czwartek, 15 listopada

Oznaczenie treści
 

Jerzy A. Wlazło, Zbigniew Pawlak - Pęknięte miasto. Biesłan

(2014)
Faktu

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Jerzy A. Wlazło, Zbigniew Pawlak - Pęknięte miasto. Biesłan

Data premiery

środa
27.08.2014
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Poruszająca historia rozdartego Kaukazu. 10 rocznica dramatu w BiesłanieBiesłan – małe miasteczko u podnóży gór Kaukazu. Rozpoczęcie roku szkolnego zawsze było tu radosnym świętem. W 2004 roku stało się inaczej. Do szkoły wtargnęli zamaskowani i doskonale przygotowani bojownicy. Zginęły 334 osoby, w tym połowa to dzieci. Do dzisiaj był to największy i najokrutniejszy zamach terrorystyczny w Europie. Miasto pękło i podzieliło się na tych, którzy stracili wszystko, i na tych, którzy nigdy ich nie zrozumieją. Zbigniew Pawlak był w Biesłanie kilka dni po tych tragicznych wydarzeniach. Odwiedził ponad setkę osetyjskich rodzin. Mieszkał w ich domach, słuchał ich historii. Po 10 latach wrócił, by zobaczyć, jak zmieniło się ich życie. Pęknięte miasto opowiada o tragedii, która dotknęła jego mieszkańców. O bezradności rodziców, którzy nie mogli pomóc swoim dzieciom. O odwecie i nienawiści bojowników, którzy wcześniej stracili swoich bliskich. O odwadze tych, którzy na własne życzenie pozostali z dziećmi w szkole. Ta poruszająca historia nie pozwala zapomnieć o tym, że w każdej wojnie, po obu stronach barykady są ludzie. Pozwala też zrozumieć Kaukaz – nieokiełznany, barwny, ale od wielu lat rozszarpywany przez krwawe konflikty.Komentarze (1)

Zdjęcie
~Joanna
2014-09-08 08:16

Książka doskonała, poruszająca. Nie daje łatwych odpowiedzi, ale pokazuje dramat biesłański oczami zwykłych ludzi po wszystkich jego stronach. Świetnie napisana, mimo takiego tematu, nie epatuje okrucieństwem. Gorąco polecam

 

Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Jerzy A. Wlazło, Zbigniew Pawlak - Pęknięte miasto. Biesłan? Kiedy wychodzi Jerzy A. Wlazło, Zbigniew Pawlak - Pęknięte miasto. Biesłan?
Data wydania książki zaplanowana została na 27.08.2014. Nowa książka Jerzy A. Wlazło, Zbigniew Pawlak z 2014 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2014 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Jerzy A. Wlazło, Zbigniew Pawlak - Pęknięte miasto. Biesłan data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 27 sierpnia 2014, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie