piątek, 22 października

Oznaczenie treści
 

Zenon Gołaszewski - Imperium Rzymskie. Od czasów najdawniejszych do pierwszych cesarzy

(2021)
Historia

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Zenon Gołaszewski - Imperium Rzymskie. Od czasów najdawniejszych do pierwszych cesarzy

Data premiery

wtorek
02.11.2021
10 dni, 2 godzin
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
884   1244

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Imperium Rzymskie to kompendium wiedzy o starożytnym Rzymie, począwszy od zarania jego dziejów po pierwszych cesarzy (dynastię julijsko-klaudyjską).
Książka poświęcona jest głównie historii politycznej. Wyłania się z niej obraz Rzymianina-zdobywcy poszerzającego terytorium swego państwa do rozmiarów imperium bezwzględnymi metodami. Droga rozwoju oznaczała, niestety, zagładę wielu istnień ludzkich na podbijanych terytoriach, zniewolenie oraz wyzysk pozostałych przy życiu. Wieloma krwawymi zgłoskami pisana jest również historia wewnętrzna, nacechowana wojnami domowymi, walkami o pozycję społeczną oraz o prawa obywatelskie. Oprócz tych niewątpliwych cieni są też i blaski kształtującego się Imperium. Zmysł organizacyjny Rzymian, ich upodobanie do tworzenia prawa, przyswajanie dorobku naukowego i kulturalnego Greków, możliwość posługiwania się w całym Imperium zaledwie dwoma językami (łacińskim i greckim), jedną monetą, i wreszcie pokój w obrębie granic, tzw. Pax Romana – a przez to swobodne i w miarę bezpieczne przemieszczanie się ludzi, towarów oraz idei – stworzyło z czasem fundament pod coś, co dzisiaj zwiemy "europejskością" w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Zenon Gołaszewski – historyk, tłumacz i pisarz – stara się w sposób przystępny poprowadzić czytelnika przez meandry tej historii, w czym wspomagają go liczne odwoływania się do pisarzy starożytnych. Książka wzbogacona jest wieloma mapkami, ilustracjami oraz indeksami osób i nazw geograficznych.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

W jakim terminie będzie można przeczytać książkę Imperium Rzymskie. Od czasów najdawniejszych do pierwszych cesarzy?

Książka Imperium Rzymskie. Od czasów najdawniejszych do pierwszych cesarzy ma zostać wydana 2 listopada 2021 (data premiery w Polsce). Żeby wyświetlić datę z innego regionu należy kliknąć w odpowiednią flagę. Domyślny region można zmienić w w ustawieniach konta.

W jaki sposób mogę obserwować najnowsze informacje o premierze?

Aby śledzić raporty o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. O zmianach poinformujemy wysyłając wiadomość na podany adres e-mail, a także opublikujemy je na stronie "Aktualności".

Chcę polecić książkę znajomym. W jaki sposób mogę to uczynić?

O książce można powiedzieć znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Jak duży wydatek stanowi książka?

Cenę książki można poznać tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę zamówić książkę Imperium Rzymskie. Od czasów najdawniejszych do pierwszych cesarzy. W którym sklepie można znaleźć ten tytuł?

Książkę można zakupić tutaj. Lista wszystkich sklepów oferujących ten produkt znajduje się po prawej stronie.

Na jakiej stronie znajdę najświeższe wiadomości dotyczące książki?

W celu przeglądania nowych materiałów należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

Chcę wystawić notę. W jaki sposób mogę tego dokonać?

Aby ocenić książkę trzeba wyznaczyć konkretną wartość w pięciopunktowej skali, a następnie zaakceptować wybór kliknięciem. Swój głos mogą oddać jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu.

Jak przeliczana jest ocena książki?

Premiera książki Imperium Rzymskie. Od czasów najdawniejszych do pierwszych cesarzy nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który pisarz pisze tę książkę?

Zenon Gołaszewski to osoba odpowiedzialna za napisanie książki. Żeby poznać inne utwory od tego autora należy kliknąć utaj albo kliknąć w jego nazwisko w zakładce "Informacje".

Jakie wydawnictwo pracuje nad wydaniem tej książki?

Wydawnictwo Wimana sprawuje pieczę nad wydaniem książki. Lista innych książek tego wydawcy dostępna jest utaj.

Zauważyłem na waszej stronie omyłkowe informacje. W jaki sposób mogę zgłosić poprawkę?

Żeby zgłosić błąd należy kliknąć tutaj i wysłać wypełniony formularz. Funkcja ta pozwala na zgłoszenie uaktualnienia informacji takich jak data wydania czy modyfikacja opisu, a także umożliwia dodanie nowych zwiastunów, trailerów, okładek lub plakatów.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Zenon Gołaszewski - Imperium Rzymskie. Od czasów najdawniejszych do pierwszych cesarzy? Kiedy wychodzi Zenon Gołaszewski - Imperium Rzymskie. Od czasów najdawniejszych do pierwszych cesarzy?
Data wydania książki zaplanowana została na 02.11.2021. Nowa książka Zenon Gołaszewski z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Zenon Gołaszewski - Imperium Rzymskie. Od czasów najdawniejszych do pierwszych cesarzy data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 2 listopada 2021, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie