środa, 8 kwietnia

Oznaczenie treści
 

Wojciech Sumliński - (Nie) rozmawiajmy o Żydach? Konfrontacja

(2026)
Faktu

Obserwuj premierę
Ocena:


Wojciech Sumliński - (Nie) rozmawiajmy o Żydach? Konfrontacja

Data premiery

środa
08.04.2026
dzisiaj
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Historia, którą pokazujemy, odsłania nieznaną opinii publicznej prawdę o przeszłości, teraźniejszości i wizji przyszłości Żydów, sięgającą do mrocznego świata wielkiej geopolityki i niebezpiecznych planów dotyczących Polski.

Po spektakularnym sukcesie książki „Porozmawiajmy o Żydach” znaleźli się tacy, którzy uznali prawdę za zbyt prawdziwą, by o niej opowiadać i zażądali zakazu jej dalszej dystrybucji. "Choć WOLNOŚĆ SŁOWA jest podstawowym prawem w demokratycznym państwie, to nie ma charakteru absolutnego. Może być ograniczana, gdy narusza ochronę grup mniejszościowych" – Żydowskie Stowarzyszenie Czulent, Michael Schudrich Naczelny Rabin Polski, dyrektor Muzeum POLIN, dyrektor Muzeum Auschwitz-Birkenau, Żydowski Instytut Historyczny, Stowarzyszenie B’nai B’rith i sto innych żydowskich instytucji o działalności pisarskiej Wojciecha Sumlińskiego i Ewy Kurek.



W tym samym czasie rząd Donalda Tuska zapowiedział „Krajową Strategię przeciwdziałania antysemityzmowi i wspierania życia żydowskiego”, której prawdziwym celem jest skoordynowanie polityki karnej, cenzury i dyskryminacji środowisk przeciwdziałających żydowskiej dominacji i realizacji niebezpiecznej wizji „Polin”. Strategia ma charakter rewolucyjny, obejmuje radykalny zwrot w prawie dotyczący prokuratury, sądów i policji, monitorowanie mediów, zmiany w edukacji i cenzurę w instytucjach kultury. Uznano, że są tematy, których nie wolno poruszać – choć ich wpływ na rzeczywistość przekracza wyobrażenie wielu z nas – są pytania, których nie wolno zadawać – choć mają fundamentalne znaczenie – i są badacze, którzy mają trafić na czarną listę.

Wojciech Sumliński i Ewa Kurek, w najnowszej książce pt. "(NIE) ROZMAWIAJMY O ŻYDACH? KONFRONTACJA" idą dalej i głębiej w odkrywaniu zakazanej prawdy, na przekór cenzurze, poza schematami – i poza obowiązującą poprawnością polityczną. To unikalny zapis unikalnej – opatrzonej klauzulą tajemnicy, a nawet tajności – wiedzy o działaniach środowisk żydowskich, a zarazem zapis bezprecedensowego starcia z narzucaniem jarzma, lektura dla wszystkich tych, którzy nie godzą się na kłamstwa i milczenie wywołane strachem.



Oto solidna dawka WOLNOŚCI SŁOWA na ostatnim jej etapie, starannie zweryfikowana, a zarazem brzmiąca jak thriller, obnażająca niebezpieczne zamiary i mechanizmy, które skutecznie blokowały pokazywanie faktów o Żydach – takimi jakimi są. Aż do tego momentu…



Powyższy opis pochodzi od wydawcy.




Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:





Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Wojciech Sumliński - (Nie) rozmawiajmy o Żydach? Konfrontacja? Kiedy wychodzi Wojciech Sumliński - (Nie) rozmawiajmy o Żydach? Konfrontacja?
Data wydania książki zaplanowana została na 08.04.2026. Nowa książka Wojciech Sumliński z 2026 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2026 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Wojciech Sumliński - (Nie) rozmawiajmy o Żydach? Konfrontacja data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 8 kwietnia 2026, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie