piątek, 18 sierpnia

Oznaczenie treści
 

Zygmunt Bauman - 44 Listy ze Świata Płynnej Rzeczywistości

(2011)
Nauka

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


Zygmunt Bauman - 44 Listy ze Świata Płynnej Rzeczywistości

Data premiery

czwartek
05.05.2011
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Nauka
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Zbiór krótkich felietonów publikowanych w latach 2008-2009 we włoskim magazynie La Republika delle Donne.Sam autor nazywa w przedmowie swoje krótkie teksty "korespondencją ze świata, który podlega nieustannym i błyskawicznym zmianom", zasypując nas lawiną informacji i wszelkiego rodzaju bodźców zmysłowych, których często nie potrafimy już poddawać racjonalnej selekcji. Autor  pisze między innymi:- o przemianach cywilizacyjno-technologicznych i ich wpływie na mentalność i obyczajowość młodego pokolenia dorastającego w kulturze informatycznej, - o seksie w Internecie i przez Internet, - o różnicach pokoleniowych i "komercjalizacji" stosunków rodzinnych,  - o modzie jako wyznaczniku społecznego prestiżu, - o medykalizacji współczesnej kultury i obsesji "zdrowego stylu życia" i sprawności fizycznej, - o przemianach w systemie edukacyjnym, celach i sposobach kształcenia, - o "społeczeństwie ryzyka" i kulturze niepewności; - o globalizacji i jej politycznych i kulturowych skutkach , - o ostatnim kryzysie finansowym, - o lęku przed obcymi, praktyce wykluczania i ładotwórczej obsesji wytyczania granic.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Zygmunt Bauman - 44 Listy ze Świata Płynnej Rzeczywistości? Kiedy wychodzi Zygmunt Bauman - 44 Listy ze Świata Płynnej Rzeczywistości?
Data wydania książki zaplanowana została na 05.05.2011. Nowa książka Zygmunt Bauman z 2011 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2011 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Zygmunt Bauman - 44 Listy ze Świata Płynnej Rzeczywistości data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 5 maja 2011, czwartek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie