środa, 22 września

Oznaczenie treści
 

Jarosław Iwaszkiewicz - Czerwone tarcze

(2021)
Powieść

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Jarosław Iwaszkiewicz - Czerwone tarcze

Data premiery

środa
25.08.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Powieść
Ranking:
518   795

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Książę Henryk Sandomierski, syn Bolesława Krzywoustego wyrusza w podróż przez Europę. Zostawia za sobą rozbitą na dzielnice Polskę targaną konfliktami między pomniejszymi możnymi i władcami rządnymi zwiększenia swoich wpływów. Podczas wędrówki odwiedza przepełnione cichym dostojeństwem klasztory, tętniące życiem zamki i stojący na skraju żałoby dwór cesarski. Udaje się również do Rzymu, do Palermo, a stamtąd – do Ziemi Świętej, gdzie ramię w ramię walczy z templariuszami, a nawet przyjmuje połowiczne święcenia zakonne. Przez lata i kilometry drogi bezustannie towarzyszy mu wizja korony i tego, co symbolizuje – Polski scalonej w silny, suwerenny organizm państwowy rządzony żelazną, ale sprawiedliwą ręką jednego władcy.
Kiedy książę wraca do Sandomierza, ma już ułożony plan działania i mimo trudności stara się wcielać go w życie. Czy Henryk posiada wystarczającą charyzmę, by żelazną ręką ująć ster władzy? Czy potrafi zdobyć się na okrucieństwo i bezwzględność, na powielenie bratobójczych zbrodni? Jakie są powinności władcy i gdzie leży racja stanu? Na podstawie wewnętrznych zmagań bohatera Iwaszkiewicz formułuje tezę, że o biegu historii decyduje człowiek i nawet najważniejsze decyzje na szczeblu państwowym mają podłoże psychologiczne.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Na kiedy zaplanowano premierę książki Czerwone tarcze?

Książka ma zostać wydana 25 sierpnia 2021 (premiera w Polsce). Kliknięcie we flagę spowoduje wyświetlenie daty z innego regionu. Wyświetlanie domyślnego regionu można skonfigurować korzystając z opcji "Ustawienia serwisu" dostępnej pod zakładką "Moje konto".

W jaki sposób można śledzić najświeższe wiadomości o premierze książki?

Aby śledzić najświeższe wieści o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Informacje o zmianach zostaną wysłane na podany adres e-mail oraz będą opublikowane na stronie "Aktualności".

Chcę napisać o książce znajomym. Jak mogę to zrobić?

Premierę można zasugerować znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Jaka jest cena książki?

Aby zobaczyć jaka jest cena książki kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

Chcę zamówić książkę Czerwone tarcze. W którym miejscu mogę zakupić ten produkt?

Książka Czerwone tarcze jest do kupienia tutaj. Wszystkie sklepy dostępne są w zakładce "Gdzie kupić?" znajdującej się po prawej stronie.

Na jakiej stronie mogę znaleźć najnowsze doniesienia odnośnie książki?

Najświeższe wiadomości można sprawdzić w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.

Jak można zaproponować ocenę dla tego tytułu?

Żeby tego dokonać trzeba wybrać odpowiednią ocenę, a następnie zaakceptować wybór kliknięciem. Głos mogą oddać tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu.

Jaką metodą podliczono ocenę książki?

Premiera książki Czerwone tarcze nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który autor odpowiedzialny jest za tę książkę?

Twórcą jest Jarosław Iwaszkiewicz. Żeby zobaczyć jakie inne książki zostały napisane przez tego autora należy kliknąć utaj albo przejść do pola "Informacje" i kliknąć w nazwisko pisarza.

Kto pilnuje wydania tej książki?

Wydawcą jest Marginesy. Żeby poznać inne książki od tego wydawcy należy kliknąć utaj lub w jego nazwę w polu "Informacje".

Odnalazłem na waszej stronie pomylone dane. W jaki sposób mogę to zgłosić?

Aby tego dokonać należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik dostępny jest nad polem "Informacje". Zgłaszać można błędne daty premiery, opisy, okładki lub plakaty oraz zwiastuny.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Jarosław Iwaszkiewicz - Czerwone tarcze? Kiedy wychodzi Jarosław Iwaszkiewicz - Czerwone tarcze?
Data wydania książki zaplanowana została na 25.08.2021. Nowa książka Jarosław Iwaszkiewicz z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Jarosław Iwaszkiewicz - Czerwone tarcze data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 25 sierpnia 2021, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie