czwartek, 30 czerwca

Oznaczenie treści
 

Mr Tan, Miss Prickly - To nie moja wina! Mordercza Adelka. Tom 3

(2021)
Komiksy

Obserwuj premierę
Ocena:


Mr Tan, Miss Prickly - To nie moja wina! Mordercza Adelka. Tom 3

Data premiery

środa
27.01.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Komiksy
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Jak przeżyć w świecie, w którym nikt nie traktuje dzieci poważnie? Oto przepis Adelki: weź sporą dawkę czarnego humoru, dodaj szczyptę czułości i chomika grizzly, który pomoże ci podbić świat.
Adelka odkrywa, że aby zarobić duże pieniądze, nie trzeba się wcale napracować. Papier toaletowy sprzedawany na listki za piątaka (taniej nie będzie), napad rabunkowy na tatę (w końcu każda praca zasługuje na szacunek!), a może po prostu uśmiech, który okazuje się twardą walutą i można go wymieniać na spore ilości cukierków? Adelka nie zawaha się nawet zapędzić własnego kota do pracy. Koniecznie pod krawatem.
Pewne siebie dziecko to szczęśliwe dziecko! Psychologowie twierdzą, że z Adelką warto się zaprzyjaźnić i trenować z nią odwagę, pomysłowość i poczucie humoru. I uśmiech. A tym uśmiechem można próbować zapłacić za kilogram cukierków.
Jak powstała superbohaterka Adelka?
Adelkę stworzył w szkolnym zeszycie Mr Tan, który, jak sam wspomina, był bardzo nieśmiałym chłopcem. Narysowana przez niego rudowłosa i bardzo buntownicza dziewczynka miała wyrażać wszystko to, na co na sam nie miał odwagi. Wszystkie wątpliwości, pytania do dorosłych, poczucie humoru i... żarty. Bo nieposłuszna i buntownicza postawa Adelki wymaga nie lada odwagi! To najważniejsza cecha dziewczynki, która pozwala jej cały czas sprawdzać i kwestionować zasady świata dorosłych, rozbrajać je swoim czarnym, ale bardzo czułym humorem.
Adelka na receptę – czyli dlaczego psychologowie polecają Adelkę?
"Inteligentna, szczera do bólu indywidualistka z głową pełną pomysłów pokazuje dzieciom, że warto być sobą!"
Joanna Zembrzucka, psycholog dziecięcy
"A gdyby tak założyć, że można wypracować poczucie humoru? Doszlifować tę umiejętność, rozpalić jej płomień nie tylko w sobie, ale też we własnym dziecku? (... )
Doceniaj czarny humor – ciekawe wiedeńskie badanie wykazało, że docenianie czarnego humoru (żartowanie z ponurych rzeczy, bawienie się słowem, skupienie się na żarcie, jego warstwie językowej, a nie na obiekcie żartu) idzie w parze z mniejszą agresywnością i bardziej pozytywnym podejściem do życia. Pozwól zatem dziecku na zabawę słowem. Jeśli trzeba, wyznacz mu granice. Pokaż mu kontekst sytuacji (jak w kilku historyjkach w "Morderczej Adelce... "). Przede wszystkim jednak: zwróć uwagę na to, że odrobina czarnego humoru to bardzo dobry znak. "
Edyta Zając, mordercza-adelka
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Mr Tan, Miss Prickly - To nie moja wina! Mordercza Adelka. Tom 3? Kiedy wychodzi Mr Tan, Miss Prickly - To nie moja wina! Mordercza Adelka. Tom 3?
Data wydania książki zaplanowana została na 27.01.2021. Nowa książka Mr Tan, Miss Prickly z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Mr Tan, Miss Prickly - To nie moja wina! Mordercza Adelka. Tom 3 data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 27 stycznia 2021, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie