Zuzanna Bukłaha - Nomadzi. Życie w drodze(2020) | Faktu |
Masz wrażenie, że życie przecieka ci przez palce, a ty wciąż siedzisz w pracy? Tęsknisz za ciepłym piaskiem pod stopami? Chciałbyś zobaczyć świat, ale nie masz na to czasu ani pieniędzy?
To opowieść o ludziach, którzy czuli podobnie. W końcu powiedzieli NIE – korpo, etatom i utartemu schematowi. Kiedy zrozumieli, że życie jest za krótkie, by być przykutym do biurka, spakowali laptopa, dobre buty i ruszyli w świat.
Jednak nawet współczesny nomada musi z czegoś żyć, a praca – choć czasem uciążliwa – może być rozwijająca i twórcza. Trudno rzucić dosłownie wszystko. Ale można rzucić wszystko... oprócz pracy.
Skoro w dobie szybkiego łącza tyle rzeczy da się zrobić zdalnie, dlaczego nie pracować, podróżując?
Tomek rozkręcał firmę, przemierzając kontynenty. Klienci nie wiedzieli, że odpisuje na maile z Indii lub Mozambiku. Teraz zarządza warszawskim zespołem. Raz z Bali, raz z Kuala Lumpur.
Marga nigdy nie wie, w jakim języku będą mówili jej sąsiedzi. Uczy hiszpańskiego, sypia pod gołym niebem, bo w żadnym hotelu nie ma za darmo aż tylu gwiazd.
W wieku 25 lat Olga występuje w filmach bollywoodzkich. Pamięta jednak, że do Indii przyjechała, by pomagać. Dziś mama dwójki dzieci organizuje warsztaty na kurdyjskich ulicach, a w Syrii buduje recyklingowe place zabaw. I tylko jej cygańscy przyjaciele dziwią się tym ciągłym wędrówkom.
Prawnicy, nauczyciele, blogerzy, aktywiści. Single, pary i całe rodziny.
Jak zostali nomadami? Co musieli poświęcić? Czy kiedykolwiek mają zamiar osiąść?
Inspirujące historie współczesnych polskich nomadów.
Praktyczne rady, jak łączyć pracę z podróżami i wreszcie zacząć żyć na własnych zasadach.
Poznaj je i sam wyrusz w drogę!
Nomadzkie historie opowiedzieli:
Tomek, prawnik, pracuje z Bali
Asia z bloga "Somos Dos"
Kasia i Kuba z bloga "Podróż Odbyta"
Helena, nauczycielka jogi, pracuje z Australii
Anna Alboth, dziennikarka, aktywistka z bloga "The Family Without Borders"
Agata i Grzegorz, digitalizatorzy z Hiszpanii
Olga, aktywistka z bloga "Czujczuj"
Marga, nauczycielka hiszpańskiego
rodzina Mitali z bloga "Mitale w podróży"
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Książka Nomadzi. Życie w drodze ma być dostępna 16 września 2020 (data premiery w Polsce).
Aby być informowanym na bieżąco o aktualnościach należy dodać książkę do listy "Moje premiery". W tym celu kliknij w opcję "Obserwuj premierę" dostępną na pasku z opcjami. Wszystkie zmiany zostaną opublikowane na stronie "Aktualności", a powiadomienie będzie wysłane we wiadomości e-mail.
O książce można powiedzieć innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
W celu sprawdzenia ile należy zarezerwować na książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.
Książka jest do kupienia tutaj. Sklepy, które sprzedają ten produkt znajdują się w polu "Gdzie kupić?" umieszczonym po prawej stronie.
Aby przeglądać najnowsze materiały należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.
Żeby ocenić książkę należy wyznaczyć konkretną wartość w skali od 1 do 5, a następnie przypieczętować wybór kliknięciem. Tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą oddać swój głos.
Premiera książki Nomadzi. Życie w drodze nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Twórcą książki jest Zuzanna Bukłaha. Resztę książek napisanych przez tego autora można znaleźć utaj lub kliknąć w jego nazwisko znajdujące się w polu "Informacje".
Za wydanie książki odpowiada firma Społeczny Instytut Wydawniczy Znak. Aby zobaczyć listę książek wydanych przez tego wydawcę kliknij w jego nazwę lub kliknij utaj.
Aby tego dokonać należy skorzystać z opcji "zgłoś poprawkę" umieszczonej nad polem "Informacje". Poprawiać można nieprecyzyjne daty oraz opisy, a także wnosić o dodanie okładek, odnośników i zwiastunów.
Komentarze