poniedziałek, 6 lipca

Oznaczenie treści
 

Matthew Desmond - Eksmitowani. Nędza i zyski w jednym z amerykańskich miast

(2019)

Matthew Desmond - Evicted: Poverty And Profit In The American City

Faktu

Obserwuj premierę
Ocena:


Matthew Desmond - Eksmitowani. Nędza i zyski w jednym z amerykańskich miast / Matthew Desmond - Evicted: Poverty And Profit In The American City

Data premiery

środa
18.09.2019
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Reportaż uhonorowany w 2017 roku Nagrodą Pulitzera.
Dotąd rozmowy o biedzie skupiały się na bezrobociu, pomocy społecznej i przepełnionych więzieniach. Matthew Desmond, socjolog Uniwersytetu Harvarda, postanowił uzupełnić ten obraz o problemy mieszkaniowe tych, którzy wydają na czynsz prawie całą pensję, a czasem więcej, przez co wpadają w spiralę długów. Tętniące życiem i wrażliwością opisy ukazują jeden z najbardziej pierwotnych lęków – przed brakiem bezpieczeństwa.

"Eksmitowani" to niemal powieściowy, intymny portret ośmiu rodzin, które sięgnęły dna. Aby lepiej je poznać, Desmond zamieszkał na ponad rok w Milwaukee na osiedlu przyczep kempingowych, a później w schronisku w centrum miasta. Przesiadywał na salach sądowych, pomagał w przeprowadzkach, pomieszkiwał w pustostanach. Kłócił się, chodził do kościoła, opiekował się dziećmi. Był świadkiem rozmów z właścicielami mieszkań i widział zarówno niezwykłe akty dobroci, jak i straszliwą znieczulicę.
Desmond – posługując się osobistymi świadectwami i twardymi danymi – dowodzi, że eksmisje nie są efektem ubóstwa, ale jego przyczyną. W scenach pełnych nadziei i rozpaczy pokazuje, jak kluczowy jest dom. "Eksmitowani" to reportaż pełen troski i człowieczeństwa, który przypomina, dlaczego gdy nie ma domu, nie może też być niczego innego.
"Niesamowita... Desmond ustanowił nowe standardy pisania o biedzie. "
Barbara Ehrenreich, autorka "Za grosze. Pracować i (nie) przeżyć"
"Ta książka lepiej pozwoliła mi zrozumieć, co to znaczy być biednym w naszym kraju niż wszystko, co przeczytałem wcześniej... Jest piękna, skłania do myślenia i nie sposób jej zapomnieć. "
Bill Gates
"Przeczytawszy "Eksmitowanych", uświadomisz sobie, że nie da się poważnie rozmawiać o biedzie, nie mówiąc o problemach mieszkaniowych... Ta książka jest wybitnie dobra i w żaden sposób nie da się jej zignorować. "
Jennifer Senior, "New York Times"

"Mój Boże, ta książka obnaża amerykańską biedę! Miażdży, wywołuje wściekłość. Trzeba ją przeczytać. "
Roxane Gay, autorka "Histeryczek"
"Mroczne lustro amerykańskiej klasy średniej i jej obsesji na punkcie nieruchomości. Desmond obnaża funkcjonowanie najuboższej części rynku, na którym eksmisje stały się kolejnym elementem lukratywnego modelu biznesowego. "
Jennifer Schuessler, "New York Times"
"Kunsztownie napisany, dokładnie udokumentowany opis życia na marginesie. Matthew Desmond daje głos tym, których w ostatnich dziesięcioleciach haniebnie ignorowano – albo, co gorsze, demonizowano. "
"The Boston Globe"
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Matthew Desmond - Eksmitowani. Nędza i zyski w jednym z amerykańskich miast? Kiedy wychodzi Matthew Desmond - Evicted: Poverty And Profit In The American City?
Data wydania książki zaplanowana została na 18.09.2019. Nowa książka Matthew Desmond z 2019 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2019 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Matthew Desmond - Eksmitowani. Nędza i zyski w jednym z amerykańskich miast data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 18 września 2019, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie