sobota, 23 października

Oznaczenie treści
 

Marian Chudy - Wybrane teoretyczne i narzędziowe zagadnienia podstaw informatyki

(2021)
IT

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Marian Chudy - Wybrane teoretyczne i narzędziowe zagadnienia podstaw informatyki

Data premiery

piątek
29.10.2021
6 dni
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Informatyka
Ranking:
1569   2959

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Celem monografii jest przedstawienie teoretycznych i narzędziowych zagadnień podstaw informatyki. Składa się ona z siedmiu rozdziałów. W rozdziale pierwszym Autor przedstawia podstawy przetwarzania informacji, w tym pojęcie algorytmu, jego dokładność i główne formy. Rozdział drugi omawia modele obliczeń, bazujące na modelu maszyny Turinga. Rozdział trzeci jest poświęcony złożoności obliczeniowej algorytmów. Następny rozdział przedstawia metody definiowania i rozpoznawania wzorców znakowych, w tym automaty skończone, wyrażenia regularne i gramatyki formalne. Rozdział piąty omawia obliczenia równoległe i ich algorytmy. Natomiast rozdział szósty prezentuje obliczenia kwantowe. W ostatnim rozdziale zawarte jest wprowadzenie do algorytmicznej teorii informacji, w tym związki entropii z jakością kodowania.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy debiutować będzie książka Wybrane teoretyczne i narzędziowe zagadnienia podstaw informatyki?

Książka będzie udostępniona 29 października 2021 (premiera w Polsce). W celu wyświetlenia daty z innego regionu należy wybrać odpowiednią flagę. Dodatkowe ustawienia regionalne dostępne są w zakładce "Moje konto".

Chcę dostawać na bieżąco świeże wiadomości dotyczące książki. W jaki sposób tego dokonać?

Aby śledzić aktualne wieści o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach zostaną wysłane na e-mail oraz pojawią się na stronie "Aktualności".

Chcę napisać o książce innym osobom. W jaki sposób mogę to uczynić?

O książce można powiedzieć znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

W jakiej cenie zakupię książkę?

Aby dowiedzieć się ile trzeba zarezerwować na książkę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

W którym miejscu mogę dostać książkę?

Książkę można kupić tutaj. W zakładce "Gdzie kupić?" znajdują się wszystkie sklepy, w których można znaleźć ten produkt.

Gdzie mogę poczytać bieżące informacje odnośnie książki?

W celu znalezienia nowych doniesień należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

Jak można przypisać ocenę dla tego produktu?

Aby to zrobić trzeba przyporządkować ocenę w skali od 1 do 5, a następnie zapieczętować wybór kliknięciem. Żeby oddać głos trzeba posiadać konto w serwisie.

Jakim sposobem wyliczona została ocena?

Premiera książki Wybrane teoretyczne i narzędziowe zagadnienia podstaw informatyki nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto napisał tę książkę?

Marian Chudy jest twórcą książki. Aby zobaczyć listę utworów napisanych przez tego autora kliknij w jego nazwisko w polu "Informacje" lub kliknij utaj.

Jaki wydawca pilnuje wydania tej książki?

Wydawnictwo Exit jest odpowiedzialne za wydanie książki. Inne książki wydane przez to wydawnictwo można znaleźć utaj albo kliknąć w jego nazwę zamieszczoną w zakładce "Informacje".

Na stronie podane są niedobre dane. W jaki sposób można je skorygować?

Aby tego dokonać należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik dostępny jest nad polem "Informacje". Do poprawy zgłosić można między innymi nieaktualne daty, opisy oraz okładki.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Marian Chudy - Wybrane teoretyczne i narzędziowe zagadnienia podstaw informatyki? Kiedy wychodzi Marian Chudy - Wybrane teoretyczne i narzędziowe zagadnienia podstaw informatyki?
Data wydania książki zaplanowana została na 29.10.2021. Nowa książka Marian Chudy z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Marian Chudy - Wybrane teoretyczne i narzędziowe zagadnienia podstaw informatyki data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 29 października 2021, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie