czwartek, 30 marca

Oznaczenie treści
 

Zbigniew Namysłowski - Polish Radio Jazz Archives. Volume 36

(2023)
Blues/Jazz

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Zbigniew Namysłowski - Polish Radio Jazz Archives. Volume 36

Data premiery

piątek
17.02.2023
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Blues/Jazz
Ranking:
921   3398

Tagi:
[dodaj]
Wytwórnia:
Odnośniki:
[dodaj]

Kwartety i kwintety...
W rok po śmierci Zbigniewa Namysłowskiego pojawia się w sprzedaży poświęcony temu Artyście album, kolejny w wydawanej przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia serii Polish Radio Jazz Archives.
Nie sposób dyskutować z poglądem, że Namysłowski był jednym z współtwórców tzw. "polskiej szkoły jazzu". Wielu zaś uważa za akt założycielski tej "szkoły" debiut Zbigniew Namysłowski Quartet (Namysłowski, Włodek Gulgowski, Tadeusz Wójcik i Czesław Bartkowski) w czasie festiwalu Jazz Jamboree 1963.
Kolejne wcielenia zespołów, których Namysłowski był liderem, to głównie kwartety bądź kwintety. Przewijali się w nich, a często debiutowali muzycy dziś uznawani za najlepszych polskich jazzmanów.
Większość jazzowego archiwum Polskiego Radia powstało w wyniku porozumień rozgłośni z muzykami, na podstawie których ci ostatni otrzymywali za udział w nagraniach organizowanych w studiach Polskiego Radia skromne, ale regularne honoraria. Na dwóch płytach przedstawiamy efekt takich radiowych rejestracji składów Zbigniewa Namysłowskiego z czterech sesji w latach 1974, 1975, 1992 i 1995.
Dwie pierwsze z nich, to jakby prolog i epilog do arcydzieła, jakim była wydana przez Polskie Nagrania w 1975 roku roku płyta "Kujaviak Goes Funky". W tym czasie Namysłowski prowadził kwintet w różnych konfiguracjach personalnych.
Pod koniec lat 70. , Namysłowski spędził dwa lata w Nowym Jorku, po czym wrócił do kraju z pomysłem na jazz-rockowy kwintet Air Condition, który przez cztery lata święcił tryumfy na krajowych scenach i w studiach nagraniowych. Po Air Condition znów przyszedł czas na kwartet.
A po ponad piętnastu latach kolejno najpierw kwartet (1992), a potem kwintet (1995) Namysłowskiego znów zainstalowały się w studiach Polskiego Radia. Te sesje znalazły się na drugiej płycie.
Wśród muzyków, którzy towarzyszą Zbigniewowi Namysłowskiemu w czasie radiowych sesji, zarówno w latach 70. , jak i w 90. , pojawiają się nazwiska, które same mówią za siebie: Wojciech Karolak, Paweł Jarzębski, Czesław Bartkowski, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Zbigniew Wgehaupt, Leszek Możdżer, Cezary Konrad i Piotr Wojtasik.
W serii "Polish Radio Jazz Archives", wydawanej przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, można znaleźć najciekawsze nagrania jazzowych sesji i koncertów z Archiwów Polskiego Radia. Dotychczas ukazały się płyty z nagraniami m. in. Krzysztofa Komedy, Mieczysława Kosza, Zbigniewa Seiferta, Wojciecha Karolaka, Janusza Skowrona, Stana Getza, Dona Ellisa, Dizzy Gillespiego i wielu innych. Miłośnikom jazzu polecamy przyjrzenie się tej serii bliżej.
Lista utworów:
CD 1
Zbigniew Namysłowski Group (1-4 – 1974, 5-8 – 1975)
1. Eja nalej (7:58)
2. Ballada dla Ewy (7:17)
3. Marsz do krainy Ad libitum (12:11)
4. Freedom Jazz Dance (5:48)
5. Kolonie gawronów (13:52)
6. Kurzawka (4:43)
7. Pod dobrą datą(12:10)
8. Upływ czasu (10:46)
TT 75:04
CD 2
Zbigniew Namysłowski Quartet (1992)
1. Any Offer's Good 9:09)
2. Pesel 6:51)
3. Letter Never Sent 9:19)
4. Seven Eleven 8:23)
Zbigniew Namysłowski Quintet (1995)
5. Quiet Afternoon 7:54)
6. Dno 5:30)
7. Kloc 8:58)
8. Minor Problem 6:57)
9. Oriental Food 6:23)
10. Slight Delight6:00)
11. Pop'Son 4:05)
TT 79:38Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Na kiedy została ustalona premiera płyty Polish Radio Jazz Archives. Volume 36?

Płyta Polish Radio Jazz Archives. Volume 36 ma zostać wydana 17 lutego 2023 (data premiery w Polsce). Aby sprawdzić inne daty należy kliknąć w odpowiednią flagę. Wyświetlanie domyślnego regionu można skonfigurować korzystając z opcji "Ustawienia serwisu" dostępnej pod zakładką "Moje konto".

Chcę otrzymywać komunikaty o zmianach dotyczących płyty. W jaki sposób tego dokonać?

Aby dostawać aktualne informacje o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach wysłane zostaną we wiadomości e-mail oraz będą opublikowane na stronie "Aktualności".

Czy dostępna jest możliwość zarekomendowania płyty innym osobom?

O płycie można wspomnieć znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Za ile zamówię płytę?

W celu sprawdzenia ceny płyty Polish Radio Jazz Archives. Volume 36 kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

W jakim miejscu mogę dostać płytę Polish Radio Jazz Archives. Volume 36?

Polish Radio Jazz Archives. Volume 36 można zamówić tutaj. Z prawej strony znajduje się zakładka "Gdzie kupić?", w której wymienione są sklepy sprzedające ten produkt.

W którym miejscu mogę sprawdzić najświeższe doniesienia dotyczące płyty?

Bieżące raporty można sprawdzić w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.

Gdzie można przypisać notę dla tej płyty?

Żeby to zrobić należy przyporządkować odpowiednią ocenę w pięciopunktowej skali, a następnie zatwierdzić wybór kliknięciem. Opcja ta dostępna jest jedynie dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

Na jakiej podstawie zliczona została nota płyty?

Premiera płyty Polish Radio Jazz Archives. Volume 36 nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który piosenkarz nagrał płytę Polish Radio Jazz Archives. Volume 36?

Twórcą płyty jest Zbigniew Namysłowski. Aby sprawdzić inne płyty z muzyką tego artysty kliknij w jego nazwę lub kliknij utaj.

Która firma sprawuje pieczę nad wypuszczeniem tej płyty?

Płyta ma być wypuszczona przez Dressler. Aby zobaczyć listę płyt wydanych przez tego wydawcę kliknij w jego nazwę lub kliknij utaj.

Zaobserwowałem na tej stronie błędne dane. W jaki sposób mogę zgłosić poprawkę?

Korektę można zgłosić korzystając z opcji "zgłoś poprawkę" dostępnej nad polem "Informacje". Zgłosić można niepoprawne daty wydania, opisy, zwiastuny oraz obrazki.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Zbigniew Namysłowski - Polish Radio Jazz Archives. Volume 36? Kiedy wychodzi Zbigniew Namysłowski - Polish Radio Jazz Archives. Volume 36?
Data wydania płyty zaplanowana została na 17.02.2023. Nowa płyta Zbigniew Namysłowski z 2023 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz listę utworów (tracklista), newsy i nadchodzące single, promujące nowe dzieło artysty. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2023 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa płyta Zbigniew Namysłowski - Polish Radio Jazz Archives. Volume 36 data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 17 lutego 2023, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie