piątek, 18 sierpnia

Oznaczenie treści
 

Jonasz Kofta - Co to jest Miłość. Wiersze i Piosenki Zebrane. Tom II

(2011)
Inne

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


Jonasz Kofta - Co to jest Miłość. Wiersze i Piosenki Zebrane. Tom II

Data premiery

wtorek
05.07.2011
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Inne
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Pierwsze pełne wydanie twórczości Jonasza KoftyDrugi tom wierszy i piosenek zebranych wybitnego poety oraz autora licznych przebojów radiowych Jonasza Kofty zawiera jego teksty liryczno-satyryczne w czterech rozdziałach:Fale Amuru – romanse rosyjskie, Czasami pech się uśmiecha – liryka żartobliwa, Moja muza codzienna – wiersze satyryczne, Epitafium dla frajera – Jonasz o Jonaszu.Niektóre z tekstów zostały odnalezione w archiwum Autora i są publikowane po raz pierwszy.Zawsze ustawiała się do Jonasza Kofty bardzo długa kolejka potrzebujących – każda artystka i każdy artysta chciał mieć tekst Jonasza. Potem przyszła kolej i na mnie – też stałem w tej kolejce, też doczekałem się, że Jonasz parę razy coś dla mnie napisał. Kofta pisał bardzo różnie, bo był kolorowy. Zawsze – tak jak to robiła Agnieszka Osiecka i Wojciech Młynarski – odciskał na swoich tekstach niezwykłe piętno: oryginalności, ciepła, mądrości, czasami bólu, ale też niewiarygodnej komediowości.Michał BajorJonasz Kofta (1942–1988) – był jednym z największych – obok Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego – poetów polskiej piosenki. Niemal każdy jego wiersz mógł stać się od razu radiowym szlagierem – do najbardziej znanych należą choćby: „Jej portret”, „Śpiewać każdy może”, „Pamiętajcie o ogrodach”, „Kwiat jednej nocy”, „Buba”, „Wakacje z blondynką”, „Autobusy zapłakane deszczem”, „Samba przed rozstaniem”. Współpracował m.in. z Hybrydami,Teatrem Syrena oraz Programem Trzecim Polskiego Radia. Współtworzył Kabaret Pod Egidą. Był współautorem – wraz ze Stefanem Friedmannem – popularnych cykli radiowych: „Fachowcy” oraz „Dialogi na cztery nogi”; a z Janem Pietrzakiem – „Duetów liryczno-prozaicznych”. Pisał także sztuki teatralne – w tym wystawioną w 1978 roku „Wojnę chłopską”. Zmarł w wieku 46 lat. Został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Jonasz Kofta - Co to jest Miłość. Wiersze i Piosenki Zebrane. Tom II? Kiedy wychodzi Jonasz Kofta - Co to jest Miłość. Wiersze i Piosenki Zebrane. Tom II?
Data wydania książki zaplanowana została na 05.07.2011. Nowa książka Jonasz Kofta z 2011 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2011 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Jonasz Kofta - Co to jest Miłość. Wiersze i Piosenki Zebrane. Tom II data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 5 lipca 2011, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie