środa, 21 kwietnia

Oznaczenie treści
 

David Foster - Deep learning i modelowanie generatywne. Jak nauczyć komputer malowania, pisania, komponowania i grania

(2021)
IT

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


David Foster - Deep learning i modelowanie generatywne. Jak nauczyć komputer malowania, pisania, komponowania i grania

Data premiery

wtorek
16.03.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Informatyka
Ranking:
1244   2499

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Techniki uczenia głębokiegorozwijają się w imponującym tempie, a sieci neuronowe znajdują zastosowanie w przeróżnych branżach. Coraz częściej komputer wykonuje zadania, które do niedawna były zarezerwowane dla człowieka. Dobrym przykładem jest tworzenie dzieł sztuki: ostatnie postępy w dziedzinie modelowania generatywnego sprawiają, że maszyny tworzą oryginalne obrazy w określonym stylu, piszą spójne akapity tekstu, komponują przyjemną w odbiorze muzykę i generują prawdopodobne scenariusze zdarzeń. Ta "generatywna rewolucja" już się zaczęła, a jej efekty przekraczają najśmielsze wyobrażenia.
Ta książka jest praktycznym przewodnikiem przeznaczonym dla inżynierów uczenia maszynowego i analityków danych. W jasny i przystępny sposób omówiono w niej zasadnicze zagadnienia teorii modelowania generatywnego, a następnie zaprezentowano techniki stosowane do budowy modeli generatywnych, włącznie z ogólnym opisem uczenia głębokiego, wariacyjnych autoenkoderów i generatywnych sieci antagonistycznych (GAN). Na tej podstawie - z wykorzystaniem biblioteki Keras - pokazano wewnętrzne funkcjonowanie każdej z tych technik, łącznie z najbardziej nowatorskimi architekturami. Opisano krok po kroku sposoby rozwiązywania takich twórczych zadań jak malowanie, pisanie i komponowanie muzyki, a także zastosowania modelowania generatywnego do optymalizacji strategii grania w gry (modele World).
W książce między innymi:
działanie autoenkoderów wariacyjnych
tworzenie sieci GAN, w tym CycleGAN i MuseGAN
rekurencyjne modele generatywne do tworzenia tekstu oraz mechanizmy uwagi
modele generatywne w środowiskach uczenia przez wzmacnianie
architektura Transformer (BERT, GPT-2) oraz modele generowania obrazu
Czy potrafisz stworzyć... twórcę?
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Deep learning i modelowanie generatywne. Jak nauczyć komputer malowania, pisania, komponowania i grania będzie debiutować?

Książka Deep learning i modelowanie generatywne. Jak nauczyć komputer malowania, pisania, komponowania i grania zadebiutuje 16 marca 2021 (premiera w Polsce). Aby sprawdzić inne daty należy kliknąć w odpowiednią flagę. Domyślnie pokazywany region można zmienić w ustawieniach konta.

W jaki sposób można śledzić aktualne wiadomości o premierze?

Aby dostawać najnowsze wiadomości o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Wszystkie zmiany zostaną opublikowane na stronie "Aktualności", a powiadomienie będzie wysłane we wiadomości e-mail.

Chcę powiedzieć o książce innym osobom. Jak tego dokonać?

Można to uczynić klikając przycisk "Lubię to!" lub ysyłając e-mail do znajomych. Obydwie te opcje dostępne są na pasku w górnej części strony.

Za ile można kupić książkę?

W celu zobaczenia ile należy odłożyć na książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Gdzie można zamówić książkę?

Książkę Deep learning i modelowanie generatywne. Jak nauczyć komputer malowania, pisania, komponowania i grania można dostać tutaj. Lista wszystkich sklepów oferujących ten produkt znajduje się po prawej stronie.

Gdzie mogę poczytać świeże informacje odnośnie książki Deep learning i modelowanie generatywne. Jak nauczyć komputer malowania, pisania, komponowania i grania?

W celu sprawdzenia najnowszych raportów należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

W którym miejscu można przyporządkować notę dla tego tytułu?

Żeby tego dokonać należy nadać konkretną ocenę w pięciopunktowej skali, a następnie zaznaczyć wybór kliknięciem. Tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą oddać swój głos.

Na jakiej podstawie przeliczana jest ocena?

Premiera książki Deep learning i modelowanie generatywne. Jak nauczyć komputer malowania, pisania, komponowania i grania nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który literat odpowiedzialny jest za tę książkę?

David Foster to osoba odpowiedzialna za stworzenie książki. Lista innych wydawnictw książkowych tego autora dostępna jest utaj.

Kto wyda tę książkę?

Wydawnictwo Helion zaangażowane jest w wydanie książki. Aby sprawdzić inne książki wydane przez tę firmę kliknij w jej nazwę lub kliknij utaj.

Dostrzegłem na tej stronie niedobre dane. W jaki sposób można je skorygować?

Żeby zgłosić korektę należy wypełnić formularz umieszczony tutaj. Dzięki temu można wnieść o aktualizacje dat, opisów i odnośników oraz zmiany trailerów albo okładek.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera David Foster - Deep learning i modelowanie generatywne. Jak nauczyć komputer malowania, pisania, komponowania i grania? Kiedy wychodzi David Foster - Deep learning i modelowanie generatywne. Jak nauczyć komputer malowania, pisania, komponowania i grania?
Data wydania książki zaplanowana została na 16.03.2021. Nowa książka David Foster z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka David Foster - Deep learning i modelowanie generatywne. Jak nauczyć komputer malowania, pisania, komponowania i grania data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 16 marca 2021, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie