niedziela, 21 października

Oznaczenie treści
 

Witold Rowicki - Zapiski dyrygenta

(2014)
Biografie

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Witold Rowicki - Zapiski dyrygenta

Data premiery

piątek
07.03.2014
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Biografie
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Dopiero po 25 latach od śmierci Witolda Rowickiego, jednego z najwybitniejszych mistrzów batuty XX wieku, światło dzienne ujrzą wreszcie jego przemyślenia, podsumowania doświadczeń, a także filozoficzne rozważania na temat muzyki, spisywane przez niego w postaci notatek ułożonych w tematyczne działy. Dźwięki – Muzyka – Talent – Piękno, to pojęcia, o których autor próbuje rozmawiać z Czytelnikiem i przekonywać Go do swoich racji Witoldowi Rowickiemu aż dwie najlepiej rozpoznawalne na świecie polskie orkiestry symfoniczne zawdzięczają swoje powstanie. Z pierwszą – Wielką Orkiestrą Polskiego Radia z Katowic (obecnie NOSPR) pracował przez pięć lat, z drugą – Orkiestrą Filharmonii Narodowej przez dwadzieścia pięć lat do chwili przejścia na emeryturę. Na długiej liście solistów, którzy z nim występowali, figuruje niemal cała światowa czołówka.

W bogatym repertuarze Rowickiego wykonywanym na estradach Polski i świata, pokaźną pozycję stanowiły kompozycje polskich twórców, wśród których spora liczba to prawykonania. Najbardziej liczący się na ?wiecie impresariowie starali się o to, by mieć Rowickiego w swej artystycznej ofercie.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Witold Rowicki - Zapiski dyrygenta? Kiedy wychodzi Witold Rowicki - Zapiski dyrygenta?
Data wydania książki zaplanowana została na 07.03.2014. Nowa książka Witold Rowicki z 2014 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2014 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Witold Rowicki - Zapiski dyrygenta data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 7 marca 2014, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie