sobota, 19 sierpnia

Oznaczenie treści
 

David Beaty - Pilot. Naga prawda. Czynnik ludzki w katastrofach lotniczych

(2013)

David Beaty - The Naked Pilot

Faktu

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


David Beaty - Pilot. Naga prawda. Czynnik ludzki w katastrofach lotniczych / David Beaty - The Naked Pilot

Data premiery

środa
27.03.2013
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Kapitan DC-8 zbliżał się do końca rejsu z NowegoJorku do Portland. Miał lotnisko w polu widzenia,pogoda była świetna. Jednak samolot rozbił siękilka kilometrów od pasa. Dziesięć osób zginęło,ponad dwudziestu pasażerów zostało ciężko rannych.Zbadawszy wrak, ustalono, że jedyna awariapolegała na przepaleniu się żarówki. Dlaczegowięc doszło do tego wypadku?Samolot linii Saudi Arabia wystartował z Rijaduz trzystoma osobami na pokładzie. Parę minut postarcie w przedziale towarowym pojawił się dym.Samolot zawrócił do Rijadu i wylądował, nikt nieodniósł ran, a jednak nikt nie przeżył – przez ponaddwadzieścia minut nie zostały otwarte drzwii pożar strawił na płycie lotniska zamkniętą maszynę.Dlaczego?Pierwszy wypadek po przekazaniu pilotom wadliwejinstrukcji obsługi samolotu De HavillandComet nastąpił dopiero po czterech miesiącachjej obowiązywania. Dlaczego?Za trzy czwarte wszystkich wypadków lotniczychodpowiada błąd człowieka. Co więcej,udział tego czynnika mimo ogólnego postępupozostaje niezmienny. Rzadko przyczyną katastrofsą niedostateczne umiejętności w zakresiepilotażu, spada też liczba wypadków z powodówtechnicznych. Większość tragicznych zdarzeń tokonsekwencja prostych błędów i pomyłek, którewynikają z ułomności ludzkiej natury i które sąudziałem nas wszystkich. Nieraz zdarza nam sięskręcić w niewłaściwą ulicę, mylimy numer pokojuw hotelu, przestawiamy cyfry, wybierającnumer telefonu… Tak rozumiany błąd człowiekaDavid Beaty określa jako ostatnią, niepokonanąjeszcze przeszkodę w rozwoju awiacji.Analizuje mechanizmy poszczególnych typówbłędów, odwołując się często do eksperymentówpsychologicznych, niekiedy też piśmiennictwaz zakresu psychologii, i oczywiście przywołującliczne przykłady konkretnych wypadków lotniczych.Jak przystało na powieściopisarza, zgrabnieopisuje kolejne historie, a nauka, która z nichpłynie, jest ponadczasowa i nie dotyczy wyłącznielotnictwa.Po tej lekturze zrozumiemy, dlaczego nie wszyscy,którzy latali jak orły, lądowali jak Wrona.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera David Beaty - Pilot. Naga prawda. Czynnik ludzki w katastrofach lotniczych? Kiedy wychodzi David Beaty - The Naked Pilot?
Data wydania książki zaplanowana została na 27.03.2013. Nowa książka David Beaty z 2013 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2013 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka David Beaty - Pilot. Naga prawda. Czynnik ludzki w katastrofach lotniczych data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 27 marca 2013, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie