piątek, 19 lipca

Oznaczenie treści
 

Isabelle Bottier - Zakończeniem jest śmierć. Agatha Christie

(2024)
Komiksy

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Isabelle Bottier - Zakończeniem jest śmierć. Agatha Christie

Data premiery

środa
31.07.2024
11 dni, 23 godzin
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Komiksy
Ranking:
866   1883

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Pierwsza powieść Agaty Christie, której akcja nie dzieje się w XX wieku. Tym razem scenerią wydarzeń jest starożytny Egipt, około 2000 roku p.n.e. Ponadto nie znajdziemy tu postaci żadnego z detektywów wymyślonych przez królową kryminału. Autorka wykorzystała tu egipską tradycję pisania listów do zmarłych, w których proszono ich o wsparcie lub interwencję, np. wobec innych zmarłych, którzy mogli mieć o coś pretensję do żyjących. Bohaterami tej historii są członkowie rodziny kapłana Imhotepa, który po śmierci żony sprowadza do domu młodą nałożnicę Nofret. Jej aroganckie zachowanie wzbudza niechęć, a później nienawiść pozostałych członków rodziny. Kiedy Nofret umiera, w rodzinie następuje seria podejrzanych zgonów. Wszyscy są przekonani, odpowiada za nie duch Nofret, który mści się na swoich wrogach. Zaangażowany zostaje nawet specjalny kapłan, próbujący połączyć się ze światem umarłych i przebłagać upiora. Córka Imhotepa, Renisenb zdaje sobie jednak sprawę, że za zbrodnie odpowiada żyjąca osoba i winowajcy należy szukać w najbliższym otoczeniu.

Autorką  scenariusza tej komiksowej adaptacji jest Isabelle Bottier, znana z albumu „Śmierć na Nilu”, opublikowanego w tej serii, a rysunki wykonał francuski rysownik Emmanuel Despujol.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Isabelle Bottier - Zakończeniem jest śmierć. Agatha Christie? Kiedy wychodzi Isabelle Bottier - Zakończeniem jest śmierć. Agatha Christie?
Data wydania książki zaplanowana została na 31.07.2024. Nowa książka Isabelle Bottier z 2024 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2024 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Isabelle Bottier - Zakończeniem jest śmierć. Agatha Christie data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 31 lipca 2024, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie