wtorek, 31 stycznia

Oznaczenie treści
 

Zofia Kozimor - Taniec życia i pieśń śmierci. Historia Apaczów Cochise'a i Geronima

(2023)
Faktu

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Zofia Kozimor - Taniec życia i pieśń śmierci. Historia Apaczów Cochise'a i Geronima

Data premiery

środa
25.01.2023
6 dni temu
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
49   72

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

"Kiedy byłem młody, przemierzyłem całą tę ziemię, od wschodu po zachód, i nie zobaczyłem nikogo oprócz Apaczów. Po wielu wiosnach znowu wyruszyłem i spotkałem rasę białych ludzi, którzy przybyli, aby nam ją odebrać. Apacze byli niegdyś wielkim plemieniem. Teraz jest nas garstka i osamotnieni pragniemy śmierci. "
Cochise
"Urodziłem się wolny na prerii, gdzie tańczył wiatr i nic nie przesłaniało słonecznego światła. Urodziłem się tam, gdzie nie było murów i gdzie wszystko oddychało pełną piersią. Chcę umrzeć właśnie tam, a nie uwięziony w klatce ścian. "
Geronimo
Nigdy już nie będą wolni. Nigdy już nie odzyskają odebranej im ziemi.
Walecznych Apaczów spowijają mity i legendy. Podziwiamy ich męstwo, fascynuje nas ich więź z naturą. Biały człowiek zniszczył ich kulturę, zagrabił ich ziemię, odebrał im dzieci i zmusił do porzucenia wiary przodków. Żyją w rezerwatach, setki razy okłamywani i marginalizowani.
Apacze nie zniknęli. Usiądźmy z nimi w kręgu przy ognisku, posłuchajmy ich pieśni. Usłyszmy o ich historii i kulturze, o ich zwyczajach i tradycjach, o ich dolach i niedolach. O historii świata, który pogardliwie został nazwany "nowym" ale dla nich od zawsze był domem. To wielki zaszczyt.
Poznaj bolesną prawdę o zapomnianych ludziach.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Taniec życia i pieśń śmierci. Historia Apaczów Cochise'a i Geronima będzie miała premierę?

Książka ma być dostępna 25 stycznia 2023 (data wydania w Polsce). Żeby zobaczyć inne daty należy wybrać odpowiednią flagę. Dodatkowe ustawienia regionalne dostępne są w zakładce "Moje konto".

W jaki sposób mogę śledzić bieżące raporty o premierze książki?

Aby dostawać bieżące doniesienia o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na stronie "Aktualności" zostaną opublikowane zmiany, które zaszły w obserwowanych premierach, a powiadomienie zostanie wysłane we wiadomości e-mail.

Chcę poinformować o książce znajomych. Jak tego dokonać?

Premierę można polecić poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Za ile mogę nabyć książkę?

W celu zobaczenia ile należy odłożyć na książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę kupić książkę Taniec życia i pieśń śmierci. Historia Apaczów Cochise'a i Geronima. W którym sklepie jest dostępny do zakupu ten tytuł?

Książkę Taniec życia i pieśń śmierci. Historia Apaczów Cochise'a i Geronima można dostać tutaj. Wszystkie sklepy sprzedające ten produkt znajdują się w polu "Gdzie kupić?".

Gdzie sprawdzę bieżące raporty dotyczące książki?

Najświeższe newsy można poczytać w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.

W którym miejscu mogę przyporządkować notę dla tego produktu?

Aby ocenić książkę należy wybrać wartość od 1 do 5, a następnie potwierdzić wybór kliknięciem. Tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą oddać swój głos.

W jaki sposób przeliczona została ocena książki?

Premiera książki Taniec życia i pieśń śmierci. Historia Apaczów Cochise'a i Geronima nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto pisze tę książkę?

Zofia Kozimor jest twórcą książki Taniec życia i pieśń śmierci. Historia Apaczów Cochise'a i Geronima. Aby sprawdzić inne książki napisane przez tego autora kliknij w jego nazwisko lub kliknij utaj.

Które wydawnictwo wyda tę książkę?

Książka ma zostać wydana przez Znak Horyzont. Żeby poznać inne książki od tego wydawcy należy kliknąć utaj lub w jego nazwę w polu "Informacje".

Odnalazłem na tej stronie błędne informacje. W jaki sposób mogę zgłosić poprawkę?

W tym celu należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę" umieszczony nad polem "Informacje". Zgłosić można niepoprawne daty wydania, opisy, zwiastuny oraz obrazki.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Zofia Kozimor - Taniec życia i pieśń śmierci. Historia Apaczów Cochise'a i Geronima? Kiedy wychodzi Zofia Kozimor - Taniec życia i pieśń śmierci. Historia Apaczów Cochise'a i Geronima?
Data wydania książki zaplanowana została na 25.01.2023. Nowa książka Zofia Kozimor z 2023 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2023 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Zofia Kozimor - Taniec życia i pieśń śmierci. Historia Apaczów Cochise'a i Geronima data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 25 stycznia 2023, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie