niedziela, 26 maja

Oznaczenie treści
 

Konrad Piskała - Trzymaj się z dala, kochanie. Opowieść o miłości w Afryce Wschodniej

(2024)
Faktu

Obserwuj premierę
Ocena:


Konrad Piskała - Trzymaj się z dala, kochanie. Opowieść o miłości w Afryce Wschodniej

Data premiery

środa
24.04.2024
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
115   221

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Na kontynencie „kilkudziesięciu milionerów i kilkuset milionów żebraków” ze szczelin spalonej słońcem ziemi wyziera miłość.Czy w środowisku, gdzie dostęp do wody i jedzenia jest niepewny, gdzie trwają krwawe rządy, można wieść szczęśliwe życie, kochać i być kochanym?Konrad Piskała przemierza wschodnią Afrykę – Erytreę, Etiopię, Kenię, Ugandę i Tanzanię – i zadaje poznanym ludziom to jedno pytanie. Z opowieści o próbach wyrwania się z piekła postkolonialnej biedy, z historii ofiar handlu ludźmi wyłania się surowy obraz współczesnej Afryki. Pojawiają się jednak także czułość i nadzieja: w dramatycznych próbach powrotu do domu i bliskich, legendach o owocach drzew, które opiekują się duszami ludzi tracących rozum, czy historiach osób i organizacji niosących pomoc.W świecie tak różnym od naszego jedno uczucie okazuje się być takie samo: miłość.„– Czym dla El Molo jest miłość?

– Miłość? – powtarza i zastanawia się. Może nie rozumie, a może się dziwi, że pytam go o tak błahe rzeczy. – Miłość to dzieci i wtedy, gdy opiekujesz się swoją kobietą, kiedy jest w ciąży albo kiedy jest chora – wylicza. [...] Miłość jest wtedy, kiedy dbacie o siebie nawzajem. Zobacz, ja już nie łowię ryb. Jestem schorowany, a ona jest obok mnie”.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Konrad Piskała - Trzymaj się z dala, kochanie. Opowieść o miłości w Afryce Wschodniej? Kiedy wychodzi Konrad Piskała - Trzymaj się z dala, kochanie. Opowieść o miłości w Afryce Wschodniej?
Data wydania książki zaplanowana została na 24.04.2024. Nowa książka Konrad Piskała z 2024 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2024 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Konrad Piskała - Trzymaj się z dala, kochanie. Opowieść o miłości w Afryce Wschodniej data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 24 kwietnia 2024, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie