
Blue Note All-Stars - Our Point Of View(2017) | Blues/Jazz |


Blue Note Records zawsze odważnie stawiało na młodych, zdolnych muzyków.
Thelonious Monk, Herbie Hancock, Freddie Hubbard, czy Joe Henderson - wszyscy wydali swoje debiutanckie albumy nakładem tej słynnej wytwórni. Blue Note All-Stars kontynuują tę wspaniałą tradycję albumem "Our Point of View", który ukaże się 29 września. Supergrupa złożona z młodych wizjonerów jazzu została utworzona w 2014 roku, a kilka ich występów na żywo uświetniło 75 rocznicę założenia Blue Note.
W skład zespołu wchodzą: trębacz Ambrose Akinmusire, klawiszowiec Robert Glasper, basista Derrick Hodge, gitarzysta Lionel Loueke, perkusista Kendrick Scott oraz saksofonista tenorowy Marcus Strickland. Na debiutanckim krążku pojawili się też znamienici goście – legendy Blue Note: Wayne Shorter i Herbie Hancock. Album dedykowany jest pamięci długoletniego Prezydenta firmy - Bruce'a Lundvalla, który zmarł w 2015 roku.
Repertuar "Our Point of View" składa się z utworów napisanych przez każdego spośród członków grupy, a także dwóch kompozycji Shortera: ekspansywnej wersji "Witch Hunt" oraz wspaniałej interpretacji "Masquelero", w której sekstetowi towarzyszą Shorter i Hancock.
"Ten zespół składa się z wszechstronnych artystów o otwartych umysłach, których połączyła miłość do muzyki" – mówi Glasper, który wyprodukował album razem z obecnym Prezydentem Blue Note - Donem Wasem. "Muzyka powinna odzwierciedlać realia czasów, w których żyjemy. Wszyscy kochamy historię jazzu i mamy do niej ogromny szacunek, lecz naszym zadaniem jest, przede wszystkim, pisanie własnej. Czuję, że to właśnie się dzieje. "
"Wciąż robimy nowe rzeczy, nie oglądamy się za siebie. Przesuwamy granicę coraz dalej" - dodaje Was. "To podejście uosabia filozofię Blue Note. "
Lista utworów:
1. Bruce's Vibe (Robert Glasper)
2. Cycling Through Reality (Kendrick Scott)
3. Meanings (Marcus Strickland)
4. Henya (Ambrose Akinmusire)
5. Witch Hunt (Wayne Shorter)
6. Second Light (Derrick Hodge)
7. Masquelero feat. Wayne Shorter & Herbie Hancock (Wayne Shorter)
8. Bayyinah (Robert Glasper)
9. Message Of Hope (Derrick Hodge)
10. Freedom Dance (Lionel Loueke)
11. Bruce The Last Dinosaur (Ambrose Akinmusire)

Płyty tej będzie można posłuchać 29 września 2017 (premiera w Polsce).
Aby otrzymywać najświeższe doniesienia o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na podany adres e-mail zostaną wysłane powiadomienia o zmianach. Informacje o zmianach pojawią się również na stronie "Aktualności".
Płytę można zarekomendować znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
Aby zobaczyć ile trzeba wydać na płytę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.
Our Point Of View można zamówić tutaj. Wszystkie sklepy sprzedające ten produkt znajdują się w polu "Gdzie kupić?".
Aby sprawdzić najświeższe komunikaty należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.
Żeby ocenić płytę należy wyznaczyć odpowiednią wartość w skali od 1 do 5, a następnie zatwierdzić wybór kliknięciem. Żeby oddać głos trzeba posiadać konto w serwisie.
Premiera płyty Our Point Of View nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Blue Note All-Stars jest twórcą płyty Our Point Of View. Żeby poznać inne płyty od tego artysty należy kliknąć utaj albo kliknąć w nazwę w zakładce "Informacje".
Płyta ma zostać wydana przez firmę Universal. Aby sprawdzić inne płyty wydane przez tę firmę kliknij w jej nazwę lub kliknij utaj.
W tym celu należy skorzystać z opcji "zgłoś poprawkę". Zgłaszać można między innymi nieaktualne daty, zmiany opisów, zwiastunów, okładek i plakatów.
29 września 2017, piątek
Komentarze