
Zośka Papużanka - Solo(2025) | Powieść |


Jesteśmy stworzone do radzenia sobie, ale czasem płaczemy w poduszkę. Chcemy mieć kogoś bliskiego, a jesteśmy same. Same – po prostu.
Wyobraź sobie matkę czwórki dzieci zdradzaną przez męża, dziewczynę po raz kolejny zawiedzioną mężczyznami na portalach randkowych, managerkę międzynarodowej firmy wracającą do pustego mieszkania albo kobietę, która właśnie się rozwiodła i nie wie, co dalej.
Znasz każdą z nich. To możesz być Ty albo twoja przyjaciółka, koleżanka z pracy, sąsiadka czy kobieta, którą spotykasz codziennie rano w drodze do pracy. Nie rozmawiacie o tym, bo trochę się wstydzicie słowa samotność, bo nie macie czasu, bo jest wiele ważniejszych spraw, ale każda z Was czuje podobnie:
Jestem piękna i nikt mnie nie chce.
Dbam o ludzi, którzy ode mnie odchodzą.
Widziałam dużo, wiele czytam. Trudno mnie dogonić.
Nie tęsknię za byle jakim związkiem.
Nie da się uciec od samotności, ale można ją przyjąć. Kolejna książka Zośki Papużanki to zbiór prawdziwych kobiecych historii, w których odnajdziesz siebie. To także książka, dzięki której możemy zrozumieć, za czym tęsknimy w związkach i poza nimi.
Piękna książka, czuła i sarkastyczna, ostra i precyzyjna, dotkliwa. Przez karty „Solo” przepływa życie, jakiego najbardziej się boimy: podstępne i nieprzewidywalne, które mówi nam „sprawdzam”, wpędza w kryzysy, zmusza do zmian.
Małgorzata Rejmer
„Solo” to historie o rośnięciu w siłę, wyznaczaniu granic, poszukiwaniu własnej drogi, przejmowaniu kontroli i sprawowaniu władzy. Nie pocieszają, nie dają recept. Przypominają, że dobra proza nie jest lustrem, lecz ostrzem.
Paulina Małochleb, Książki na ostro
„Solo” to poruszający portret współczesnych kobiet, które muszą odnaleźć siebie w pustce po rozpadzie związków i złudzeń. Niezwykła książka, także z uwagi na formę balansującą gdzieś pomiędzy fikcją a życiem, czyli tam, gdzie zazwyczaj rodzi się najlepsza literatura.
Tomasz Stawiszyński
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Książka Solo debiutować będzie 29 października 2025 (data premiery w Polsce).
Aby śledzić bieżące informacje o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Zmiany można zobaczyć na stronie "Aktualności" lub otrzymać powiadomienie we wiadomości e-mail.
Premierę można zasugerować znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
Aby zobaczyć ile należy zarezerwować na książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.
Solo można nabyć tutaj. W zakładce "Gdzie kupić?" znajdują się wszystkie sklepy, w których można znaleźć ten produkt.
Bieżące doniesienia znajdują się w kolumnie "Newsy", która umieszczona jest z prawej strony.
Aby tego dokonać trzeba nadać należytą ocenę w skali od 1 do 5, a następnie zatwierdzić wybór kliknięciem. Jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą zagłosować.
Premiera książki Solo nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Zośka Papużanka to twórca tej książki. Aby sprawdzić inne książki napisane przez tego autora kliknij w jego nazwisko lub kliknij utaj.
Wydawnictwo Poznańskie pracuje nad wydaniem książki. Lista książek wydanych przez tę firmę znajduje się utaj.
Korektę można zgłosić korzystając z opcji "zgłoś poprawkę" umieszczonej nad polem "Informacje". Zgłaszać można między innymi nieaktualne daty, zmiany opisów, zwiastunów, okładek i plakatów.
29 października 2025, środa
Komentarze