wtorek, 11 maja

Oznaczenie treści
 

Joshua Muravchik - Raj na ziemi. Wzlot, upadek i życie pozagrobowe socjalizmu

(2021)
Historia

Obserwuj premierę
Ocena:


Joshua Muravchik - Raj na ziemi. Wzlot, upadek i życie pozagrobowe socjalizmu

Data premiery

środa
07.04.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
871   1354

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Socjalizm był najambitniejszą próbą, jaką podjął człowiek, by zastąpić religię doktryną powołującą się na podstawy "naukowe". Każde fiasko w wysiłkach stworzenia społeczeństwa dobrobytu lub wychowania "Nowego Człowieka" inspirowało kolejne poszukiwania drogi do ziemi obiecanej: rewolucję, komuny, socjaldemokrację, komunizm, faszyzm, socjalizm arabski, socjalizm afrykański. Żadna z tych dróg nie okazała się skuteczna, a niektóre pochłonęły oszałamiające żniwo istnień ludzkich. Wreszcie, po dwóch wiekach pobożnych życzeń i gorzkich rozczarowań, socjalizm implodował wśród dekadenckiego dramatu upadających murów i walących się reżimów. Był to zdumiewający finał, lecz później działy się rzeczy nie mniej zdumiewające. Po kilkudziesięcioletniej przerwie odezwały się nowe głosy, jakby nieświadome tego wszystkiego, co było przed nimi, nawołując, aby spróbować na nowo.
Joshua Muravchik podąża śladem pościgu za tym widmem, przedstawiając szkice biograficzne myślicieli i przywódców, którzy rozwinęli teorię, doprowadzili ją do potęgi i odpowiadali za jej upadek, jak i tych, którzy próbują wskrzesić ją w naszych czasach. Raj na ziemi to wyrazista i zajmująca opowieść, stanowiąca epicką kronikę ruchu, który próbował postawić świat na głowie – i przez jakiś czas mu się udawało.
"Historia najnowsza w najlepszym wydaniu".
Choice
"Pouczające opracowanie, podążające śladem wielkich i nie tak wielkich postaci, które wprowadzały socjalizm w życie".
Wall Street Journal
"Trudno o książkę na temat historii socjalizmu, która byłaby zajmująca albo rzetelna, a czymś zupełnie nadzwyczajnym jest znaleźć taką, która łączy obie te cechy (... ) Znakomita lektura".
Thomas Sowell
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Joshua Muravchik - Raj na ziemi. Wzlot, upadek i życie pozagrobowe socjalizmu? Kiedy wychodzi Joshua Muravchik - Raj na ziemi. Wzlot, upadek i życie pozagrobowe socjalizmu?
Data wydania książki zaplanowana została na 07.04.2021. Nowa książka Joshua Muravchik z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Joshua Muravchik - Raj na ziemi. Wzlot, upadek i życie pozagrobowe socjalizmu data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 7 kwietnia 2021, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie