Wordcolour - The trees were buzzing, and the grass.(2022) | Alt |
Projekt Wordcolour rozpoczął się w 2017 roku, a pierwsze dzieło pod tym szyldem ukazało się w 2019 roku w postaci miksu "Blowing Up The Workshop", który został uznany za jeden z miksów roku magazynu Pitchfork. Nazwany przez The Guardian "One To Watch in 2021", Wordcolour po raz pierwszy pojawił się w słynnej londyńskiej wytwórni w listopadzie 2020 roku z EP-ką "Juno Way", która otrzymała wsparcie od Crack Magazine, The Guardian, DJ Mag, KEXP, Worldwide FM, FACT Magazine i wielu innych.
Wordcolour ma doświadczenie w muzyce jazzowej, popowej i współczesnej klasyce. Wcześniej produkował muzykę dla telewizji i teatru, a także wydał "Tell Me Something" w hiszpańskiej wytwórni Lapsus Records. Jest jednym z najbardziej ekscytujących producentów nowej generacji muzyki klubowej. Z tymi pomysłami i szkicami w głowie, album "The trees were buzzing, and the grass. " wydaje się być kulminacją Wordcoloura, łącząc dwa światy, w których obecnie orbituje, pomiędzy wczesnymi eksperymentalnymi koncepcjami i ostatnimi, bardziej klubowymi produkcjami.
"The trees were buzzing, and the grass. " można opisywać jako album kolaboracyjny, w którym udział wzięli perkusista Michael Anklin, artystka głosowa Natasha Lohan i artystka performatywna Es Morgan, a także grono przyjaciół, którzy także udzielili się wokalnie. Od momentu naciśnięcia przycisku "play" Wordcolour zanurza cię w swoim świecie, otulony dźwiękiem szeleszczących liści, kroków, syntezatorów przypominających gongi i upiornych, czasem wręcz dręczących wokali. W miarę słuchania, można odnaleźć w tym charakterystyczny migotliwy, magiczny styl Wordcoloura, który ociera się o ambient i IDM. "W pewnym sensie album jest dość filmowy. Nie w tym sensie, że jest wielki czy epicki, ale pod względem sposobu, w jaki jest skonstruowany.
Lista utworów:
1. (loom)
2. Blossom
3. Cloud Room
4. Duet
5. I am sixty years old and trying salvia for the first time
6. Babble
7. Crescent
8. people can you hear me?
9. Nonet
10. (drift)
Płyta ma zadebiutować 24 czerwca 2022 (premiera w Polsce).
W tym celu należy skorzystać z opcji "Obserwuj premierę", która dostępna jest na pasku z opcjami. Zmiany można zobaczyć na stronie "Aktualności" lub otrzymać powiadomienie we wiadomości e-mail.
Premierę można zarekomendować innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
Cenę płyty można sprawdzić tutaj: Ceneo lub Skąpiec.
Płyta jest do dostania tutaj. Więcej można znaleźć w zakładce "Gdzie kupić?" znajdującej się z prawej strony.
Aby poczytać bieżące raporty należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.
W tym celu trzeba założyć konto w serwisie lub zalogować się na już istniejące. Następnie w polu "Oceń" trzeba zaznaczyć odpowiednią wartość w skali 1-5 i przypieczętować ją kliknięciem.
Premiera płyty The trees were buzzing, and the grass. nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Twórcą jest Wordcolour. Żeby sprawdzić listę płyt tego twórcy należy udać się do pola "Informacje" i kliknąć w jego nazwę lub kliknąć utaj.
Za wypuszczenie płyty odpowiedzialna jest firma Mystic. Żeby zobaczyć jakie inne płyty zostały wydane przez tę firmę należy skorzystać z ego odnośnika lub udać się do pola "Informacje" i kliknąć w nazwę wydawcy.
Korektę można zgłosić korzystając z opcji "zgłoś poprawkę" dostępnej nad polem "Informacje". Dzięki temu można wnieść o aktualizacje dat, opisów i odnośników oraz zmiany trailerów albo okładek.
Komentarze