niedziela, 18 kwietnia

Oznaczenie treści
 

Ben Howard - Collections From The Whiteout

(2021)
Folk

Obserwuj premierę
Ocena:


Ben Howard - Collections From The Whiteout

Data premiery

piątek
26.03.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Folk/Ludowa
Arysta:
Ranking:
541   2667

Tagi:
[dodaj]
Wytwórnia:
Odnośniki:
[dodaj]

Ben Howard powraca z czwartym albumem, "Collections From The Whiteout".
Za produkcję albumu odpowiadają Ben Howard, Aaron Dessner (The National, Sharon Van Etten, Taylor Swift). Po raz pierwszy artysta postanowił powierzyć produkcję komuś spoza swojego zespołu oraz grona najbliższych współpracowników.
Pierwszym singlem promującym "Collections From The Whiteout" jest utwór "What A Day".
Mrok, który przewijał się przez drugi album studyjny Bena, "I Forget Where We Were" oraz subtelne echa na jego następcy, "Noonday Dream", nie jest tak oczywisty na "Collections From The Whiteout". Piosenki na płycie zostały zainspirowane wnikliwą analizą nagłówków oraz scrollowanych historii. Ben zebrał najciekawsze wycinki i pozwolił, by jego ciekawość przejęła kontrolę. Efektem był dźwiękowy szkicownik składający się m. in. z loopów na taśmach oraz efektów gitarowych.
"Crowhurst's Meme" zotało zainspirowane śmiercią żeglarza-amatora Donalda Crowhursta; "Sorry Kid" – historią rosyjskiej oszustki Anny Sorokin; "The Strange Last Flight of Richard Russel" to opowieść o Richardzie Russellu, człowieku, który ukradł i rozbił samolot w Seattle; "Finders Keepers" – rozczłonkowanym ciele znajomego ojca, które zostało znalezione w walizce dryfującej po Tamizie. Anglia i absurdy jej polityki mocno wpłynęły na kształt utworów. Równolegle pojawiają się tam osobiste anegdoty dotyczące życia artysty, który dzieli swój czas pomiędzy Paryżem, Devon i Hiszpanią. Kto usłyszy tam wpływy Briana Eno, Durutti Column czy Steve'a Reicha, nie będzie w błędzie. Pojawiają się także inspiracje Neilem Youngiem oraz Townesem Van Zandtem. "Collections From The Whiteout" oddalone są o wiele mil od multiplatynowego debiutu Bena Howarda, jednak ścieżka od pierwszej do czwartej płyty, jaką wytoczył artysta, jest całkiem jednolita.
Ben Howard zaprosił na krążek znakomitych nowych graczy, takich jak Yussef Dayes, Kate Stables z This Is The Kit, James Krivchenia z Big Thief, Kyle Keegan z Hiss Golden Messenger czy wspomniany wcześniej Aaron Dessner. "Collections From The Whiteout" powstało także z udziałem gitarzysty i wieloletniego współpracownika Howarda, Mickeya Smitha. Rob Moose (Bon Iver, Laura Marling, Blake Mills, Phoebe Bridgers) odpowiedzialny jest za aranżację smyczków.
"Collections From The Whiteout" to dźwiękowa przygoda, która potwierdza, że Ben Howard jest jednym z najbardziej innowacyjnych i naturalnie uzdolnionych artystów w Wielkiej Brytanii. Jego czwarta płyta jest wielkim dziełem, a zarazem najbardziej spełnionym wydawnictwem z tych dotychczasowych.Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Ben Howard - Collections From The Whiteout? Kiedy wychodzi Ben Howard - Collections From The Whiteout?
Data wydania płyty zaplanowana została na 26.03.2021. Nowa płyta Ben Howard z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz listę utworów (tracklista), newsy i nadchodzące single, promujące nowe dzieło artysty. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa płyta Ben Howard - Collections From The Whiteout data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 26 marca 2021, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie