poniedziałek, 28 listopada

Oznaczenie treści
 

Giorgio Parisi - Taniec szpaków. Cuda systemów złożonych

(2022)

Giorgio Parisi - In Un Volo Di Storni. Le Meraviglie Dei Sistemi Complessi

Faktu

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Giorgio Parisi - Taniec szpaków. Cuda systemów złożonych / Giorgio Parisi - In Un Volo Di Storni. Le Meraviglie Dei Sistemi Complessi

Data premiery

wtorek
08.11.2022
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
380   544

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Ta książka to podróż do genialnego umysłu fizyka, który szukał reguł złożonych
systemów, bo te proste zawsze wydawały mu się trochę zbyt nudne...
Niezwykle klarownie i precyzyjnie przeprowadzony wywód na temat systemów złożonych, regułich działania i znaczenia w dzisiejszym świecie. Autor, wychodząc od matematycznej analizymechaniki poruszania się stada ptaków, prowadzi nas przez różne działy fizyki teoretycznej odcząstek elementarnych, przez zjawiska zbiorowe, systemy złożone i wiele innych. Przejrzystośćwywodu uzupełnia odniesienie do kontekstu historycznego i zrelacjonowanie rozwoju ideileżących u podstaw każdego z zagadnień, ze szczególnym uwzględnieniem procesu twórczego, dzięki czemu skomplikowane problemy jawią się w sposób niezwykle przystępny i zrozumiałynawet dla czytelników gorzej obeznanych z najnowszymi dokonaniami z zakresu fizyki i naukścisłych.
"Giorgio Parisi na początku zajmował się teorią cząstek elementarnych i napisał w latach 70-tychubiegłego wieku wspólnie z Guido Altarellim słynne równania ewolucji partonów. Kiedy bywałemwielokrotnie w latach 80-tych w grupie badającej teorię strun w świeżo utworzonymuniwersytecie rzymskim Tor Vergata, jako profesor tego uniwersytetu przeniósł swojezainteresowania na fizykę statystyczną, fluktuacje i układy złożone. Niniejsza książka jest opisemprowadzonych przez wiele dziesięcioleci, uhonorowanych Nagrodą Nobla, poszukiwań w tejdziedzinie, od szkieł spinowych do tytułowych systemów biologicznych, i próbą wyjaśnieniapięknych i fascynujących zjawisk w tych pozornie chaotycznych, ale poddanych ścisłym prawom, układach".
Profesor Krzysztof A. Meissner
Nagroda Nobla zFizyki 2021
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Na kiedy przygotowano premierę książki Taniec szpaków. Cuda systemów złożonych?

Książka Taniec szpaków. Cuda systemów złożonych ma zadebiutować 8 listopada 2022 (premiera w Polsce). Daty z innych regionów można wyświetlić klikając w odpowiednie flagi. Domyślny region można zmienić w w ustawieniach konta.

Chcę dostawać na bieżąco najświeższe raporty dotyczące książki. Jak tego dokonać?

Aby dostawać komunikaty o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Wszystkie zmiany zostaną opublikowane na stronie "Aktualności", a powiadomienie będzie wysłane we wiadomości e-mail.

Chcę powiadomić o książce inne osoby. Jak mogę to zrobić?

Premierę można polecić innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Za ile zakupię książkę?

Żeby sprawdzić ile kosztuje książka kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

W którym sklepie można znaleźć książkę Taniec szpaków. Cuda systemów złożonych?

Książka jest do kupienia tutaj. Lista sklepów sprzedających ten produkt umieszczona jest na liście "Gdzie kupić?".

W którym miejscu mogę poczytać bieżące newsy dotyczące książki Taniec szpaków. Cuda systemów złożonych?

Aby przeglądnąć najświeższe komunikaty należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.

Gdzie mogę przyporządkować ocenę dla tej książki?

W tym celu należy założyć nowe konto w serwisie lub zalogować się na już istniejące. Następnie w polu "Oceń" należy zaznaczyć konkretną wartość w skali 1-5 i zapieczętować ją kliknięciem.

Jakim sposobem podliczona została nota książki?

Premiera książki Taniec szpaków. Cuda systemów złożonych nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który pisarz napisał tę książkę?

Giorgio Parisi to twórca tej książki. W celu wyświetlenia listy książek tego autora przejdź do pola "Informacje" i kliknij w jego nazwisko albo kliknij utaj.

Kto planuje wydanie tej książki?

Książka ma być wydana przez Zysk i S-ka. W celu wyświetlenia listy książek tego wydawcy kliknij w jego nazwę lub kliknij utaj.

Dostrzegłem na tej stronie nieścisłe dane. W jaki sposób można je skorygować?

Aby to zrobić należy skorzystać z opcji "zgłoś poprawkę" znajdującej się nad polem "Informacje". Zgłosić można niepoprawne daty wydania, opisy, zwiastuny oraz obrazki.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Giorgio Parisi - Taniec szpaków. Cuda systemów złożonych? Kiedy wychodzi Giorgio Parisi - In Un Volo Di Storni. Le Meraviglie Dei Sistemi Complessi?
Data wydania książki zaplanowana została na 08.11.2022. Nowa książka Giorgio Parisi z 2022 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2022 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Giorgio Parisi - Taniec szpaków. Cuda systemów złożonych data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 8 listopada 2022, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie