libertadores. A teraz jak dodali jeszcze player ID, więcej stadionów to ta gra zwycięża w 100% z FIFĄ. Napewno ją kupię.

 

Obrazek
~maniek
2012-09-21 15:18

PRO 13 pływa jak japońskie bajki reszta jako tako. Bardzo podoba mi się taki zabieg zarzucany jak podbiegają zawodnicy do piłki, jeszcze falbanek na tyłku im brak.

 

Obrazek
~pawel
2012-09-20 12:42

grałem wiele lat w fifę i od kilku w pesa, fifa to gra dla dzieci i wszystkich oczywiście pesa trzeba sie uczyć długo i tyle, pees to emocje. Ale jak by 2K zrobili piłeczkę jak nba 2k12 to by wygryźli wszystkich pozdro dla fanów PES

 

Obrazek
~minsk
2012-09-20 03:54

interesujace na pewno sprawdze gierke

 

Obrazek
~pierwszy
2012-09-19 20:34

PES i odwzorowanie twarzy? świecące pyski powiewające tanim plastikiem. Nie kupuję.

 

Pokaż więcej komentarzy >>
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Premiera gry "PES 2013" uzyskała u nas średnią ocenę 1.0 na 5 możliwych na podstawie 1 głosu naszego użytkownika. Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera PES 2013? Kiedy wychodzi PES 2013?
Data wydania gry zaplanowana została na 20.09.2012. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2012 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Newsy

Gry.gildia.pl

Recenzja gry "Pro Evolution Soccer 2013" (X360)

CDAction.pl

Pro Evolution Soccer 2013: Ronaldo w polskiej TV. Rusza kampania reklamowa [WIDEO]

CDAction.pl

Pro Evolution Soccer 2013 - Darmowe łatki w drodze

CDAction.pl

Pro Evolution Soccer 2013: "Viva PES" - reklama TV. Lepsza od FIFY 13? [WIDEO]

CDAction.pl

Pro Evolution Soccer 2013: Konkretna data premiery

CDAction.pl

Pro Evolution Soccer 2013: Drugie demo w przyszłym tygodniu [WIDEO]

CDAction.pl

Pro Evolution Soccer 2013: Wraca Liga Mistrzów, będzie więcej licencjonowanych drużyn

CDAction.pl

gamescom ´12: Pro Evolution Soccer 2013 - trailer z dziwnie brzmiącym niemieckim komentarzem [WIDEO]

CDAction.pl

Pro Evolution Soccer 2013: Demo już jest (nie dla wszystkich, ale PC-towcy zagrają)

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

PES 2013 data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 20 września 2012, czwartek
    (polska data)
  • Flaga Europa 21 września 2012, piątek
    (europejska data)
  • Flaga Stany Zjednoczone 18 września 2012, wtorek
    (amerykańska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie