niedziela, 25 października

Oznaczenie treści
 

Janusz Kożusznik - Polska mistrzem świata, czyli nie ma piłki bez kantów

(2016)
Komiksy

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Janusz Kożusznik - Polska mistrzem świata, czyli nie ma piłki bez kantów

Data premiery

czwartek
02.06.2016
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Komiksy
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Janusz Kożusznik − grafik, rysownik i karykaturzysta z dużym temperamentem. Urodzony w Bytomiu na początku drugiej połowy ubiegłego wieku, od zawsze wielki kibic piłki nożnej. Z wykształcenia inżynier mechanik. Zawiłe koleje losu rzuciły go do Berlina Zachodniego. Po zburzeniu Muru Berlińskiego, wrócił do kraju. Podejmował różne działania, które umożliwiała mu nowa rzeczywistość. Traf sprawił, że zaczął rysować. Wyszło to na dobre i jemu i czytelnikom, bo rysuje do dziś. Najbardziej znane są jego rysunki satyryczne, będące komentarzem do bieżących wydarzeń społecznych i politycznych. Rysunki publikowane były w wielu tytułach prasowych, m. in. Pulsie Biznesu, Trybunie Śląskiej, Wieczorze czy Dzienniku Zachodnim. Poza publikacjami prasowymi, ponad 400 rysunków Janusza Kożusznika pojawiło się w programie telewizyjnym "Szkło kontaktowe" w TVN24.

Artysta swoje rysunki pokazywał również na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych. W międzyczasie prowadził galerie rysunku satyrycznego prezentując i promując prace innych artystów. Otrzymał także wiele nagród i wyróżnień. Jest autorem zbioru rysunków wydanych w formie książkowej.

"Dzięki rysunkom Janusza Kożusznika polska piłka jest już od dawna w ścisłej, światowej elicie".
Stanisław Oślizło, były kapitan reprezentacji Polski i Górnika Zabrze

"Janusz Kożusznik jest z polską piłką na dobre i na złe. Przez ostatnie lata niestety na złe. Ale ponieważ jest urodzonym optymistą, w rysunkach tego nie widać. Zachodzi nawet podejrzenie graniczące z pewnością, że nie zawsze rysunek o piłce, jest rysunkiem o piłce. Zawsze za to jest zrobiony tą charakterystyczną kreską, po której zawsze można poznać Janusza Kożusznika".
Grzegorz Miecugow

"Lapidarna i bardzo charakterystyczna kreska, skrótowa charakterystyka postaci, oryginalne skojarzenia i pomysły, celna pointa. To wszystko powoduje, że rysunki Janusza Kożusznika są niezwykle czytelne i silnie oddziałują na odbiorcę.
Jednym z obszarów, którym szczególnie interesuje się artysta, jest piłka nożna. Zdawać by się mogło, że o piłce nożnej napisano i narysowano już wszystko. Nieprawda. Janusz Kożusznik potrafi spojrzeć na tę dyscyplinę sportu w sposób oryginalny i niebanalny, w znacznym stopniu nowatorski. Dostrzega w piłce to, czego nie widzieli lub nie chcieli widzieć inni".
Witold Mysyrowicz, Prezes Stowarzyszenia Polskich Artystów KarykaturyKomentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Janusz Kożusznik - Polska mistrzem świata, czyli nie ma piłki bez kantów? Kiedy wychodzi Janusz Kożusznik - Polska mistrzem świata, czyli nie ma piłki bez kantów?
Data wydania książki zaplanowana została na 02.06.2016. Nowa książka Janusz Kożusznik z 2016 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2016 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Janusz Kożusznik - Polska mistrzem świata, czyli nie ma piłki bez kantów data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 2 czerwca 2016, czwartek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie