wtorek, 20 kwietnia

Oznaczenie treści
 

Zed A. Shaw - Programowanie w C. Sprytne podejście do trudnych zagadnień, których wolałbyś unikać (takich jak język C)

(2016)
IT

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Zed A. Shaw - Programowanie w C. Sprytne podejście do trudnych zagadnień, których wolałbyś unikać (takich jak język C)

Data premiery

piątek
24.06.2016
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Informatyka
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Istnieje bardzo wiele nowoczesnych języków programowania, które pozwalają na szybkie wdrożenie i pracę. Takim językiem na pewno nie jest C. Niektóre jego cechy bardzo utrudniają tworzenie bezpiecznego i bezawaryjnego kodu. Warto więc dogłębnie poznać C — przy bardzo prostej składni i niewielkich wymaganiach sprzętowych ma potężne możliwości! Niniejsza książka jest bardzo dobrym podręcznikiem dla początkujących programistów. Nauczysz się C, wykonując 52 sprytnie skonstruowane zadania zilustrowane kodem i specjalnie opracowanymi klipami wideo. Duży nacisk został położony na dogłębną analizę tworzonego kodu — autor zmusza czytelnika do zrozumienia znaczenia każdej linii programu, do koncentracji i dokładności. Zachęca też do praktykowania tzw. programowania defensywnego, dzięki któremu możliwe jest podniesienie jakości i bezpieczeństwa tworzonego oprogramowania. Wartościowym elementem książki są wskazówki, jak zepsuć napisany kod, a następnie go zabezpieczyć. Bardzo ułatwia to unikanie wielu poważnych, często spotykanych błędów.
Najistotniejsze zagadnienia poruszone w książce:
podstawowa składnia C,
konfiguracja środowiska programistycznego,
kompilacja kodu,
pliki Makefile i linkery,
kontrola przebiegu działania programu,
alokacja pamięci,
O\operacje wejścia-wyjścia i pliki,
stosy i kolejki
U\usuwanie błędów,
programowanie defensywne i automatyczne,
testowanie,
eliminacja błędu przepełnienia stosu, niedozwolonego dostępu do pamięci itd. hakowanie własnego kodu utworzonego w C Zrozum C.
Programuj starannie — dobrze działać może tylko dobry kod!Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Na kiedy jest planowana premiera książki Programowanie w C. Sprytne podejście do trudnych zagadnień, których wolałbyś unikać (takich jak język C)?

Książka ma pojawić się 24 czerwca 2016 (premiera w Polsce). Aby zobaczyć daty z innych regionów należy kliknąć w odpowiednią flagę. Dodatkowe ustawienia regionalne dostępne są w zakładce "Moje konto".

W jaki sposób można obserwować aktualne komunikaty o premierze książki?

Aby dostawać aktualne raporty o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach zostaną wysłane na e-mail oraz pojawią się na stronie "Aktualności".

Chcę donieść o książce innym osobom. Jak mogę to zrobić?

Premierę można zasugerować poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Jaką kwotę trzeba uiścić za książkę?

Cenę książki można znaleźć tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę nabyć książkę Programowanie w C. Sprytne podejście do trudnych zagadnień, których wolałbyś unikać (takich jak język C). W którym miejscu mogę dostać ten produkt?

Programowanie w C. Sprytne podejście do trudnych zagadnień, których wolałbyś unikać (takich jak język C) jest do zakupu tutaj. Więcej można znaleźć w zakładce "Gdzie kupić?" znajdującej się z prawej strony.

W którym miejscu mogę przeglądnąć bieżące materiały odnośnie książki Programowanie w C. Sprytne podejście do trudnych zagadnień, których wolałbyś unikać (takich jak język C)?

Najnowsze doniesienia można obejrzeć w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.

Jak mogę ocenić ten tytuł?

Aby ocenić książkę należy przyporządkować właściwą wartość w skali od 1 do 5, a następnie zapieczętować wybór kliknięciem. Tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą oddać swój głos.

Jakim sposobem przeliczona została ocena?

Premiera książki Programowanie w C. Sprytne podejście do trudnych zagadnień, których wolałbyś unikać (takich jak język C) nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który pisarz tworzy tę książkę?

Autorem jest Zed A. Shaw. Kliknięcie utaj spowoduje wyświetlenie listy pozostałych książek od tego autora. Z funkcji tej można również skorzystać przechodząc do pola "Informacje" i klikając w nazwisko pisarza.

Który wydawca zaangażowany jest w wydanie tej książki?

Za wydanie książki odpowiedzialna jest firma Helion. Żeby poznać inne książki od tego wydawcy należy kliknąć utaj lub w jego nazwę w polu "Informacje".

Na waszej stronie prezentowane są nieprecyzyjne dane. Gdzie mogę zgłosić poprawkę?

Poprawkę można zgłosić korzystając z opcji "zgłoś poprawkę" dostępnej nad polem "Informacje". Poprawić można nieprawidłowe daty, opisy, okładki oraz dodać nowe trailery.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Zed A. Shaw - Programowanie w C. Sprytne podejście do trudnych zagadnień, których wolałbyś unikać (takich jak język C)? Kiedy wychodzi Zed A. Shaw - Programowanie w C. Sprytne podejście do trudnych zagadnień, których wolałbyś unikać (takich jak język C)?
Data wydania książki zaplanowana została na 24.06.2016. Nowa książka Zed A. Shaw z 2016 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2016 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Zed A. Shaw - Programowanie w C. Sprytne podejście do trudnych zagadnień, których wolałbyś unikać (takich jak język C) data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 24 czerwca 2016, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie