Paul Conti - Trauma: niewidzialna epidemia. Jak ją oswoić(2023) | Poradniki |
Wyobraźmy sobie podstępną chorobę – taką, która ma tylko subtelne objawy zewnętrzne, ale może opanować całe ciało bez uprzedzenia; taką, która łatwo przenosi się między rodzicem a dzieckiem i która może trwać całe życie, jeśli nie jest leczona. Według dra Paula Contiego właśnie w ten sposób powinno się patrzeć na traumę: jak na niekontrolowaną epidemię z potencjalnie śmiertelną prognozą.
W książce Trauma: niewidzialna epidemia dr Conti analizuje najnowsze badania, najlepsze praktyki kliniczne i dziesiątki prawdziwych historii, aby przedstawić głębszy i krytyczny obraz traumy. Nie tylko wyjaśnia, w jaki sposób trauma wpływa na ciało i umysł, ale również pokazuje, że jest przenoszona między bliską rodziną i przyjaciółmi, a także między pokoleniami i wielkimi grupami demograficznymi.
Z książki dowiesz się:
o różnych zespołach pourazowych, sposobie ich klasyfikacji i wspólnych objawach;
jak skupione na rentowności systemy opieki zdrowotnej mogą utrudniać diagnozowanie i leczenie traumy;
w jaki sposób kryzysy społeczne i zawirowania polityczne sprzyjają rozprzestrzenianiu się traumy grupowej;
o metodach konfrontacji i radzenia sobie ze swoimi lękami na bieżąco;
o sposobach, w jakie trauma zaburza procesy psychiczne, takie jak pamięć, regulacja emocjonalna i logiczne podejmowanie decyzji.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Książka Trauma: niewidzialna epidemia. Jak ją oswoić będzie dostępna 18 stycznia 2023 (data premiery w Polsce).
W tym celu należy skorzystać z opcji "Obserwuj premierę", która dostępna jest na pasku z opcjami. Na stronie "Aktualności" zostaną opublikowane zmiany, które zaszły w obserwowanych premierach, a powiadomienie zostanie wysłane we wiadomości e-mail.
Można tego dokonać klikając przycisk "Lubię to!" lub ysyłając e-mail do znajomych. Obydwie te opcje dostępne są na pasku w górnej części strony.
Żeby zobaczyć ile należy odłożyć na książkę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.
Trauma: niewidzialna epidemia. Jak ją oswoić jest do znalezienia tutaj. W zakładce "Gdzie kupić?" znajdują się wszystkie sklepy, w których można znaleźć ten produkt.
Najnowsze raporty można przeczytać w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.
Aby ocenić książkę należy przyporządkować wartość w pięciopunktowej skali, a następnie przypieczętować wybór kliknięciem. Jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą zagłosować.
Premiera książki Trauma: niewidzialna epidemia. Jak ją oswoić nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Paul Conti to osoba odpowiedzialna za napisanie książki. Kliknij utaj albo w nazwisko autora, żeby wyświetlić inne książki przez niego napisane.
Wydawnictwo Kobiece czuwa nad wydaniem książki. W celu wyświetlenia listy książek tego wydawcy kliknij w jego nazwę lub kliknij utaj.
Korektę można zgłosić klikając tutaj. Dzięki temu można wnieść o aktualizacje dat, opisów i odnośników oraz zmiany trailerów albo okładek.
Komentarze