czwartek, 24 sierpnia

Oznaczenie treści
 

Yves Beriault - Etty Hillesum. Świadek Boga w otchłani zła świadek boga w otchłani zła

(2011)
Faktu

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


Yves Beriault - Etty Hillesum. Świadek Boga w otchłani zła świadek boga w otchłani zła

Data premiery

środa
09.11.2011
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Kanadyjski dominikanin napisał przejmującą duchową biografię holenderskiej Żydówki (ur. 1914), która zginęła w Oświęcimiu 30 listopada 1943 roku. Ester Hillesum urodziła się w Middelburgu w rodzinie niepraktykujących Żydów. W 1932 roku podjęła studia prawnicze oraz naukę języka rosyjskiego w Amsterdamie. Podczas drugiej wojny światowej zgłosiła się na ochotnika do pracy w obozie przejściowym dla Żydów w Westerbork. Stamtąd 5 czerwca 1943 roku wraz ze swoimi podopiecznymi została wywieziona do Oświęcimia, gdzie kilka miesięcy później straciła życie.
Etty nie praktykowała ani judaizmu, ani też nie przyjęła chrześcijaństwa. Jej wspomnienia są jakby nieśmiałym pomostem pomiędzy dwiema religiami a jednocześnie świadectwem niesamowitej głębi obcowania z Bogiem. Mistycyzm Etty nie był jednak oderwany od rzeczywistości i to rzeczywistości najbardziej okrutnej, jakiej przyszło doświadczyć ludziom XX wieku. Młoda dziewczyna z własnego wyboru zatrudniła się w obozie w Westerbork, skąd wysyłano transporty holenderskich Żydów do Oświęcimia. Mówiła, że musi zająć się kobietami i dziećmi, przygotować je, dodawać im otuchy, zaopiekować się nimi. Nie miała wątpliwości, że podzieli ich los, jednak chciała być świadkiem godności ludzkiego życia, przebaczenia i wiary w to, że swoje człowieczeństwo można ocalić w każdych okolicznościach. Jej duchową biografię, która wyszła spod pióra kanadyjskiego dominikanina czyta się jednym tchem, jest autentyczna i przekonująca.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Yves Beriault - Etty Hillesum. Świadek Boga w otchłani zła świadek boga w otchłani zła? Kiedy wychodzi Yves Beriault - Etty Hillesum. Świadek Boga w otchłani zła świadek boga w otchłani zła?
Data wydania książki zaplanowana została na 09.11.2011. Nowa książka Yves Beriault z 2011 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2011 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Yves Beriault - Etty Hillesum. Świadek Boga w otchłani zła świadek boga w otchłani zła data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 9 listopada 2011, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie